3 wskazówki i sposoby na spanie dziecka w gondoli w nocy

Jakie są najlepsze sposoby na usypianie dziecka w kołysce w nocy? Jak sprawić, by dziecko zasypiało we własnym łóżku? Jak powstrzymać je przed wstawaniem i płaczem przez całą noc?

To pytania, które zadaje sobie wielu rodziców, zwłaszcza gdy mają noworodka. W tym artykule omówimy 5 wskazówek i technik usypiania dzieci przez całą noc.

3 wskazówki i sposoby na spanie dziecka w gondoli w nocy

Wskazówki i techniki usypiania dziecka w gondoli w nocy

#1. Po pierwsze, twoja sypialnia musi być jak najbardziej ciemna, jeśli dziecko jeszcze samo nie sypiało dobrze.

Hałasy są świetnymi narzędziami do blokowania hałasu, więc cisza powinna dochodzić z pokoju tylko podczas pożądanych godzin odpoczynku. Używając maszyny z białym szumem, naśladuj naturę, wybierając dźwięki, takie jak opady deszczu lub fale oceanu. Nacisk na słowa „ciemność” i „cisza”.

#2. Kolejną świetną wskazówką dotyczącą usypiania dzieci, szczególnie w łóżeczku, jest usypianie ich w kontakcie ze skórą. Jak to działa? Kiedy już położysz malucha do łóżeczka, zdejmij wszystkie jego ubrania i zakryj się.

Po około pięciu minutach przytulania się do siebie nago, szybko ubierz dziecko z powrotem, zanim faktycznie zaśnie, tak aby nie było przerw, gdy zemdleje z wyczerpania.

Ta technika może pomóc rodzicom w przejściu dziecka ze wspólnego spania (lub wspólnego łóżka) do spania we własnym łóżku. W ciągu dnia należy umieścić łóżeczko lub kołyskę dziecka obok miejsca, w którym będziesz spać w nocy.

W ten sposób, kiedy w nocy budzi się i płacze, zamiast samemu wstawać z łóżka (co robi większość rodziców), możesz po prostu sięgnąć do jej kołyski podczas leżenia i pocieszyć go z powrotem do snu, delikatnie głaszcząc jego policzek lub brzuch, dopóki sam nie zaśnie.

Ta technika jest od wieków popularna wśród chińskich matek; jednak do niedawna nie był powszechnie znany ani praktykowany w kulturze zachodniej. I

#3. Ponadto metoda ta okazała się skuteczna w licznych badaniach przeprowadzonych na całym świecie z niesamowitymi wynikami; w tym jedno badanie przeprowadzone przez naukowców z Harvard Medical School, którzy odkryli, że dzieci narażone na działanie oleju sezamowego w pierwszym miesiącu życia miały niższy wskaźnik kolki niż te, które tego nie robiły.

Jak sprawić, by 3-tygodniowe dziecko spało w gondoli w nocy

Jedną z najtrudniejszych kwestii związanych z posiadaniem nowego dziecka jest przyzwyczajenie go do otoczenia i wyrobienie dobrych nawyków życiowych, co może być trudne, zwłaszcza gdy przychodzi czas na drzemki i pójście spać, ponieważ dzieci są już naturalnie zmęczone po całym dniu, ale ich potrzebujesz wypoczęci, aby mieć energię przez cały następny dzień.

Oto jak możesz pomóc maluchowi łatwo zasnąć w tym krytycznym okresie:

Po pierwsze, stwórz środowisko, które będzie w jak największym stopniu sprzyjać relaksowi, więc wyłącz wszelkie rozpraszacze, takie jak telewizja czy głośna muzyka; zamiast tego użyj uspokajającego białego szumu, takiego jak wentylator, aby zamaskować wszelkie inne dźwięki, które mogą zaskoczyć Twoje dziecko.

Następnie upewnij się, że korzystasz z wygodnego i bezpiecznego środowiska do spania, takiego jak gondola Fisher-Price Snooze 'n Play z wbudowaną muzyką, smoczkiem do nocnego światła i urządzeniem wibracyjnym, które znajdują się w jednym pudełku!

Następnym krokiem jest zapewnienie im czegoś kojącego do zabawy lub przytulania, takiego jak ulubiony smoczek lub pluszowe zwierzątko, ponieważ posiadanie go pod ręką pomoże uspokoić je o jego obecności, jeśli obudzą się w środku nocy, dając więcej czasu pomiędzy karmienia.

Wreszcie, nie lekceważ potęgi rutyny; po kilku dniach wykonywania tych kroków maluch przyzwyczai się do tego, że zasypianie nie będzie stanowić problemu.

Ostatnią, ale z pewnością nie mniej ważną wskazówką jest, aby nigdy nie zostawiać dziecka bez opieki w tych kołyskach! Istnieje wiele historii o dzieciach, które utykają lub duszą się, gdy podczas snu zostają uwięzione między ochraniaczem a ścianą boczną, co może być bardzo niebezpieczne, jeśli nie ma Cię w pobliżu.

Jak mogę uśpić noworodka w jego łóżeczku?

Ważne jest, aby upewnić się, że Twoje dziecko śpi na twardej powierzchni do spania. Chociaż może to być kuszące, unikaj umieszczania dodatkowych kocyków lub poduszek w łóżeczku, ponieważ mogą one stwarzać ryzyko uduszenia i uwięzienia dziecka.

Pamiętaj też, aby nie przegrzewać dziecka podczas snu; ustawienie temperatury w pomieszczeniu na 70 stopni Fahrenheita jest zalecane jako część ogólnie bezpiecznego środowiska snu niemowląt.

Czy noworodek może spać w łóżeczku bez otulacza?

Tak, noworodek może spać w łóżeczku bez otulacza.

W rzeczywistości zaleca się bezpieczne ściskanie i ułożenie boku/brzucha, aby zapewnić dziecku bezpieczny sen na plecach podczas snu poza macicą.

Dodatkowo upewnij się, że przed użyciem sprawdziłeś, czy wszystkie elementy pościeli są dobrze dopasowane; obejmuje to również upewnienie się, że w łóżeczku nie ma luźnych prześcieradeł ani koców z cennym ładunkiem.

Jak ułożyć noworodka do snu w gondoli

Ważne jest, aby upewnić się, że Twoje dziecko śpi na twardej powierzchni do spania. Unikaj umieszczania dodatkowych kocyków lub poduszek w łóżeczku, ponieważ mogą one stwarzać ryzyko uduszenia i uwięzienia dziecka.

Pamiętaj też, aby nie przegrzewać dziecka podczas snu; ustawienie temperatury w pomieszczeniu na 70 stopni Fahrenheita jest zalecane jako część ogólnie bezpiecznego środowiska snu niemowląt.