Ile naprawić parapet uszkodzony przez wodę? Niesamowity przewodnik

Czynniki takie jak materiały i robocizna mogą wpływać na koszt projektu. Musisz wiedzieć, ile naprawić uszkodzony parapet, abyś mógł zacząć budżetować swoje wydatki.

Kilka części domu może z czasem ulec uszkodzeniu przez wodę, ale najbardziej podatne są te znajdujące się na zewnątrz. Twój dach, sidingi i okna są stale narażone na działanie wilgoci.

Ile naprawić parapet uszkodzony przez wodę? Niesamowity przewodnik

Z tego artykułu dowiesz się, ile musisz wydać na naprawę parapetu. Zacznij przygotowywać swój budżet!

Przyczyny uszkodzenia parapetu przez wodę

Pogoda jest głównym źródłem narażenia parapetów na wilgoć. Różne zjawiska, takie jak mgła, śnieg, grad i deszcz, powodują trwałe uszkodzenia ramy.

Obszary o dużej wilgotności są również podatne na uszkodzenia przez wodę na parapetach.

Ramy wykonane z aluminium lub winylu mogą mieć niewielkie plamy, ale drewniane parapety mogą ulec poważnym uszkodzeniom, takim jak rozwój pleśni, jeśli zostaną pozostawione bez opieki.

Gdy zauważysz przebarwienia lub dziwny zapach z okna, musisz zacząć je naprawiać.

Czy powinieneś zatrudnić specjalistę do naprawy?

Jeśli znajdziesz plamy i pleśń na parapecie, możesz spróbować zrobić zrób to sam. remont. Oto kilka instrukcji, jak naprawić uszkodzony parapet wewnętrzny.

Lepiej jednak poprosić o pomoc fachowców, gdy szkoda jest zbyt poważna. Jeśli istnieje ryzyko naruszenia strukturalnej integralności Twojego domu, zadzwoń do osób, które mogą naprawić Twoje ramy.

Będziesz wydawać trochę więcej pieniędzy, ale możesz spać spokojnie, wiedząc, że ludzie pracujący nad twoimi oknami mają doświadczenie.

Czynniki wpływające na koszty naprawy parapetów

Ludzie zwykle wychodzą na parapety i ramy okienne, ponieważ wtapiają się w okno. Jednak te części wymagają szczególnej uwagi, aby uniknąć poważnych uszkodzeń spowodowanych przez wodę.

Musisz zaplanować swoje koszty przed rozpoczęciem projektu. Potrzebny materiał i ilość pracy mogą wpłynąć na Twój budżet.

Czynnik nr 1. Rodzaj materiału

Parapety mogą być wykonane z różnych materiałów, a ich naprawa wiąże się z różnymi kosztami. Im wyższa jakość materiału, tym więcej płacisz za jego naprawę.

1. Drewno

Ten materiał jest najtańszy i najłatwiejszy w naprawie. Będziesz musiał wydać tylko 175 do 300 USD na jedno okno na naprawę.

Drewno jest niedrogie, ale jest jednym z materiałów, które wymagają ciągłej wymiany ze względu na swoją porowatą jakość. Z łatwością wchłania wilgoć.

2. Aluminium

Aluminium jest jednym ze średnich materiałów na parapety. Te ramki kosztują od 250 do 500 USD za ponowne glazurowanie.

Ten materiał nie wymaga stałej konserwacji, więc właściciele domów lubią go używać do swoich parapetów.

3. Winyl

Winyl to kolejny materiał o niskich wymaganiach konserwacyjnych. Może pojawić się kilka pęknięć pod wpływem zmian temperatury, ale można je szybko naprawić za pomocą łaty z żelu z włókna szklanego.

Wymiana tego materiału kosztuje od 300 do 600 USD. Będziesz musiał zapłacić za okno.

4. Włókno szklane

Ten materiał również kosztuje od 300 do 600 USD i jest podobny do winylu.

5. Kompozyt

Ten materiał jest najdroższy w naprawie i może kosztować od 400 do 650 USD. Jest bardziej złożony w porównaniu z winylem czy drewnem, stąd jego wysoka cena.

Czynnik nr 2. Rodzaj naprawy

Rodzaj naprawy, którą musisz wykonać, może również wpłynąć na całkowity koszt. Najniższa cena sprzętu wynosi 75 USD, a najwyższa 700 USD.

Oto zwykłe naprawy parapetów potrzebnych:

  • Otwory
  • Płetwy
  • Przegniłe skrzydło
  • Sprzęt
  • Szarfa
  • Sucha zgnilizna
  • Uszczelnianie
  • Zgniły parapet
  • Zgniła rama

Oto artykuł informacyjny, który uczy, jak naprawić uszkodzoną przez wodę ramę okienną w celach informacyjnych.

Czynnik nr 3. Praca do profesjonalnej naprawy

Jeśli zatrudnisz fachowców do naprawy okna, będziesz musiał ponieść dodatkowe koszty za ich pracę.

Będziesz musiał płacić swoim wykonawcom co najmniej 65 dolarów za godzinę, gdy pracują. Praca zwykle zajmuje cztery godziny, więc spodziewaj się, że zapłacisz 300 USD za pracę wykonaną przez wykonawców.

Procedury takie jak wymiana parapetu i malowanie to dodatkowe koszty, więc odłóż na nie trochę pieniędzy.

Naprawa uszkodzonego przez wodę parapetu będzie cię kosztować dużo pieniędzy, więc wybierz dobrej jakości materiały do ​​swojej ramy i zawsze sprawdzaj, czy jest w dobrym stanie.

Jak zapobiegać uszkodzeniom parapetu przez wodę

Teraz, gdy naprawiłeś już swoje parapety, musisz zabezpieczyć je przed przyszłymi uszkodzeniami spowodowanymi przez wodę. Dzięki temu nie będziesz musiał wydawać pieniędzy na przyszłe naprawy.

Najlepszym sposobem ochrony ramy jest jej uszczelnienie. Zabezpieczy to materiał przed różnymi zjawiskami atmosferycznymi, zwłaszcza zimą.

Farba może być doskonałym uszczelniaczem do twoich parapetów lub możesz kupić specjalny uszczelniacz w swoim sklepie z narzędziami.

Pamiętaj również, aby usunąć wilgoć, którą zauważysz, i umieścić w domu osuszacz, aby zapobiec plamom i gniciu.

Teraz Twój parapet będzie wytrzymały i nie będzie wymagał wielu napraw.

Wniosek

Parapety to jedna z części Twojego domu podatna na uszkodzenia przez wodę. Możemy tego nie zauważyć, ale najbardziej szkodzą im gromadzenie się wilgoci.

Musisz zająć się tym problemem, gdy go zauważysz. Możesz dobrze zaplanować swój budżet, gdy wiesz, ile naprawić parapetu uszkodzonego przez wodę i zapewnić ochronę ram przed przyszłymi uszkodzeniami.