Jak zrobić kojec dla dziecka w wieku 13 miesięcy

Często nowi rodzice pytają Jak zrobić kojec dla 13 miesięcznego dziecka? Jeśli jednak należysz do tej kategorii, przeczytaj ten wpis na blogu, aby dowiedzieć się więcej.

Kroki tworzenia kojca dla 13-miesięcznego dziecka

Krok 1. Możesz zrobić kojec dla swojego 13-miesięcznego dziecka. Jeśli spróbujesz tego, jest to bardzo łatwe i przyjemne! Dlaczego nie poświęcić trochę czasu i zbudować taki w kształcie ośmiokąta?

Krok 2. Możesz użyć prostych materiałów eksploatacyjnych, takich jak kwadratowe arkusze sklejki lub prostokątne kawałki płyty wiórowej, po prostu pocięte do rozsądnych rozmiarów, aby utworzyć kształty [ośmiokątne](/glosariusz), które staną się każdym panelem bocznym.

Krok 3. Bezpiecznie przymocuj je wkrętami do drewna, a następnie dodaj zawiasy, aby po rozłożeniu tworzyły duży kwadrat.

Krok 4. Przymocuj dwa sąsiednie panele do obu końców (jeśli pracujesz ze sklejką), umieść silne magnesy na wszystkich czterech rogach, jeśli zamiast tego używasz blachy. Na koniec pomaluj gotowy produkt na dowolny kolor, który Ci odpowiada.

Czy możesz bezpiecznie spać z noworodkiem?

Wspólne spanie może być bezpieczne, jeśli wiesz, co robić. Najpierw upewnij się, że pokój Twojego dziecka jest chłodniejszy i że w jego pobliżu nie ma kocyków ani poduszek, ponieważ może to stwarzać ryzyko uduszenia. Po drugie, zawsze kładź noworodki na plecach, aby zmniejszyć ryzyko SIDS.

Następnie współspaj tylko podczas drzemek lub w nocy, aby mama mogła słyszeć swojego malucha bez konieczności wstawania z łóżka za każdym razem, gdy czegoś potrzebuje. Jeśli czujesz się nieswojo z tymi wskazówkami, może to nie być dla Ciebie!

Ale pamiętaj: tylko dlatego, że nie chcesz współspać, nie oznacza, że ​​inni również powinni tego unikać! To zależy od preferencji każdej rodziny.

Jak naprawić pakiet n play?

Pack n play może wymagać zamocowania, jeśli materac nie jest prawidłowo dopasowany.

Zbierz swoje narzędzia i materiały.

Na początek potrzebujesz płaskiego śrubokręta. Możesz używać tego narzędzia do wielu celów w grze pack n play, więc dobrze jest mieć je zawsze pod ręką! Przydatna może być również wiertarka ze śrubami, klej do drewna lub gwoździe w zależności od potrzeb.

Upewnij się, że nosisz odpowiedni sprzęt ochronny przed rozpoczęciem pracy, taki jak gogle lub rękawice, ponieważ podczas pracy przy ostrych przedmiotach, takich jak piły i wiertarki, mogą się zdarzyć wypadki. Jeśli nic nie zostało jeszcze wyrządzone, ale po prostu chcesz wymienić rzeczy tam, gdzie są, gdy nie potrzebujesz nawet narzędzi!

Czasami ludzie chcą po prostu przestawić paczkę i zagrać, aby wyjąć wszystkie śruby i umieścić je w innym miejscu lub wymienić stare na nowe, mocniejsze gwoździe.

Jak myć pomysłowy, zmywalny playard?

Najpierw musisz rozpiąć gondolę i wyjąć ją z playarda. Następnie złóż boki playard, aż zablokują się na miejscu (pozostaną złożone).

Rozłóż je po całkowitym zablokowaniu na miejscu, a następnie użyj regulowanego klucza lub szczypiec, aby delikatnie zwolnić napięcie zamka błyskawicznego wokół panelu siatkowego, obracając dolną część połączoną pod podkładką gondoli z dala od środka w kierunku zewnętrznej krawędzi materaca .

