Ile kosztuje przepłukiwanie rdzenia grzałki? Oto wszystko, co musisz wiedzieć!

Czy wiesz, ile kosztuje rdzeń nagrzewnicy? Usługa ta, wykonywana przez mechanika, kosztuje od 100 do 200 dolarów. Twój pojazd może mieć problemy, które mogą wpłynąć na jego pracę cieplną. Jeśli zauważysz, że Twój silnik regularnie nagrzewa się tak szybko lub że nie widzisz żadnego ciepła, może to być spowodowane uszkodzonym rdzeniem nagrzewnicy.

Płukanie rdzenia nagrzewnicy to forma konserwacji, którą należy wykonać, aby upewnić się, że Twój samochód będzie działał dobrze.

Ile kosztuje przepłukiwanie rdzenia grzałki? Oto wszystko

Kroki prowadzące do pomyślnego wykonania tej pracy mogą się różnić w zależności od modelu, marki, roku produkcji i kraju, w którym mieszkasz. Niemniej jednak przepłukiwanie rdzenia nagrzewnicy jest rodzajem pracy, którą możesz wykonać sam, jeśli czujesz się komfortowo i pewnie to robisz. W tym artykule przyjrzymy się, czego musimy się nauczyć o rdzeniu nagrzewnicy i przepłukiwaniu rdzenia nagrzewnicy. Moi przyjaciele, jest więcej rzeczy, o których powinniście wiedzieć, więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Wszystko o rdzeniu nagrzewnicy i spłukiwaniu rdzenia nagrzewnicy

Wykonanie przepłukiwania rdzenia grzałki może nie być łatwe, ale prawda jest taka, że ​​musisz. Masz dwie możliwości wykonania tego zadania. Pierwsza to zrobić to samemu, a druga to poprosić o serwis mechanika. Teraz, gdy znamy odpowiedź na nasze główne pytanie, która brzmi: „Ile kosztuje rdzeń grzejnika?” przyjrzyjmy się teraz dokładniej szczegółom, które zapoznają nas z rdzeniem nagrzewnicy, co zwiększy naszą wiedzę i umiejętności w wykonywaniu płukania rdzenia nagrzewnicy, a przynajmniej zatrudnimy odpowiedniego mechanika.

#1. Objawy uszkodzonego rdzenia grzałki

Diagnozowanie uszkodzonego rdzenia nagrzewnicy jest łatwe. Rdzeń nagrzewnicy to niewielka chłodnica, która wykorzystuje przepływające przez niego ciepło płynu chłodzącego, aby ogrzać wnętrze samochodu. Gdy włączysz nagrzewnicę samochodową, gorący płyn chłodzący popłynie z otwartego zaworu do rdzenia nagrzewnicy. Konstrukcja tego urządzenia jest prosta i nie jest wykonana przy użyciu skomplikowanej technologii; w związku z tym jest podatny na uszkodzenia. Specyficzną częścią jest to, że wąż przenoszący płyn chłodzący przez tę chłodnicę może z czasem ulec zużyciu.

Zimne powietrze

Jeśli jeździsz już od jakiegoś czasu i po włączeniu ogrzewania nie uzyskałeś żądanej temperatury powietrza. Zamiast tego zostajesz uderzony zimnym powietrzem, co jest doskonałą wskazówką, że rdzeń nagrzewnicy ma pewne problemy. Jeśli problem dotyczy rdzenia nagrzewnicy, zobaczysz, że wskaźnik temperatury Twojego samochodu pokazuje żądaną temperaturę i wydaje się, że nie ma problemów z układem chłodzenia samochodu. Musisz dokładnie zbadać, ponieważ grzejnik wytwarzający zimne powietrze może również sugerować, że układ chłodzenia twojego samochodu jest uszkodzony.

Pochmurne okna

Z rdzenia nagrzewnicy samochodu może wyciekać płyn chłodzący. Spowoduje to mgiełkę chłodziwa w aerozolu z grzałki, zwłaszcza gdy odmgławiacz zostanie założony. Wtedy to, co się stanie, to spryskanie szyb osadem, który będzie wyglądał jak chmura lub mgła. Inną przyczyną bólów głowy i tego rodzaju okoliczności jest twardość czyszczenia samochodu, zwłaszcza szyb, ponieważ pozostałości mocno się przyklejają. Wreszcie, wdychanie płynu chłodzącego może być szkodliwe dla zdrowia, a zwłaszcza dla płuc, gdy jest narażone przez dłuższy czas, ponieważ jego skład jest toksyczny.

#2. Jak przepłukać rdzeń nagrzewnicy

Ta praca jest często pozostawiana mechanikowi, ponieważ jest brudna. Jeśli jednak należysz do tych, którzy kochają takie prace, na pewno zainteresuje Cię odpowiedni sposób ich wykonania. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to znaleźć rdzeń nagrzewnicy, który zwykle znajduje się w zaporze samochodu. Musisz zobaczyć dwa węże, jeden wchodzący, a drugi wychodzący z rdzenia nagrzewnicy. Podążaj za wężami, aż dotrzesz do silnika.

Następnie umieść wiadro pod rdzeniem nagrzewnicy samochodu. Odłącz węże od zapory, ściskając zaciski przytrzymujące je w odpowiednich miejscach w śrubokręcie, aby zgubić je za pomocą szczypiec. Płyn chłodzący powinien spłynąć do wiadra, które umieściłeś pod nim. Uważaj, aby nie rozlać jej części, ponieważ jest to niebezpieczne dla środowiska, a także dla zdrowia ludzi. Następnie uszczelnij sprężarkę powietrza złączką lub taśmą klejącą. Spowoduje to wzrost ciśnienia, które poluzuje wszelkie chodaki i maź. Ciśnienie od 20 do 30 psi jest wystarczające do wykonania tego kroku. Przez co najmniej 10 minut pozwól mu opróżnić system.

Teraz możesz podłączyć wąż ogrodowy. Kontynuuj płukanie systemu wodą z węża ogrodowego. Po prostu pozwól mu się umyć, aż wszystko będzie jasne. Ponownie zaczep sprężarkę powietrza, aby upewnić się, że woda i resztki mgły zostaną usunięte. Następnie możesz ponownie podłączyć węże. Możesz użyć nowych zacisków do ponownego zamocowania węży w celu ich konserwacji. Na koniec uzupełnij płyn chłodzący 50% wodą destylowaną i 50% mieszanką przeciw zamarzaniu. Tylko upewnij się, że używasz odpowiedniego płynu chłodzącego, który pasuje do Twojego samochodu. Zakręć korek chłodnicy i gotowe. Pomocne może być przeczytanie, dlaczego moja nagrzewnica samochodowa pachnie.

To okładka!

Mam nadzieję, że na końcu tego artykułu dowiedziałeś się, ile kosztuje spłukiwanie rdzenia grzałki. Niech powyższe zapiski poszerzą Twoją wiedzę w zakresie diagnozowania problemu z Twoim pojazdem i pomogą Ci zrozumieć proste czynności związane z przepłukiwaniem rdzenia nagrzewnicy Twojego samochodu. Dziękuję za przeczytanie do tego punktu artykułu. Twój czas i wysiłek są bardzo doceniane. Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiem jak naprawić nagrzewnicę w aucie i dlaczego moja nagrzewnica nie działa.