Jak usunąć świecę z słoika

Jeśli jesteś miłośnikiem świec, prawdopodobnie kupiłeś wiele świec zapachowych, prawda? Nie możemy odmówić estetyki jego świecznika; kto nie chciałby tego użyć ponownie, prawda? Jednak nadal jest w nim nadmiar świecy lub zlikwiduj świecę; nauczymy Cię, jak wyjąć świecę ze słoika.

Sposoby, jak usunąć świecę ze słoika

Zamrażanie

Ze względu na zimno wosk zestala się i kurczy, co ułatwia jego usunięcie. W efekcie typowym sposobem czyszczenia wosku z dywanów jest użycie kostek lodu. Jeśli słoik ma mały otwór, użyj noża do masła lub łyżki, aby usunąć wosk, jeśli jest miękki.

Jak usunąć świecę z słoika

Ma to na celu rozbicie wszelkich znaczących kawałków wosku, które pozostały w pojemniku. Zamrozić świecę na wiele godzin lub do całkowitego zamrożenia. Wosk powinien szybko wyjść z butelki, ale w razie potrzeby poluzuj go nożem do masła.

Usuń wszelkie pozostałości za pomocą skrobaczki przed umyciem pojemnika wodą z mydłem. Inną możliwością jest umieszczenie pojemnika w zamrażarce. Na koniec zabezpiecz słoik w stabilnym miejscu, aby się nie przewrócił.

Gdy woda zamarza, rozszerza się, a wosk kurczy. Oznacza to, że wosk ze świecy złuszczy się z boków słoiczka. Umieść garnek w zamrażarce, aby zestalił się wosk. Może to zająć od 20 do 30 minut do kilku godzin.

Wyjmij wotum z zamrażarki. Gdy wosk zamarznie, wyjmij słoik z zamrażarki. Naciskając róg wosku, możesz sprawdzić, czy jest zamrożony.

Jeśli wosk ześlizguje się lub łuszczy, jest zamrożony i gotowy do usunięcia. Usuń wosk z pojemnika. Odwróć słoik na bok, a wosk powinien po prostu odpaść.

Skorzystaj z wrzącej wody.

Wosk można również usunąć gorącą wodą. Umieść świecę na ręczniku lub powierzchni zabezpieczonej gazetą. Nożem do masła lub łyżką zeskrob tyle, ile możesz

Napełnij pojemnik do połowy wrzącą wodą, pozostawiając trochę miejsca u góry. Jeśli Twoja świeca jest wykonana z miękkiego wosku, takiego jak wosk sojowy, użyj gorącej, ale nie wrzącej wody. Wrząca woda rozpuści wosk i unosi się na powierzchni.

Pozwól wodzie ostygnąć przed usunięciem wosku. Usuń wszelkie drobne cząsteczki wosku z wody, odcedzając je. Nie wylewaj wosku do kanalizacji.

Usuń resztki pasty za pomocą skrobaczki i umyj wodą z mydłem. Inną możliwością usunięcia nadmiaru wosku ze słoika na świecę jest zanurzenie go w ciepłej wodzie. Na przykład zainstaluj korek spustowy i napełnij zlew do połowy ciepłą wodą.

Jeśli słoik ze świecą ma pokrywkę, odrzuć pokrywkę i obszar wewnątrz zlewu na 30 minut. Woda rozpuści wosk w najniższej części pojemnika, dzięki czemu odrzucenie będzie mniej skomplikowane. W ten sposób maksymalnie prawdopodobne jest odrzucenie etykiety z puszki.

Używaj piekarnika

Jeśli masz do czyszczenia wiele pojemników jednocześnie, to podejście jest idealne. Za pomocą noża do masła lub łyżki zeskrob jak najwięcej wosku. Rozgrzej piekarnik do 180 stopni Fahrenheita i przygotuj blachę w brzegach z folią aluminiową lub jednym lub dwoma kawałkami papieru pergaminowego.

Umieść świece na patelni do góry nogami i włóż je do piekarnika. Po około 15 minutach wosk stopi się. Wyjmij patelnię z piekarnika i połóż ją na powierzchni odpornej na ciepło.

Wnętrze pojemnika wytrzyj ręcznikiem papierowym po przytrzymaniu ręcznikiem lub uchwytem na garnki. Pozostaw pojemnik do ostygnięcia przed czyszczeniem go wodą z mydłem. Jest to więc kolejny sposób na usunięcie świecy ze słoika.

Zbuduj podwójny kocioł

Usuń jak najdoskonalszy wosk za pomocą noża do masła lub łyżki. Następnie ustaw świecę wewnątrz garnka lub dużej metalowej miski na powierzchni zabezpieczonej termicznie. Aby uchronić świecę przed przesuwaniem się do wnętrza garnka, połóż pod nią złożoną myjkę.

Napełnij garnek do połowy wrzącą wodą, upewniając się, że woda nie dostanie się do miski świecy. Namocz słoik we wrzącej wodzie, aż wosk będzie miękki. Przytrzymaj garnek i nóż do masła jedną ręką, aby poluzować wosk.

Wyjmij pojemnik z wody. Następnie ostrożnie usuń wosk. Następnie umyj mydłem i wodą.

Włącz suszarkę.

Ostatnią metodą wyjęcia świecy ze słoika jest użycie suszarki do włosów. Wosk ze świec jest często usuwany z dywanu za pomocą suszarki do włosów. Możesz również użyć ich do zmiękczenia wosku w zużytej świecy do usunięcia.

Zacznij od umieszczenia rękawicy kuchennej wokół świecy w sposób pokazany powyżej. Następnie podgrzej suszarkę do włosów i użyj jej do podgrzania wosku do świecy z obwodu i spodu. Na koniec unieś lub zeskrob wosk z pola nożem do masła po tym, jak jest on bardzo delikatny w dotyku.

Wniosek

Kiedy świeca w słoiku osiągnie koniec okresu użytkowania, nadal pozostajesz ze szklanym słoikiem. Ten wosk musi jakoś wyjść, niezależnie od tego, czy chcesz go ponownie użyć, czy poddać recyklingowi! Oto kilka podstawowych strategii usuwania świecy ze słoika; wybierz metodę, która jest dla Ciebie najwygodniejsza.