Teraz weź wilgotną ściereczkę i wytrzyj wewnątrz części, w których leżała głowa dziecka podczas snu; upewnij się, że po przetarciu szmatki nie pozostały żadne cząsteczki brudu, ponieważ może to spowodować późniejsze uszkodzenie, jeśli nie zostanie odpowiednio wytarte przed ponownym złożeniem w celu przechowywania.

Po zakończeniu procesu prania upewnij się, że cała tkanina jest całkowicie sucha, zanim złożysz ją z powrotem (jeśli nie zostanie złożona prawidłowo, może to spowodować zablokowanie się zamka podczas próby ponownego zapięcia).

Gdy podkładka zostanie odłączona od łóżeczka i wyczyszczona, możesz teraz zdjąć wkładkę gondoli, rozpinając panel siatkowy na górze materaca, w miejscu, w którym powinna znajdować się głowa dziecka podczas snu.

Zobaczysz dwa odsłonięte metalowe pręty, które trzymają się na miejscu; chwyć je szczypcami lub kluczem nastawnym i delikatnie przekręć je w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, aż się odblokują.

Ręką wciąż mocno trzymającą odsłoniętą kostkę pod plastikową wyściółką, pociągnij lekko w górę, aby dolna część odpadła, ale trzymaj kostkę o spód/tył plastikowej wyściółki, aby nie rozpadła się podczas procesu prania. Teraz możesz usunąć wkładkę z placu zabaw bez obawy o uszkodzenie jakichkolwiek części.

Przed ponownym złożeniem upewnij się, że cała tkanina jest sucha i czysta; w przeciwnym razie plastikowa wyściółka nie będzie prawidłowo dopasowana do metalowych prętów, jeśli nadal będzie wilgotna/mokra (spowoduje odbarwienie).

Gdy wszystko zostanie wytarte w wewnętrznej części, w której leżałaby głowa dziecka podczas snu, ponownie przymocuj panel siatkowy do materaca, zastępując pręt, który był przytrzymywany między dwoma odsłoniętymi prętami pod plastikową wyściółką.

Włóż jeden koniec do rowka u góry, a następnie dociśnij w dół, aż zatrzaśnie się na swoim miejscu – po mocnym wciśnięciu powinno być słyszalne kliknięcie.

Następnie weź kolejny drążek i powtórz poprzednie kroki w celu włożenia w rowki znajdujące się wzdłuż krawędzi paneli bocznych pod podkładką gondoli.

Gdy wszystko będzie na swoim miejscu i zatrzaśnięte, możesz teraz ponownie przymocować podkładkę gondoli z powrotem na playard, zapinając górną część (może to zająć kilka prób, aby ustawić ją poprawnie), aż cała plastikowa wyściółka zostanie całkowicie pokryta.

Po zakończeniu tego procesu zapiąć dolną część zamka błyskawicznego pod panelem siatkowym w kierunku zewnętrznej krawędzi materaca; upewnij się, że nie pozostały żadne cząsteczki brudu, ponieważ może to spowodować uszkodzenie podczas próby złożenia wszystkiego z powrotem do pozycji przechowywania do następnego użycia.

Teraz, gdy twój zmywalny pomysłowy odtwarzacz jest prawidłowo wyczyszczony i wysuszony, możesz również usunąć białe osłony przeciwkurzowe z wewnętrznych części, w których leżałaby głowa dziecka podczas snu – po prostu rozepnij je tak jak każdy inny kawałek materiału na całym produkcie i zdejmij.

Teraz, gdy wszystko zostało wyczyszczone i wysuszone, możesz ponownie złożyć swój zmywalny, pomysłowy playard do następnego użycia!

Upewnij się, że wszystkie tkaniny są całkowicie suche przed ponownym złożeniem (jeśli nie zostaną złożone prawidłowo, może to spowodować zablokowanie się zamka podczas próby zapięcia).