Jak korzystać z pralki? W 6 prostych krokach!

Zastanawiasz się, jak korzystać z myjki? Zastanawiałeś się, dlaczego Twoja pralka nie trzyma się długo lub wymaga naprawy, mimo że właśnie przywiozłaś ją sprzed kilku miesięcy? Wtedy najlepiej byłoby, gdybyś nauczył się, jak prawidłowo używać pralki. Używaj ich ostrożnie i poprawnie.

Ale dlaczego prawidłowa obsługa pralki jest niezbędna? Jakie kroki lub wskazówki należy zastosować, aby ograniczyć konserwację maszyny? Z pewnością nikt nie chciałby kupować pralki co miesiąc i nie znosi od czasu do czasu wracać z warsztatów.

Jak korzystać z pralki? W 6 prostych krokach!

Postępuj zgodnie z tymi podstawowymi krokami w korzystaniu z podkładek, odkryj wskazówki i unikaj błędów, które ludzie często zapominają lub odrzucają.

Kroki korzystania z podkładki

Oto sposoby korzystania z pralki:

Krok 1. Oddziel pranie

Odzież ma różne rodzaje i kolory. Niektóre tkaniny mogą matowieć po zmieszaniu z wodą, dlatego należy to zrobić najpierw. Ten krok zapobiegnie poplamieniu innych ubrań. Będzie to również łatwiejsze, jeśli podzielisz ubrania według ich kolorów i rodzajów. Następnie możesz złożyć je za róg i uzyskać plik, który musisz umyć.

Krok #2. Wybierz odpowiedni cykl prania

Znajomość właściwego cyklu prania do zastosowania w różnych rodzajach odzieży jest niezbędna, ponieważ zapobiegnie to kurczeniu się lub rozciąganiu ubrań. Ponadto utrzyma Twoje ubrania w formie, odpowiednio wyczyszczone i będzie miało ten sam kolor. Poza tym poświęcisz niewiele czasu na pranie, zamiast powtarzać i tracić świetne ubranie. W przypadku delikatnych ubrań należy zapoznać się z etykietą dotyczącą pielęgnacji tkanin. Pomoże Ci określić proces prania, rodzaj proszku do prania, którego musisz użyć i czy można go prasować, czy nie. Zawsze ćwicz upewnianie się, że twoje delikatne ubrania są zadbane. Jeśli nie masz ochoty prać ich w pralce, możesz zamiast tego prać je ręcznie.

Krok 3. Ustaw temperaturę wody

Niektórzy ludzie zwykle używają bezpośrednio z wody z kranu. Ale dzięki postępowi technologicznemu możesz teraz ustawić temperaturę wody, którą będziesz wykorzystywać. Biorąc pod uwagę, że temperatura ma zalety i wady odzieży, musisz znać najlepszy i najskuteczniejszy sposób jej ćwiczenia. Ciepła woda może zdezynfekować twoje ubrania, co skutecznie zabija wirusy i zarazki. Ale według ludzi, którzy używali ciepłej wody, powoduje to blaknięcie tkanin, plamienie i kurczenie ubrań. Dlatego zaleca się, aby w ciemnych ubraniach, takich jak pościel, ręczniki, mocne tkaniny i kąpiel, używać wyłącznie ciepłej lub letniej wody. Możesz również dodać brudne ubrania.

Krok 4. Dodawanie detergentu i środka zmiękczającego

Nieprawidłowe nałożenie detergentu i płynu zmiękczającego może spowodować uszkodzenie ubrań. Niektóre detergenty mają silne składniki, co nie jest dobre. Tak więc umieszczanie ich, kiedy i gdzie jest to konieczne. Z tyłu detergentu i płynu do zmiękczania znajduje się etykieta informująca, ile kubków lub paczek proszku należy użyć w jednym wsadzie oraz ile ubrań można dostarczyć. Detergent możesz dodać po napełnieniu wanny ubraniami i wodą. Ale w przypadku zwykłych pralek ładowanych od góry, musisz wlać trochę wody do wanny i dodać detergenty. Dzięki temu możesz dokładnie wymieszać proszek.

