Jak czyścić poduszkę do ciała. Najlepszy ogólny przewodnik

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak prawidłowo czyścić poduszkę do ciała, musisz sprawdzić jej materiał. Pamiętaj, że różne poduszki do ciała na rynku różnią się również materiałem. Każdą z nich trzeba prać inaczej, aby nie doszło do odkształcenia poduszki na ciało.

Ten przewodnik jest obszerny i nauczy Cię, jak prawidłowo czyścić każdy rodzaj materiału używanego do produkcji poduszek do ciała. Nigdy nie wolno nam przeoczyć czystości naszych poduszek, aby zapewnić im dłuższą żywotność i uniknąć problemów zdrowotnych z naszej strony. Nie musisz czuć się onieśmielony podczas samodzielnego czyszczenia poduszki na ciało, ponieważ musisz tylko pamiętać o tych wskazówkach.

Jak czyścić poduszkę do ciała. Najlepszy ogólny przewodnik

Jak czyścić poduszkę na ciało

Chcesz, aby Twoja poduszka do ciała była czysta, aby zapobiec gromadzeniu się patogenów i alergenów. Jednak zawsze ważne jest, aby wcześniej sprawdzić instrukcje na etykiecie poduszki na ciało. Materiały, których używa, mogą ulec uszkodzeniu, jeśli wyczyścisz poduszkę bez sprawdzania.

Poniżej znajdują się ogólne wytyczne dotyczące różnych materiałów poduszek na ciało, ale nigdy nie zapomnij najpierw sprawdzić etykiety poduszki, aby zapobiec jej zdeformowaniu. Co więcej, nie zawsze musisz myć poduszkę na ciało. Niektórzy producenci zalecają nawet dokładne czyszczenie tylko co sześć miesięcy.

Zamiast tego użyj poszewki na poduszkę na całe ciało, którą możesz częściej prać, aby chronić poduszkę przed zabrudzeniem.

Pianka

Być może najpopularniejszym materiałem na poduszki do ciała jest pianka. Niezależnie od tego, czy jest to pianka z pamięcią, czy pianka lateksowa, nadal powinieneś sprawdzić, czy producent omówił instrukcje czyszczenia poduszki. Oznacza to, że możesz użyć pralki do niektórych poduszek do ciała, ale niektóre produkty zostaną uszkodzone, jeśli użyjesz maszyny.

Mycie rąk

Najbezpieczniejszą opcją utrzymywania poduszki piankowej w czystości jest pranie ręczne. Zacznij od napełnienia wanny zimną wodą i delikatnym detergentem. Nigdy nie używaj wybielacza ani płynu do zmiękczania tkanin, ponieważ mogą uszkodzić piankę. Zanurz poduszkę w wodzie i wyciśnij, aby wyczyścić wnętrze poduszki.

Nigdy nie zgniataj mocno piankowej poduszki na ciało, ponieważ może to zdeformować jej strukturę. Możesz również delikatnie wyszorować powierzchnię poduszki, aby pozbyć się brudu i plam. Następnie wymień wannę na czystą wodę do płukania.

Zanurz poduszkę ponownie, aż będzie wolna od pozostałości mydła. Następnie możesz wycisnąć nadmiar wody bez wykręcania pianki. Zawieś poduszkę na zewnątrz w celu wysuszenia lub umieść ją w pomieszczeniu za pomocą cyrkulującego wentylatora, ale upewnij się, że dobrze wyschła.

Pióro, puch i poliester

Jeśli poduszka na ciało używa pierza, puchu lub poliestru, możesz ją wyczyścić za pomocą pralki. Jednak nadal powinieneś sprawdzić etykietę poduszki, jeśli pozwala ona na pranie w pralce, szczególnie w przypadku poduszek puchowych i puchowych. Jeśli nie możesz użyć pralki, możesz ją umyć, korzystając z tego samego przewodnika, który omówiono powyżej, dla ręcznego mycia piankowych poduszek do ciała.

Pranie w pralce

Przede wszystkim musisz sprawdzić, czy poduszka na ciało będzie miała wystarczająco dużo miejsca w pralce. Jeśli poduszka jest zbyt ufna, może nie zostać dokładnie wyczyszczona. Jednak nie powinno być też zbyt obszernie, dlatego niektórzy dodają ręczniki podczas prania poduszek w pralce.

Używaj programu delikatnego prania i detergentu w proszku do prania, aby zachować kształt poduszki i zapobiec zbrylaniu się poduszki. Chcesz również użyć zimnej lub ciepłej wody, aby zapobiec pogorszeniu się wypełnienia. Następnie wykonaj dwa cykle płukania, aby upewnić się, że nie pozostały żadne pozostałości mydła.

W tym momencie musisz ponownie sprawdzić, czy możesz użyć suszarki do poduszki. W szczególności poliester korzysta z niskiego ustawiania temperatury w suszarce, ponieważ puszystą poduszkę i przywraca jej loft. W przeciwnym razie możesz wysuszyć poduszkę z pierza, puchu lub poliestru w naturalny sposób na słońcu lub w dowolnym miejscu wentylowanym.

Poduszki do czyszczenia miejscowego

Poduszki na ciało nie wymagają częstego prania ani głębokiego czyszczenia. Możesz jednak zająć się brudnymi plamami, wyciekami lub plamami, czyszcząc je punktowo. W tym celu użyj szmatki zamoczonej w wodzie z mydłem i wytrzyj plamę z poduszki.

Podobnie jak podczas prania ręcznego, obchodź się z poduszką delikatnie i używaj tylko łagodnych detergentów. Po zakończeniu czyszczenia użyj kolejnej wilgotnej szmatki, aby usunąć mydło. Bardzo ważne jest, aby później całkowicie wysuszyć obszar poduszki.

Dla wygodniejszego utrzymania poduszek w czystości zawsze możesz je napowietrzać na zewnątrz w pogodny, słoneczny dzień. Może to spowodować dezodoryzację i zabić bakterie, które mogą znajdować się na poduszce. Możesz również kilka razy potrząsnąć poduszką lub odkurzyć ją, aby wyeliminować kurz i alergeny.

Wniosek

Utrzymywanie czystości naszych poduszek jest niezbędne dla jakości snu i ogólnego stanu zdrowia. Musisz jednak wiedzieć, jak prawidłowo czyścić poduszkę na ciało, aby nie uległa uszkodzeniu. Co więcej, nie musisz często myć poduszki na ciało i możesz po prostu użyć poszewki na poduszkę, którą często wymieniasz.

Jeśli czyszczenie punktowe już nie wystarcza, możesz sprawdzić etykietę poduszki na ciało, aby uzyskać instrukcje dotyczące prania. Materiał również podyktuje idealny sposób jej prania. Na przykład często ręcznie pierze się poduszki piankowe i wkłada do maszyny poduszki z pierza, puchu i poliestru.

Niezależnie od materiału, zawsze używaj łagodnego detergentu i nigdy nie zgniataj mocno poduszki, ponieważ grozi to deformacją poduszki. Na koniec pozwól poduszce dokładnie wyschnąć, aby zapobiec rozwojowi pleśni.