Ile kosztuje dekorator ślubów: stawki ryczałtowe vs stawki godzinowe

Odpowiedź na to, ile kosztuje dekorator ślubny, zależy od ich stawki. Niektórzy dekoratorzy pobierają opłaty za godzinę, podczas gdy inni mają stałą stawkę, w zależności od wybranego pakietu.

Jeśli masz ograniczone wydatki, rozważ zmniejszenie liczby pracowników do zatrudnienia. Być może możesz nauczyć się podawać alkohol na weselu bez barmana, aby na przykład zaoszczędzić na dodatkowych kosztach.

Ile kosztuje dekorator ślubów: stawki ryczałtowe vs stawki godzinowe

Ile kosztuje dekorator ślubów?

Stawka ryczałtowa

Dekorator ślubny, który pobiera zryczałtowaną stawkę, zazwyczaj kosztuje około 800 USD. W zależności od miejsca i liczby gości może być niższa lub wyższa od tej kwoty.

Niektórzy dekoratorzy ślubni mogą również zatrudniać zewnętrznych dostawców, więc spodziewaj się co najmniej 10% więcej jako opłaty za zarządzanie oprócz stawki. Dlatego ważne jest, aby wyjaśnić, czy będą inne koszty związane z dekoratorem.

Stawka godzinowa

Jeśli masz przestronną recepcję, bardziej opłacalne może być zatrudnienie dekoratora weselnego na godziny. Cena dekoratora ślubów może wynosić 60 USD za godzinę, ale może być wyższa, w zależności od tego, jak długo pracuje w branży.

Doświadczeni dekoratorzy ślubni mogą kosztować około 80 USD lub więcej za godzinę. Więc jeśli masz ograniczony budżet, możesz rozważyć dekorowanie siebie lub znaleźć niedrogich dekoratorów ślubnych.

Ile należy przeznaczyć na dekoracje ślubne?

Większość par przeznacza od 8 do 10% swojego budżetu weselnego na dekorację ceremonii i przyjęcia. Możesz jednak stale odpowiednio dostosowywać, w zależności od tego, co pomoże Ci zaoszczędzić więcej na kosztach.

Ponadto nie staraj się o wszystkie typowe dekoracje ślubne, ponieważ niektóre i tak są niepotrzebne. Mniejsze lokale nie będą potrzebować tylu dekoracji lub możesz wybrać tańsze alternatywy.

Na przykład, niektóre kwiaty i zieleń mogą być fałszywe lub możesz poddać recyklingowi inne przedmioty, takie jak girlandy, słoje, znaki, a nawet tła z łatwo dostępnych artykułów gospodarstwa domowego. Łuk będzie kosztował najwięcej na większości wesel, więc przeczytaj, jak ozdobić łuk ślubny tkaniną, aby zaoszczędzić więcej.

Co zapewnia dekorator ślubów?

Ogólny projekt

Konieczne jest wyjaśnienie z dekoratorem ślubu, czy jest on odpowiedzialny za cały projekt. Na przykład niektórzy są zatrudniani tylko do konsultacji, inni do planowania, a niektórzy dekoratorzy będą obecni tylko podczas realizacji.

Nie oczekuj, że wszyscy dekoratorzy weselni zapewnią wszystko, od planowania do realizacji, ponieważ niektórzy są gotowi wziąć Twój projekt i materiały i udekorować miejsce zgodnie z Twoją wizją. Jeśli chcesz zostawić wszystko swojemu dekoratorowi, najlepiej przeznaczyć budżet na weterana i przekazać wszystkie swoje potrzeby i preferencje, aby uzyskać wymarzone miejsce weselne.

Dekory

Oczekuje się, że dekoratorzy ślubni będą dostarczać dekory, ale niektórzy pozwalają również swoim klientom na przekazanie im dekorów i materiałów. Zgodnie z twoim planem, będą one obecne tylko w celu wykonania i dekoracji tych przedmiotów przy bardzo minimalnym wkładzie z ich strony.

Oczywiście, jeśli masz budżet, łatwiej jest zatrudnić profesjonalistę, który zapewnia i ustawia dekoracje ślubne. Zwykle oferują wynajem i nie musisz szukać różnych dostawców, aby dokończyć stylizację swojego miejsca.

Sprzątanie

Sprawdź dokładnie z dekoratorem ślubu, czy wybrany pakiet będzie zawierał sprzątanie po ceremonii lub przyjęciu. Niektórzy dekoratorzy pobierają dodatkową opłatę za czyszczenie i usuwanie dekorów, zwłaszcza jeśli są one wynajmowane lub jeśli pozwoliłeś dekoratorowi je dostarczyć.

Ale jeśli jesteś właścicielem dekorów lub sam je wykonałeś, powinieneś powiedzieć załodze strajkowej, gdzie chcesz je zatrzymać. Mają dla nich pewną wartość sentymentalną i być może będziesz w stanie przerobić niektóre dekory na inne ważne wydarzenia, aby zaoszczędzić pieniądze.

Czy warto dekoratorzy ślubów?

Dekoratorzy ślubni są tego warci, ponieważ będziesz mieć więcej czasu na zamartwianie się innymi szczegółami wesela, zamiast zajmować się tylko konfiguracją miejsca. Nie musisz też często być na miejscu i w zależności od aranżacji nie musisz martwić się o same dekory.

Załóżmy, że masz duży ślub, ustal budżet na dekoratorkę ślubu. Następnie zaplanuj z profesjonalistą, w jaki sposób chcesz zmaksymalizować przestrzeń na przyjęcie lub ceremonię.

Wręcz przeciwnie, mniejsze wesela mogą być bardziej praktyczne do samodzielnego udekorowania. Miejsce to i tak jest stosunkowo małe i nie musisz przesadzać z liczbą projektów i funkcji.

Mówiąc o intymnych ceremoniach, czy masz problem z powiedzeniem swojej dalszej rodzinie, że nie są zaproszeni? Oto jak urządzić małe wesele z dużą rodziną.

Ile powinienem zapłacić za udekorowanie wesela?

Jeśli masz za zadanie udekorować wesele, weź pod uwagę miejsce, temat, inkluzje i swoją wiedzę przy podejmowaniu decyzji o płatności. Możesz także wybrać między stawką godzinową a stawką ryczałtową.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie dowiedzieliśmy się, ile kosztuje dekorator ślubów, który może pobierać stałą stawkę w wysokości 800 USD lub 60 USD za godzinę, jeśli stawka jest godzinowa.

Jednak na koszt wynajęcia dekoratora może mieć wpływ wiele czynników. Dlatego sugerujemy, aby Twoje zapytania były dokładne, aby uniknąć nieporozumień dotyczących Twoich oczekiwań.