Z drugiej strony możesz dodać zmiękczacz, jeśli jesteś już w cyklu płukania. Ponieważ cykl płukania jest przedostatnim etapem prania, ubrania wchłoną zapach zmiękczacza. Nigdy nie dodawaj zmiękczacza w trybie cyklu. Ubrania nasiąkają wodą, która rozcieńczy płyn zmiękczający. O wiele lepiej jest używać zmiękczacza mądrze niż marnować.

Krok 5. Załaduj podkładkę

Czas dodać pranie! Uważaj, aby nie włożyć wielu ubrań do pralki. Wprowadź szacunkowe ubrania w swoim ładunku. Pralki używają swoich obrotów i bębnów do czyszczenia ubrań. Jeśli jest przeciążony i waży ciężej niż powinien, pralka nie może dobrze wyprać twoich ubrań. Poza tym może to również spowodować uszkodzenie myjki i pewne zmiany eksploatacyjne. Po zakończeniu cyklu możesz zabrać ubrania i spuścić wodę.

Krok 6. Wyczyść podkładkę

Po każdym użyciu nie zamykaj od razu wieczka. Zamiast tego pozostaw ją otwartą przez kilka minut i pozwól jej dobrze wyschnąć przed przykryciem. Wody, które nie wyschły w wannie lub pod nią, mogą powodować śmierdzący zapach. Czyszczenie pralki o nieprzyjemnym zapachu zajęłoby trochę czasu, więc lepiej, jeśli już temu zapobiegasz.

Doskonałe wskazówki dotyczące korzystania z podkładki

Aby uniknąć minimalnych lub maksymalnych uszkodzeń pralki, pomocne jest jej czyszczenie przed i po użyciu. Jednak uszkodzenie urządzenia często występuje w wyniku niewłaściwego obchodzenia się i braku informacji.

Sprawdź kieszenie

Po rozdzieleniu ubrań zawsze pamiętaj o sprawdzeniu ich kieszeni. Podczas ładowania monety mogą utknąć w środku, co wpłynie na wydajność wirowania. Będzie to wymagało poluzowania śruby lub, co gorsza, wezwania technika.

Nie wkładaj zmiękczacza

Nigdy nie wkładaj płynu zmiękczającego bezpośrednio do ubrania. Niektóre zmiękczacze mogą powodować plamy. Lepiej unikać niż gubić delikatnej odzieży. Sprawdź swoją pralkę pod kątem możliwej szuflady przeznaczonej na zmiękczacze.

Unikaj tworzenia się pleśni

Nie wkładaj mokrych ubrań do wanny lub bębna przez dłuższy czas, ponieważ może to spowodować powstanie pleśni lub mchu w środku, które będą powodować nieprzyjemny zapach. Na pewno nie lubisz mieć lepkiej podkładki ani jej szorować.

Skontaktuj się z ekspertem

Jeśli Twoja pralka została uszkodzona i nie działa dobrze, skontaktuj się z warsztatem naprawczym, aby wykryć problem. Ale jeśli masz wiedzę w zakresie sprawdzania i naprawy, będzie to dla ciebie wygodne. Ponadto nie musisz płacić dodatkowych opłat. Przeczytaj więcej artykułów o tym, jak korzystać z pralki.

To okładka!

Więc wiesz, jak korzystać z pralki! Czynności związane z używaniem maszyny będą zależeć od jej typu. Na dzień dzisiejszy istnieją myjki automatyczne i unowocześnione w celu zaspokojenia potrzeb klienta. Jeśli planujesz kupić podkładkę, pamiętaj, że istnieją znaczne różnice w stosunku do poprzednich podkładek niż dzisiaj. Ostrożne obchodzenie się z podkładkami jest koniecznością. Przeczytaj instrukcje dołączone do pralki i zapisz, czego należy unikać, aby uniknąć uszkodzeń. Możesz również przeczytać o tym, jak korzystać z pralki i jak opróżnić pralkę ładowaną od przodu.