Poduszka, która zmienia się, gdy ją pocierasz. Zrób to teraz!

Jeśli ciekawi Cię, jak zrobić poduszkę, która zmienia się pod wpływem pocierania, możesz szybko nauczyć się tego w trzech krokach. Ta tak zwana poduszka syrenka to zabawny projekt poduszki, który jest przyjemny w wykonaniu i użytkowaniu. Poza tym, czyż nie jest urocze i ekscytujące ujawnienie ukrytej wiadomości po potarciu cekinów?

Ten projekt może być dobrym pomysłem na poduszki z dodatkowym spersonalizowanym akcentem. Nie potrzebujesz nawet wielu materiałów ani czasu, aby go ukończyć. Kontynuuj czytanie poniżej i zacznij od tej wyjątkowej poduszki!

Jak zrobić poduszkę, która zmienia się podczas pocierania

Poniższy projekt najlepiej wykonać z istniejącą cekinową poduszką, a później możesz ją wykonać bez szycia. Jedyne materiały, które musisz przygotować, to szablon, marker i taśma transferowa. W większości sklepów rzemieślniczych można je łatwo kupić za niską cenę.

Krok # 1. Projekt

Kluczem do udanej poduszki z odwróconych cekinów jest przygotowanie projektu. Najpierw sprawdź, czy twoje cekiny są skierowane w tym samym kierunku, aby upewnić się, że ukryty efekt projektowy odniesie sukces później. Przydatną wskazówką jest użycie jaśniejszej strony cekinów z przodu, aby Twój projekt bardziej się wyróżniał.

Następnie nałóż szablon na poduszkę za pomocą taśmy transferowej. Możesz odręcznie projektować, ale możesz też wydrukować go na komputerze w celu śledzenia. Gdy to zrobisz, łatwo będzie przykleić cekiny do szablonu.

Krok # 2. Trzymaj

Zwróć uwagę, że to normalne, że cekiny zsuwają się z szablonu, szczególnie na ostatnim etapie. Dlatego musisz zdecydować się na projekty lub wzory, które nie mają wielu szczegółów. Duża czcionka słów jest idealna na tę cekinową poduszkę z ukrytym wzorem.

Krok # 3. Kolor

Na koniec użyj markera do pokolorowania szablonu. W zależności od tego, co uzupełniłoby Twój cekin, wybierz kolor, który będzie łatwy do zauważenia po odsłonięciu wzoru. Pozostaw wzór do wyschnięcia i sprawdź, czy nie ma obszarów, które wymagają kolejnej warstwy, aby był odważniejszy.

Następnie usuń szablon i powinieneś być gotowy do zabawy z poduszką! Pocieranie cekinów ujawni ukryty wzór, słowo lub projekt. A co najważniejsze, materiały, których użyłeś, są łatwe do znalezienia.

Jak zrobić cekinową poduszkę bez szycia

Powyższa procedura uczy, jak umieścić ukryty wzór lub wiadomość na cekinowej poduszce. Ale co, jeśli nie masz istniejącej poduszki do tego projektu? Cóż, nie szukaj dalej, ponieważ nauczymy Cię, jak zrobić to bez konieczności szycia!

Krok # 1. Przygotuj

Najpierw przygotuj materiał, mierząc i przycinając oba materiały: materiał z cekinami i każdy inny rodzaj tkaniny, który lubisz. Sprawdź rozmiar wkładki do poduszki i dodaj cal do każdego z wymiarów. Cięcie tkaniny z cekinami może być trudne, więc użyj obrotowego nożyka, aby uzyskać czyste wykończenie.

Krok # 2. Klej

Następnie nałóż klej do tkaniny na przednią stronę tkaniny, która będzie tylną częścią poduszki. Pamiętaj jednak, że podczas nakładania kleju powinien znajdować się ćwierć cala od krawędzi. Połóż przewijaną cekinową tkaninę na kleju i dociśnij.

To, co powinieneś mieć, to przednie strony tkaniny zwrócone do siebie. Gdy to zrobisz, możesz przymocować dwa boki, tak aby dolna krawędź pozostała otwarta. To będzie twój otwór na wkładkę do poduszki.

Krok # 3. Zakończ

Jesteś blisko wykończenia poduszki-syreny i będziesz po prostu czekać, aż całkowicie wyschnie. Po zakończeniu odwróć go na prawą stronę i upewnij się, że wszystkie rogi są na zewnątrz. Włóż poduszkę do środka i złóż na sobie warstwy materiału w otworze.

Nałóż klej na materiał bez cekinów i zamknij otwór. Nie chcesz, aby szew się rozerwał, więc upewnij się, że włożysz coś ciężkiego, aby zachować razem materiały. Jeśli masz trudności z zamykaniem szwu, dodawaj klej stopniowo, aż zostanie dokładnie uszczelniony.

Rodzaje poduszek cekinowych

Jeśli zamiast tego zdecydujesz się kupić cekinową poduszkę, na rynku znajdziesz różne jej rodzaje. Na przykład niektórzy używają plastiku, klejnotów, kryształów, metali, a nawet akrylu. Nie jesteś również ograniczony do metalicznych i opalizujących cekinowych poduszek, ponieważ dostępne są matowe, satynowe i przezroczyste wykończenia.

Inną klasyfikacją poduszek cekinowych jest kształt. Najpopularniejsze to okrągłe paillettes z otworem u góry. Są też cekiny miseczek, które są wklęsłe i najlepiej odbijają światło.

Wniosek

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak zrobić poduszki z ukrytymi motywami? Jedną z najpopularniejszych jest poduszka, która zmienia się pod wpływem pocierania. Ta cekinowa poduszka pokazuje inny wzór lub słowo, gdy pocierasz cekiny w innym kierunku.

Używając domowego szablonu, cekinowej poduszki, markera i taśmy transferowej, możesz zrobić tę poduszkę w domu! Nie jest to nawet zadanie, ponieważ po prostu przyklejasz i malujesz cekiny. Nie musisz też dużo wydawać, aby zdobyć materiały.

Więc na co czekasz? Wyobraź sobie, że zaskakujesz znajomego cekinową poduszką z ukrytą wiadomością! Jeśli nie, to ładny mały sekret, który warto mieć w swoim pokoju.