Kiedy zrobić włosy przed ślubem?

Jeśli nie masz pewności, kiedy zrobić fryzurę przed ślubem, możesz zacząć robić wszystkie rytuały związane z włosami ślubnymi już na trzy miesiące przed ślubem. Przeczytaj tę oś czasu, aby dowiedzieć się, co jeszcze można zrobić z włosami, w tym cięcie i kolor, gdy zbliża się wielki dzień.

A jeśli chodzi o budżet, możesz przeczytać, ile kosztują włosy ślubne. Zawsze dobrze jest znać koszty, których można się spodziewać podczas robienia włosów przed ślubem.

Kiedy zrobić włosy przed ślubem?

Kiedy zrobić fryzurę przed ślubem: oś czasu na wesele

Trzy miesiące przed ślubem

Przygotowanie włosów do ślubu możesz rozpocząć na trzy miesiące przed wielkim dniem. W ten sposób Twój fryzjer może rozpocząć zmiany, których możesz chcieć.

Jeśli drastyczna zmiana nie będzie wyglądać tak, jak chcesz, nadal będziesz mieć wystarczająco dużo czasu, aby rozwiązać problem. Co więcej, twoje włosy nie ulegną zniszczeniu, ponieważ nadal mogą się zregenerować.

Panny młode, które chcą przebrać się na krótkie włosy lub wypróbować kolor, którego wcześniej nie nosiły, mogą to zrobić trzy miesiące przed ślubem. A będąc w salonie, równie dobrze możesz umówić się na wizytę u fryzjera na dzień ślubu.

Dwa miesiące przed ślubem

Możesz mieć wymarzoną fryzurę lub kolor włosów na dwa miesiące przed ślubem, aby je wypróbować. Mogą być inspirowane ślubnymi stylizacjami, które znalazłeś w Internecie lub w czasopismach, a dwa miesiące przed ślubem są idealne do ich wypróbowania.

Twój stylista fryzur może również stworzyć dla Ciebie wygląd, a Ty nadal będziesz mieć czas na zmianę, jeśli Ci się to nie spodoba. Oprócz włosów farbowanych możesz wypróbować również inne zabiegi na włosy.

Być może chcesz wyprostować lub zwinąć włosy. W zależności od tego, co uzupełnia Twoja sukienka i makijaż, możesz również wypróbować różne fryzury.

Przeczytaj, jak powinnam nosić włosy na ślub, aby uzyskać pomysły.

Miesiąc przed ślubem

Miesiąc przed ślubem może być czasem na rozpoczęcie zabiegów i innych sposobów na rozpieszczanie włosów. Zapytaj salon o zalecane sesje pielęgnacyjne, aby Twoje włosy były mocne, zdrowe i lśniące przed wielkim dniem.

Możesz poddać się zabiegom rewitalizującym matowe włosy, a może wystarczy maska ​​nawilżająca. Może to być również zabawna aktywność związana z imprezą ślubną.

Dwa tygodnie przed ślubem

Na dwa tygodnie przed ślubem najlepiej wykonać ostateczny kolor włosów i fryzurę. W ten sposób twoje włosy dostosują się do tych zmian i nie będziesz odczuwać presji.

Pamiętaj, że ostatnie tygodnie przed ślubem to także czas, kiedy musisz sprawdzić u sprzedawców ślubnych. Dlatego nie chcesz zapomnieć o swoich ślubnych obowiązkach związanych z włosami.

Tydzień przed ślubem

Co zrobisz ze swoimi włosami na tydzień przed ślubem? W tej chwili nie potrzebujesz żadnych drastycznych zmian i zabiegów.

Po prostu zapytaj swojego fryzjera o zalecany szampon i odżywkę. Możesz też przeczytać, kiedy umyć włosy przed ślubem, aby mieć pewność, że będą łatwe do ułożenia.

Jak szybko przed ślubem powinienem zrobić fryzurę?

Zabiegi i zmiany włosów możesz rozpocząć na trzy miesiące przed ślubem. Możesz również wykonać niezbędne zabiegi, aby zrewitalizować włosy, jeśli są zniszczone lub pozbawione życia.

Następnie unikaj drastycznych zmian na kilka tygodni przed ślubem. Wskazane jest również, aby nie myć włosów w dniu ślubu, aby ułatwić sobie stylizację.

Która pielęgnacja włosów jest najlepsza dla narzeczonych?

  • Panna młoda z kręconymi włosami może wybrać się na zabieg keratynowy na miesiąc przed ślubem, aby uzyskać lepszą teksturę
  • Panny młode z kręconymi włosami mogą poddać się głębokim zabiegom pielęgnacyjnym, aby włosy wyglądały zdrowo od nasady aż po końcówki
  • Jeśli twoje włosy są proste, będą wyglądać lepiej lśniące, więc zainwestuj w nabłyszczające zabiegi lub szampony, aby przywrócić połysk
  • Suche włosy mogą wyglądać lepiej w dniu ślubu dzięki zabiegom wygładzającym na kilka miesięcy przed ślubem

Kiedy powinienem podkreślić swoje włosy przed ślubem?

Pasemka są obecnie trendem, ponieważ nadają włosom wymiar bez zmiany, która wygląda zbyt drastycznie. A jeśli jesteś ciekawa, najlepszy czas na podkreślenie włosów to trzy tygodnie przed dniem ślubu.

Dzięki temu kolor będzie wyglądał naturalnie w ten wielki dzień, a nie będzie kontrastował z resztą włosów. Możesz także ocenić, czy pasemka pasują do stylu, który chcesz w tym wielkim dniu.

Czy powinieneś najpierw zrobić fryzurę lub makijaż na ślub?

Nie ma znaczenia, czy podczas przygotowań do ślubu zrobisz sobie fryzurę czy makijaż. Jednak bardziej praktyczne może być wcześniejsze zrobienie włosów, aby w razie potrzeby mogły się całkowicie ułożyć.

Będziesz mieć również ładniejszy makijaż, ponieważ czas oczekiwania na ceremonię nie jest zbyt długi. Na koniec poproś o rekomendację swoich stylistów.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie dowiedziałeś się, kiedy zrobić fryzurę przed ślubem, który może zacząć się już trzy miesiące przed wielkim dniem.

Unikaj wtedy drastycznych zmian na kilka tygodni przed ślubem. Wskazane jest również unikanie mycia i używania na włosach produktów, które pomogą ułożyć fryzurę w dniu ślubu.