Jak prawidłowo spać na poduszce Tempurpedic

Możesz łatwo zrozumieć, jak spać na poduszce Tempurpedic w zależności od pozycji do spania. Musisz wiedzieć, jak używać poduszki zgodnie ze swoim nawykiem do spania, aby zmaksymalizować jej zalety. Zapewni to również wygodną, ​​ale wspierającą postawę przez całą noc.

Po włamaniu się do nowej poduszki Tempurpedic, chcesz się na niej odpowiednio ustawić. Poniżej znajduje się kompletny i przejrzysty przewodnik dotyczący każdej pozycji do spania. Na dole tego artykułu znajdziesz również dodatkowe wskazówki dotyczące utrzymania najlepszej pozycji do spania.

Jak śpisz na poduszce Tempurpedic?

Do spania na plecach

Najlepsza pozycja do spania znajduje się na plecach, ponieważ umożliwia równomierne rozłożenie ciężaru ciała. Jest to również bardziej naturalne dla kręgosłupa, ponieważ nie tworzy krzywizn i odchyleń. Możesz dodatkowo poprawić swoją pozycję do spania, używając poduszki Tempurpedic w tej pozycji.

Pamiętaj, że spanie na plecach jest wysoce zalecane w celu wyrównania kręgosłupa, czasami może wydawać się nienaturalne. Jesteśmy bardziej przyzwyczajeni do spania na bokach i brzuchu, co kończy się bólem szyi, mimo że spanie na plecach powinno zachować neutralny kręgosłup.

W porównaniu z innymi poduszkami wygodniej będzie spać na Tempurpedic zaprojektowanym specjalnie dla osób śpiących na plecach. Dzieje się tak, ponieważ dostosowuje się do kołysania twojej głowy i dopasowywania szyi do reszty ciała. Specyficzną poduszką Tempurpedic do spania na plecach jest Cloud Breeze.

Do spania na boku

Jak wspomniano wcześniej, spanie na plecach może być dla niektórych osób niewygodne. Co więcej, kobiety w ciąży lub osoby z refluksem żołądkowym będą czuć się komfortowo tylko wtedy, gdy będą spać na boku. Dobra wiadomość jest taka, że ​​ta pozycja jest nadal bezpieczna, o ile utrzymujesz dobrą postawę.

Poduszka Symphony firmy Tempurpedic jest idealna do spania na boku ze względu na swój wyjątkowy kształt z płaskim bokiem. Dzięki temu głowa i szyja będą na tym samym poziomie, co reszta ciała, nawet jeśli będziesz po swojej stronie. Pamiętaj, że potrzebujesz poduszki, która będzie dopasowywać się do konturów Twojej głowy i szyi, kiedy będziesz spać na boku.

Warto również zauważyć, że podczas snu na boku chcesz dodać poduszkę między nogami. Możesz użyć Tempurpedic w tym regionie, aby zachęcić do prostego kręgosłupa. Zmniejszy również nacisk na biodra i plecy.

Do spania na brzuchu

Spanie na brzuchu może być ulubionym miejscem większości ludzi, ale ta pozycja nie jest idealna do utrzymywania neutralnego kręgosłupa. Jeśli śpisz w ten sposób, twoja szyja odwraca się zbyt daleko od reszty ciała. Jednak nadal możesz utrzymać się jako śpiąca na brzuchu poduszką Tempurpedic.

Przykładem poduszki Tempurpedic do tej pozycji jest poduszka Essential Support. Ogólna struktura tej poduszki pomaga dopasować głowę, szyję i ramiona, aby uniknąć bólu ciała i dyskomfortu. Powinien również złagodzić presję na to, gdzie śpisz.

Jak spać na poduszce Tempurpedic łagodzącej ból szyi

Używanie zalecanej poduszki Tempurpedic do pozycji do spania powinno zmniejszyć nacisk na szyję i utrzymać dobrą postawę, aby zapobiec bólowi szyi. Jednak osoby z przewlekłym bólem szyi mogą nawet skorzystać na spaniu na poduszce Tempurpedic.

W szczególności firma posiada tak zwaną Ergo Advanced Neck Relief Pillow. Poduszka dopasowuje się do kształtu głowy i szyi, a jej konstrukcja z pianki z pamięcią kształtu wspiera okolice szyi, korygując jej ułożenie.

Jak poprawić postawę podczas snu

Użycie specjalnej poduszki Tempurpedic do określonej pozycji do spania jest idealne do utrzymania dobrej postawy. Istnieją jednak inne sposoby używania poduszek, aby utrzymać kręgosłup w jednej linii i uniknąć bólu ciała. Te wskazówki powinny również zmniejszyć nacisk, aby zmniejszyć stres w różnych obszarach ciała.

Centrum medyczne University of Rochester zaleca sprawdzenie uszu, ramion i bioder, jeśli są one ustawione w jednej linii, gdy leżysz w łóżku, i użyj poduszek, aby wypełnić szczeliny między ciałem a łóżkiem. Dlatego różne pozycje do spania przyniosą korzyści dzięki poduszkom w różnych częściach ciała. Na przykład osoby śpiące na plecach powinny upewnić się, że poduszka podtrzymuje głowę, kark i ramiona bez odchyleń.

Możesz również dodać poduszkę pod tylną częścią kolan, aby podeprzeć krzywiznę dolnej części pleców i odciążyć kręgosłup. Z drugiej strony umieszczenie poduszki między kolanami i pod talią najlepiej wyprostowałoby kręgosłup bocznych śpiących. Na koniec umieść niską poduszkę na miednicy i pod brzuchem i użyj płaskiej poduszki na głowie, jeśli śpisz na brzuchu, aby wyrównać kręgosłup.

Wniosek

Niezależnie od tego, czy śpisz na plecach, boku czy brzuchu, zawsze musisz sprawdzić ustawienie kręgosłupa. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak spać na poduszce Tempurpedic w każdej pozycji do spania. Najlepszym sposobem na to jest użycie zalecanej poduszki Tempurpedic dla Twojej pozycji.

W ten sposób możesz położyć się na nim i upewnić się, że głowa, szyja i ramiona są wyrównane z resztą ciała. Ważne jest również, aby zawsze dodawać poduszki w szczelinach między ciałem a łóżkiem. Zapewni to dobrą pozycję do spania i zapobiegnie stresowi w różnych częściach ciała.