Jak objąć ubezpieczeniem depilację laserową? 3 zaskakujące sposoby!

Jak objąć ubezpieczeniem depilację laserową? Większość ubezpieczeń pokrywa tylko niezbędne z medycznego punktu widzenia procedury i zabiegi, więc jeśli problem z włosami wymyka się spod kontroli, ubezpieczenie może pokryć koszty depilacji. Masz dość golenia, nawlekania, pęsetowania lub woskowania włosów? Wtedy możesz chcieć skorzystać z zabiegu depilacji laserowej.

Mówią, że nie ma bólu, żadnych korzyści, jeśli chodzi o osiągnięcie piękna, ale jest więcej niż jeden sposób, aby osiągnąć to, czego chcesz.

Jak objąć ubezpieczeniem depilację laserową? 3 zaskakujące sposoby!

Dzięki ciągłym innowacjom technologicznym wynaleziono nieszkodliwą i bezbolesną metodę depilacji, a to za pomocą laserów. Ale czy masz pojęcie, jak działa ten proces? W tym artykule omówimy zabiegi depilacji laserowej oraz sposoby objęcia ich ubezpieczeniem.

Zabieg depilacji laserowej

Depilacja laserowa to metoda redukcji włosów, która wykorzystuje laser do nakierowania na mieszek włosowy i utrudnia jego wzrost. Gdy pęcherzyk pochłania światło lasera, ulega uszkodzeniu i ogranicza jego zdolność do wzrostu. Chociaż w tym procesie skóra nie jest uszkodzona. Być może będziesz musiał wrócić na więcej sesji, aby zapewnić długotrwałą bezwłosą skórę. Zabieg może być wykonywany na wielu obszarach, w tym na nogach, twarzy, ramionach, a nawet na klatce piersiowej i okolicach bikini.

Korzyści z zabiegu depilacji laserowej

Wszystko ma swoje zalety i wiem, że chcesz tego doświadczyć. Zobaczmy więc, co kryje dla nas zabieg depilacji laserowej. Niektóre z wymienionych korzyści obejmują:

#1. Precyzyjne usuwanie włosów

Ponieważ w metodzie wykorzystywane są lasery, światła te w większości utrwalają mieszki włosowe, o ile światło ich dotyka. Dodatkowo laser celuje w grube czarne włosy, co czyni go dokładniejszym i dokładniejszym.

#2. Szybko

Depilacja laserowa to szybki sposób na usunięcie niechcianych włosów i impulsów, który zajmuje tylko milisekundę, aby usunąć kilka włosów jednocześnie. Tak więc, aby to wszystko oszacować, sesja zabiegu depilacji laserowej potrwa tylko kilka minut.

#3. Jaśniejszy wzrost i kolor włosów

Po uszkodzeniu mieszka włosowego, nowe włosy, które wyrosną, są zwykle jaśniejsze i gęstsze niż włosy początkowe przed zabiegiem. Nowe włosy będą o kilka odcieni ciemniejsze od tych ostatnich.

#4. Wydajne i trwałe

Być może będziesz musiał wrócić na kilka dodatkowych sesji, ale inni, którzy przeszli leczenie, widzą długoterminowe wyniki po ciągłym powrocie na sesje lecznicze.

Wady depilacji laserowej

Zanim przejdziesz do tego procesu, możesz rozważyć następujące zagrożenia lub wady związane z zabiegiem depilacji laserowej. Niestety nie zawsze są to babeczki i tęcze, bo piękno się wymienia.

#1. Nie nadaje się do wszystkich odcieni skóry

Zabieg laserowy jest odpowiedni tylko dla skór o jaśniejszym odcieniu, ponieważ laser jest przeznaczony do włosów o ciemnym kolorze. Dlatego laser może celować w ciemne pigmenty skóry, które mogą uszkodzić skórę.

#2. Światłoczułość

Laser może zwiększyć wrażliwość skóry na słońce, najczęściej określaną jako światłoczułość. Dlatego należy unikać bezpośredniej ekspozycji na światło słoneczne w ciągu 6 tygodni po zabiegu, aby uniknąć przebarwień.

Koszty zabiegu depilacji laserowej

Jeśli planujesz poddać się depilacji laserowej, powinieneś być przygotowany przynajmniej na tysiąc dolarów, ponieważ sesja może kosztować 200-400 dolarów za każdą sesję. Będzie również wymagał corocznej konserwacji, więc będziesz potrzebować dużo, aby to podsumować.

Sposoby na objęcie depilacją laserową ubezpieczeniem

Jeśli nie chcesz płacić dużej sumy, możesz zdecydować się na objęcie jej ubezpieczeniem, ale jak objąć depilację laserową ubezpieczeniem? Zabieg depilacji może być objęty w całości lub w części pod warunkiem spełnienia następujących warunków.

#1. Zapalenie mieszków włosowych

Zabieg depilacji laserowej jest uważany przez większość firm ubezpieczeniowych za zabieg kosmetyczny, a nie konieczność medyczną. Od tej reguły są jednak wyjątki. Na przykład zapalenie mieszków włosowych to infekcja rozwijająca się w mieszkach włosowych. Ponieważ mieszki włosowe są niszczone lub uszkadzane przez leczenie, zmniejsza się ryzyko infekcji, co sprawia, że ​​leczenie jest koniecznością medyczną.

#2. Zespół Cushinga

Kolejnym stanem jest zespół Cushinga. Organizm jest narażony na wysokie poziomy hormonów, co powoduje przyjmowanie kortykosteroidów lub leków glikokortykoidowych. Zespół obejmuje objawy, takie jak siniaki w delikatnej skórze, utrata kości i dodatkowy wzrost włosów.

#3. Zespół policystycznych jajników

Zespół policystycznych jajników lub znany również jako PCOS to zaburzenie równowagi hormonalnej, które wpływa na procesy rozrodcze kobiecego układu rozrodczego. Może to być związane z nieregularnymi miesiączkami i zwiększonymi wydalinami skóry.

Czy kwalifikujesz się do ochrony ubezpieczeniowej?

Aby upewnić się, że leczenie laserowej depilacji będzie objęte ubezpieczeniem, przejrzyj i ponownie przeczytaj swoją polisę ubezpieczeniową lub skontaktuj się z ubezpieczycielem. Jednym z najważniejszych powodów kwalifikacji jest to, że cierpisz na problemy zdrowotne związane z porostem włosów.

Wniosek

Jeśli więc zastanawiasz się, jak objąć ubezpieczeniem depilację laserową, powinieneś skonsultować się z ubezpieczycielem i uzgodnić polisy. Zanim więc przejdziesz dalej i otworzysz wrota skóry bezwłosej po zabiegu, upewnij się, że już przeczytałeś i całkowicie zrozumiałeś.

Zastanawiasz się, jak uzyskać ubezpieczenie na żylaki? Czytaj więcej!