Ile piosenek na wesele?

Jeśli nie masz pewności, ile utworów na wesele, wypróbuj piętnaście na każdą godzinę. Więcej o tworzeniu ślubnej listy odtwarzania porozmawiamy poniżej.

Aby uzyskać dodatkowe pomocne wskazówki, przeczytaj nasz przewodnik o tym, jak DJ-ować własne wesele? Można być odpowiedzialnym za muzykę na weselu, zwłaszcza jeśli chcesz zaoszczędzić na wydatkach.

Ile piosenek na wesele?

Ile piosenek potrzebujesz na wesele?

Na weselu możesz przygotować 15 piosenek na każdą godzinę. Przyjęcie weselne zwykle trwa maksymalnie 5 godzin, co oznacza, że ​​musisz mieć playlistę z co najmniej 75 utworami.

Są to jednak tylko ogólne założenia, bo pieśni różnią się długością i nie ma reguły, jak długo musi trwać wesele. Jeśli nie masz pewności, nigdy nie pomylisz się, dając DJ-owi setki piosenek na wesele.

Jeśli masz konkretne piosenki, które są dla Ciebie ważne, koniecznie porozmawiaj z DJ-em, aby zagrały je na weselu. Możesz także zapytać znajomych i rodzinę o piosenki, które im się spodobają, jeśli masz trudności z utworzeniem długiej listy odtwarzania.

Jak długo powinna trwać playlista weselna?

Playlista weselna powinna trwać minimum trzy godziny. Maksymalnie playlista może zająć do pięciu godzin.

Zawsze będzie dobrym pomysłem, aby mieć za dużo piosenek niż za mało, na wypadek gdyby inne wydarzenia, takie jak godzina koktajlowa, trwały dłużej niż planowano. W przeciwnym razie spodziewaj się powtarzających się piosenek.

Upewnij się, że masz również różne gatunki, aby dopasować się do różnych nastrojów podczas przyjęcia weselnego. Musisz włączyć powolną i łagodną muzykę, optymistyczne piosenki, a nawet stosunkowo neutralne tony, które generowałyby fantastyczny szum w tle.

Ile piosenek na ceremonię ślubną?

Przygotuj trzy rodzaje muzyki na ceremonię ślubną. Generalnie będziesz potrzebować muzyki do preludium, procesji i recesji.

Preludium lub część ceremonii, w której goście właśnie siedzą i czekają, może trwać nawet 20 minut. Wybierz instrumentalny, który jest nastrojowy, ponieważ jest to również okazja dla gości do spotkania się przed rozpoczęciem ceremonii.

Muzyka na procesje na wejście wesela i pary też może być czymś lekkim, ale pamiętaj, że pieśń na wejście dla panny młodej powinna być czymś, co zwróci uwagę na jej przybycie.

Wreszcie, muzyka na recesję na koniec ceremonii może być wszystkim, czego zapragnie para. Najlepiej byłoby, gdyby piosenki były uroczyste, aby rozreklamować gości na przyjęciu.

Ile utworów potrzebujesz, aby przejść do ołtarza?

Trudno będzie określić konkretną liczbę piosenek potrzebnych do przejścia do ołtarza. Najlepiej jednak założyć, że musisz mieć około dwóch piosenek.

Na przykład przyjęcie weselne może zająć maksymalnie trzy minuty, aby zakończyć spacer do ołtarza. Następnie panna młoda może zająć dwie minuty, aby przejść do ołtarza.

Przy wyborze muzyki rozważ te typowe czasy trwania. I oczywiście piosenki na wesele powinny różnić się od piosenek panny młodej.

Ile wolnych utworów powinno być odtwarzanych na weselu?

Wesele zwykle wymaga sześciu wolnych piosenek. Ponownie porozmawiaj z DJ-em lub jeśli to ty tworzysz listę odtwarzania, pamiętaj, aby powolne piosenki umieszczać w odstępach, aby nie obniżyć nastroju wesela.

Możesz mieć jedną wolną piosenkę po każdych pięciu optymistycznych utworach. Pozwoli to również gościom zrelaksować się i dać czas innym osobom, które preferują wolny taniec.

Na koniec nie zapomnij przeczytać swojego programu, aby lepiej ułożyć listę odtwarzania. Na przykład, czy wiesz, co to jest taniec rocznicowy na weselu?

To jedna z części programu, która zwykle wymaga wolnych utworów.

Ile piosenek powinno być w zespole weselnym?

Ilość piosenek zagranych przez zespół weselny zależy od wielu czynników. Na przykład niektóre zespoły weselne mogą zagrać 15 piosenek w zestawie, który trwa godzinę.

Zespół weselny może również mieć dwa 45-minutowe sety, więc piosenki mogą mieć od 10 do 15, jeśli każdy trwa trzy minuty. Ale znowu, pamiętaj, aby porozmawiać z zespołem weselnym, aby uniknąć nieporozumień dotyczących zestawów, które zrobią na weselu.

Niektóre przykłady to dwa zestawy po 45 do 60 minut każdy lub trzy zestawy po 40 minut każdy. Rozłóż muzykę przez cały wieczór, a następnie zdecyduj, czy w razie potrzeby potrzebujesz dodatkowego zestawu.

Ile piosenek potrzebuję na moje wesele?

 • Muzyka, gdy goście zajmują miejsca przed ceremonią
 • Muzyka do przejścia i wejścia
 • Pieśń ślubna w procesji
 • Muzyka ceremonii zjednoczenia
 • Piosenki na recesję
 • Muzyka na koktajle
 • Piosenki na przyjęcie weselne w recepcji
 • Lista odtwarzania tanecznego (tj. pierwszy taniec, taniec ojciec-córka, taniec matka-syn itp.)
 • Muzyka do krojenia ciasta, podrzucania bukietów, podrzucania podwiązek i innych tradycji ślubnych
 • Ostatnia muzyka taneczna
 • Wniosek

  I to wszystko! Właśnie dowiedzieliśmy się, ile piosenek jest na wesele, a może to być 15 piosenek na godzinę.

  Ponieważ wesele może trwać pięć godzin, rozważ przygotowanie playlisty, która może trwać tak długo lub zawierać co najmniej 75 piosenek. A jeśli chodzi o obrączkę, zestawy zostaną omówione wcześniej, ale zwykle oferują dwa zestawy po około 45 minut każdy.

  Mamy nadzieję, że pomogło to w ustaleniu muzyki weselnej; zostaw nam pytanie, jeśli je masz.