Jak sprawdzić, czy S8 Plus jest uszkodzony przez wodę: 3 pomocne sposoby?

Najgorszym scenariuszem dla właściciela telefonu jest szukanie kroków, jak stwierdzić, czy s8 plus jest uszkodzony przez wodę. Jednak ten artykuł złagodzi te zmartwienia.

Jak sprawdzić, czy Twój S8 Plus jest uszkodzony przez wodę

Sprawdź swój gadżet pod kątem następujących oznak uszkodzenia przez wodę:

Jak sprawdzić
 • Sprawdź porty ładowania, zestawu słuchawkowego, karty SIM i pamięci pod kątem korozji, przebarwień lub niewyraźnego nagromadzenia.
 • Obserwuj obszar pod ekranem wyświetlacza pod kątem wilgoci.
 • Określ, czy wskaźnik wykrywania cieczy (LDI) czy wskaźnik kontaktu z cieczą (LCI) jest włączony.
 • Aby pokazać gadżet, który nie miał kontaktu z płynem, telefony zwykle mają biały obszar z różowymi lub czerwonymi znakami „X”. Kiedy znak wejdzie w kontakt z płynem, znaki „X” na białym polu zmieniają kolor na różowe lub czerwone brudne ślady.

  Tacka na kartę SIM znajduje się po prawej stronie telefonu, u góry (ekran skierowany do góry). Gdy taca SIM zostanie wyjęta z urządzenia, wskaźnik uszkodzenia przez ciecz (LDI) jest wyświetlany w gnieździe tacy SIM, nad ramką karty SIM.

  Aby uzyskać dalszą wiedzę, w tym artykule dowiesz się, jak sprawdzić, czy Galaxy S8 jest uszkodzony przez wodę.

  Co musisz wiedzieć, jeśli Twój S8 Plus jest uszkodzony przez wodę

  Aby uniknąć dalszych uszkodzeń gadżetu, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

 • Jeśli gadżet zamoczy się, ostrożnie osusz go czystą, lekką szmatką.
 • Nie zanurzaj urządzenia w wodzie słonej lub jonizowanej. W przypadku kontaktu ze słoną wodą należy dokładnie spłukać świeżą wodą, a następnie ostrożnie wysuszyć czystym, miękkim ręcznikiem, aby uniknąć gromadzenia się soli na głównym mikrofonie, słuchawce i głośniku zewnętrznym.
 • Podczas suszenia smartfona upewnij się, że słuchawka (góra przód), główny mikrofon (spód urządzenia), głośnik zewnętrzny (tył urządzenia) i złącze interfejsu zasilania/akcesoriów (USB) są czyste i delikatne. tkanina.
 • Podczas nawiązywania połączenia po zmoczeniu smartfona w mikrofonie może znajdować się woda, co zmniejsza głośność słyszaną przez drugą osobę. Pozwól urządzeniu wyschnąć po wysuszeniu przed rozpoczęciem rozmowy.
 • Odpryski i pęknięcia na powierzchni urządzenia mogą znacznie zmniejszyć jego zdolność do odpychania kurzu i wody.
 • Jak radzić sobie z wilgocią w S8 Plus

  W przypadku wykrycia wilgoci w porcie ładowania, gdy urządzenie jest podłączone, ładowanie nie będzie możliwe. Jest to środek ostrożności, aby uniknąć korozji, a kompatybilne urządzenia nadal będziesz mógł ładować za pomocą ładowarki bezprzewodowej.

  Jeśli ładowarka zostanie podłączona, gdy w porcie ładowania zostanie wykryta wilgoć, pojawi się wyskakujący komunikat.

  1. Usuń wilgoć

  Jeśli zdecydujesz się zasilać telefon lub tablet, gdy port ładowania jest wilgotny, włączy się alarm, prosząc o odłączenie ładowarki. Alarm będzie trwał do momentu odłączenia ładowarki.

  Aby pomóc usunąć wodę lub wilgoć z portu, lekko potrząśnij gadżetem.

  2. Poczekaj, aż wilgoć zniknie

  W ciągu 1 do 2 godzin woda w porcie ładowania normalnie się rozproszy. Jeśli do portu ładowania urządzenia dostanie się inny płyn niż słodka woda, należy go natychmiast wypłukać i całkowicie wysuszyć suchym, miękkim ręcznikiem.

  3. Rozważ użycie ładowarki bezprzewodowej

  Wilgoć ani inne elementy w porcie ładowania nie mają wpływu na ładowanie bezprzewodowe. Możesz użyć ładowania bezprzewodowego do ładowania gadżetu, jeśli na to pozwala.

  Przed użyciem ładowarki bezprzewodowej upewnij się, że gadżet jest całkowicie suchy.

  4. Poproś o pomoc

  Jeśli powyższe kroki nie powiodą się, skontaktuj się ze specjalistą lub odwiedź punkt serwisowy.

  Jak sprawdzić wskaźnik uszkodzenia przez ciecz w S8 Plus

  Aby wykonać te czynności, będziesz potrzebować narzędzia wyrzutnika dostarczonego z urządzeniem oraz latarki.

  1. Taca na karty powinna zostać wysunięta

  Wyłącz telefon lub tablet i umieść narzędzie do wysuwania w małym otworze obok tacy SIM/MicroSD. Taca zostanie wysunięta.

  Należy pamiętać, że tacka na kartę SIM/MicroSD będzie różniła się w zależności od urządzenia.

  2. Sprawdź gniazdo karty SIM/MicroSD

  Rozświetl gniazdo SIM/MicroSD za pomocą latarki. Wskaźnik LDI będzie miał kolor różowy, fioletowy lub czerwony, jeśli gadżet będzie miał kontakt z wilgocią; w tej sytuacji konieczna jest obsługa serwisowa.

  LDI będzie czysto biały lub jednolicie biały z różowymi lub fioletowymi znakami X, jeśli gadżet nie został poddany działaniu wilgoci.

  3. Poproś o pomoc.

  Twój telefon lub tablet będzie wymagał naprawy, jeśli został poddany działaniu płynów. Ograniczona gwarancja tego nie obejmuje, ale nadal można umówić się na wizytę serwisową.

  Sprawdź Centrum Wsparcia, aby wybrać usługi.

  Wielu użytkowników s8 plus chciałoby wierzyć, że zanurzenie ich urządzenia całkowicie chroni je przed wodą. Chociaż może to być dopuszczalne w przypadku urządzeń z w pełni funkcjonalną ochroną przed wodą (której nie ma możliwości zweryfikowania), niektórzy użytkownicy mogą odkryć, że uszkodzenie już wystąpiło.

  Nigdy nie używaj telefonu pod wodą jako zabezpieczenia! Obecnie nie ma smartfonów, które byłyby całkowicie wodoodporne, więc nie sprawdzaj granic wodoodporności swojego urządzenia.

  Jeśli pilnie potrzebujesz danych przechowywanych w telefonie, zapoznaj się z tym artykułem, jak odzyskać dane z telefonu uszkodzonego przez wodę.

  Wniosek

  Wiedza o tym, jak stwierdzić, czy s8 plus jest uszkodzony przez wodę, jest koniecznością dla jego użytkowników. Nie tylko zapobiega to dalszym uszkodzeniom, ale także pozwala uniknąć wydawania większej ilości dolców.