Jak chować poszewki na poduszki, tak jak robią to hotele

Czy wiesz, że nauka chowania poszewek, takich jak hotele, może sprawić, że Twoje łóżko będzie wyglądać bardziej zachęcająco? Złożenie poduszki i poszewek na poduszki to jedna z najłatwiejszych czynności, jakie możesz wykonać. Wsadzanie ich jak zawodowca nie powinno być tak trudne, jak myślisz, że powinno być.

Zamiast po prostu złapać poduszkę i ubrać ją w poszewkę, są inne skomplikowane rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę, jeśli chcesz schować poszewkę w taki sam sposób, jak w hotelach.

Jak chować poszewki na poduszki

Jeśli kiedykolwiek byłeś w eleganckim lub ekstrawaganckim hotelu, wiesz, jak to jest położyć się na poduszce ułożonej w stylu hotelowym. Z tego powodu, jeśli chcesz mieć ten sam stylowy i niebiański klimat w domu, oto kroki, aby się tego nauczyć.

Kroki, w jaki sposób chować poszewki na poduszki tak, jak robią to hotele

Te kroki są szczególnie przydatne, jeśli masz poszewkę w rozmiarze king na poduszkę w standardowym rozmiarze. W przeciwnym razie wykonanie tych czynności sprawdzi się w przypadku każdej poszewki bez względu na jej rozmiar, a także poduszki – oczywiście pod warunkiem, że poduszka nie jest za duża na poszewkę.

Krok 1: Wybierz poszewkę i włóż do niej poduszkę

Pierwszy krok jest najprostszy i najbardziej oczywisty, to wybranie poszewki na poduszkę i ubranie w nią wybranej poduszki. Gdy poduszka znajdzie się w poszewce, wyprostuj ją przedramieniem, wysuwając jednocześnie na zewnątrz, aby wyglądała równo na całej powierzchni.

W ten sposób Twoje poduszki będą wyglądać bardziej płasko, a przez to schludniej. Będą w stanie stać lepiej lub bardziej wyprostowani, ponieważ materiały wewnątrz będą równomiernie rozłożone.

Jedną wskazówką, na którą należy zwrócić uwagę, aby ułatwić tę pracę, jest umieszczenie poduszki na płaskiej powierzchni, najlepiej na poziomie, na którym nie trzeba się schylać ani wyginać w łuk. W przeciwnym razie, jeśli masz dużo poduszek, na których można założyć poszewki, będziesz mieć ból pleców z powodu zbyt długiego zginania.

Krok 2: chwyć niedominującą ręką środkową część końca poszewki na poduszkę

Po wykonaniu tego wszystkiego, następną rzeczą do zrobienia jest złapanie górnej środkowej części końca poszewki na poduszkę, ściskając ją palcami. Możesz użyć dowolnej liczby palców.

Ale pomaga to zrobić z ręką niedominującą, ponieważ następny i ostatni krok będzie łatwiejszy do wykonania z ręką dominującą. Jeśli naprawdę chcesz lub masz wiele poduszek do zrobienia, pomocnik może wykonać tę część za Ciebie, abyś był bardziej wydajny.

Krok 3: Użyj dominującej ręki, aby podwinąć luźne części poszewki

Podczas gdy twoja niedominująca ręka trzyma górną środkową część poszewki szczyptą, użyj swojej dominującej ręki, aby schować luźne części górnej i dolnej części poszewki na poduszkę.

Możesz być uciążliwy w tej części, ponieważ to da ostateczny efekt i zadecyduje o tym, jak wypadnie Twoja poduszka.

Po wsunięciu wszystkich luźnych części możesz po raz ostatni rozłożyć poduszkę, aby zapewnić jej gładki i równy wygląd. Pamiętaj, aby to zrobić, używając techniki przedramienia, abyś mógł pokryć więcej terenu w porównaniu z używaniem rąk i abyś mógł to zrobić szybciej.

Przydatne wskazówki dotyczące poszewek na poduszkę, o których powinieneś wiedzieć

Oprócz wiedzy o tym, jak włożyć poszewkę jak w hotelu, warto również wiedzieć kilka rzeczy o sztuczkach związanych z handlem. Te przydatne wskazówki z pewnością mogą sprawić, że Twoje poduszki będą wyglądać o wiele przyjemniej dla oczu w efekcie końcowym.

Zawsze trzymaj poduszkę za rogi

Jeśli chcesz, aby poduszki wyglądały równo, płasko i gładko, nie trzymaj ich nigdzie na powierzchni. Powodem, dla którego chcesz je nosić za rogi, zwłaszcza po ich spłaszczeniu, jest to, że mogą zachować swój stan.

Zapobiegnie to również pomarszczeniu, a nawet zabrudzeniu poszewki na poduszkę. Tak więc, nawet jeśli nie spłaszczyłeś poduszki, zacznij nabrać zwyczaju chwytania poduszek za róg, z poszewką lub bez niej.

Zawsze lepiej mieć większą poszewkę

Jak wspomniano na początku, możesz również wykonać powyższe kroki w przypadku poszewki na poduszkę w rozmiarze king, która jest używana jako poduszka w standardowym rozmiarze. Dzieje się tak, ponieważ możesz pracować z dowolną ilością luźnych części poszewki na poduszkę.

Z tego powodu jest całkowicie w porządku, jeśli po ubraniu poduszki masz luźne części. W rzeczywistości zawsze lepiej jest, jeśli poszewka ma luźne części do schowania. W ten sposób możesz mieć okazję, aby wyglądała na ciaśniejszą i gładszą.

Z drugiej strony, jeśli poszewka jest zbyt ciasna lub nie zawiera żadnych luźnych części, cała poduszka będzie wyglądać zbyt nieporęcznie. A jeśli ją spłaszczysz, końce poduszki mogą się nawet pokazać. Dlatego zawsze staraj się używać poszewek na poduszki, które są nieco dłuższe niż poduszka.

Ostatnie przemyślenia na temat tego, jak chować poszewki na poduszki tak, jak robią to hotele

Jeśli chcesz, aby Twoje poduszki wyglądały jak najlepiej, nauczenie się, jak chować poszewki, tak jak robią to hotele, jest zdecydowanie dobrym pomysłem. Gdy już wiesz, możesz poczuć się, jakbyś spał we własnym pokoju hotelowym w zaciszu własnego domu.