Ile dodatkowych zaproszeń ślubnych do zamówienia

Odpowiedź na to, ile dodatkowych zaproszeń ślubnych można zamówić, to dziesięć. Ale zanim weźmiesz ten numer i zaczniesz dzwonić do wybranego dostawcy druku, przeczytaj kilka wskazówek dotyczących obliczania całkowitej liczby zaproszeń na ślub.

Czy ty też drapiesz się po głowie, gdy liczysz na przysługi ślubne? Następnie oszczędź sobie stresu i przeczytaj nasz poradnik ile przysług ślubnych zamówić.

Ile dodatkowych zaproszeń ślubnych do zamówienia

Dowiedz się, ile dodatkowych zaproszeń ślubnych należy zamówić

Zacznij od określonej liczby zaproszeń

Przejrzyj wcześniej swoją listę gości, aby upewnić się, że nie zamówisz zbyt wielu lub zbyt mało zaproszeń ślubnych. Nie każdy gość wymaga zaproszenia, zwłaszcza ci, którzy dzielą gospodarstwo domowe.

Dodaj dodatkowe zaproszenia z powodów osobistych

Gdy już masz zaproszenia dla gości weselnych, przydziel dodatkowe zaproszenia z innych potencjalnych powodów. Na przykład para i ich rodzice mogą chcieć dodatkowych zaproszeń jako pamiątki lub potencjalnego wystroju.

Dodaj dodatkowe zaproszenia dla osób niebędących gośćmi

Być może będziesz musiał wręczyć zaproszenie wynajętemu fotografowi, kamerzyście lub DJ-owi na weselu. Częstym błędem jest zapomnienie o dołączeniu zaproszeń dla osób, które nie są gośćmi na weselu, więc pamiętaj, aby zamówić dla nich dodatki.

Dodaj dodatkowe zaproszenia na potencjalne nieplanowane wydarzenia

Na koniecprzydziel co najmniej 10 dodatkowych zaproszeń bez konkretnego powodu. Wesela, podobnie jak inne okazje, mogą mieć nieoczekiwane wydarzenia, więc lepiej być przygotowanym.

Na przykład możesz:

 • stracić zaproszenie lub dwa
 • zapomnij o kimś z listy gości
 • popełnij błąd z początkową liczbą gości
 • zaadresuj niewłaściwe zaproszenie
 • poznaj kogoś, kogo chcesz zaprosić
 • nagle masz więcej miejsca na zapraszanie osób
 • inne przypadki, które mogą zdarzyć się losowo przed ślubem

Ile zaproszeń ślubnych mam wysłać?

 • Jedno zaproszenie na ślub na parę lub gospodarstwo domowe
 • Zaproszenia dla weselnych
 • Zaproszenia dla fotografa ślubnego i innych zatrudnionych pracowników weselnych
 • Co najmniej 10 dodatkowych zaproszeń ślubnych
 • Co najmniej 20 kopert z zaproszeniami na potencjalne błędy w zwracaniu się do gości

Ile kosztuje wysłanie 150 zaproszeń ślubnych?

Możesz spodziewać się wydania od 600 do ponad 1000 USD na zaproszenia ślubne dla 150 gości. Oczywiście wiele czynników będzie miało wpływ na wydatki związane z zaproszeniami, ale pamiętaj, że każde wesele z ponad setką gości jest uważane za duże.

Zawsze możesz znaleźć firmy poligraficzne lub sprzedawców artykułów papierniczych w Twojej okolicy, aby móc lepiej porównać ceny. Ponadto rynki mogą mieć różne punkty cenowe, w zależności od tego, gdzie mieszkasz w USA.

Oczywiście materiały i ogólna jakość zaproszenia mogą sprawić, że będzie ono droższe lub tańsze. Jeśli masz 150 gości, wybór luksusowych zaproszeń na ślub może być niepraktyczny, chyba że masz na nie budżet.

Czy taniej jest kupić zaproszenia ślubne lub je zrobić?

Trudno jest potwierdzić, że zaoszczędzisz więcej, jeśli zrobisz zaproszenia ślubne, zamiast kupować je od sprzedawcy. Pamiętaj, że nadal będziesz pozyskiwać materiały do ​​ich tworzenia i zakłada się, że większość par chciałaby, aby ich zaproszenia ślubne były atrakcyjne wizualnie.

Czasami może się okazać, że zaproszenia ślubne DIY będą kosztować więcej. Dzieje się tak, ponieważ będziesz również odpowiedzialny za drukowanie lub ręczne pisanie na każdym, dzięki czemu będzie to zadanie i czasochłonne.

Oto jak zrobić akrylowe zaproszenia ślubne, jeśli jesteś ciekawy. Są zaskakująco łatwe do wykonania samemu, ale oblicz materiały na podstawie liczby zaproszeń, które musisz zrobić.

Czy drogie zaproszenia ślubne są tego warte?

Wydawanie większości budżetu weselnego na zaproszenia ślubne nie jest tego warte. Zamiast tego rozsądniej jest wydać swój budżet na sam ślub i wesele, ponieważ są one ważniejsze niż artykuły papiernicze.

Porównujesz pisane karty z doświadczeniami, które zapamiętasz Ty i Twoi goście. Biorąc to pod uwagę, jaka jest rozsądna kwota do wydania na zaproszenia ślubne?

Rozważ wydanie maksymalnie 600 USD na zaproszenia ślubne. Niektórzy planiści zalecają nawet przeznaczenie tylko 2% budżetu weselnego na zaproszenie ślubne.

Jaki jest najtańszy sposób na wysłanie zaproszeń ślubnych?

 • Unikalne kształty i rozmiary kopert kosztują więcej niż zwykłe koperty, więc pamiętaj, gdzie umieścisz zaproszenia ślubne
 • Użyj lekkich materiałów na zaproszenia ślubne, ponieważ waga może wpłynąć na cenę wysyłki
 • Wysłanie delikatnych materiałów będzie droższe, więc wybierz papier niż akryl; na przykład, jeśli wysyłasz e-maile do wielu gości
 • Sprawdź dokładnie adresy, aby uniknąć błędów, ponieważ ponowne wysłanie zaproszeń na ślub oznacza dodatkowe wydatki
 • Rozdaj swoje zaproszenia osobiście niektórym gościom i rozważ przekazanie ich innym gościom, jeśli i tak regularnie się spotykają
 • Rozważ cyfrowe zaproszenia ślubne, jeśli wysyłka pocztowa będzie zbyt droga dla niektórych odległych gości
 • Zapisz się do newslettera niektórych usług poligraficznych w celu uzyskania kodów i rabatów
 • Sfinalizuj i sprawdź listę gości, aby uniknąć wielokrotnego wysyłania zaproszeń w jednym gospodarstwie domowym

Wniosek

I to wszystko! Dowiedzieliśmy się, ile dodatkowych zaproszeń ślubnych można zamówić, a wystarczyłoby dziesięć.

Jednak są to tylko niewidoczne wydarzenia, a nadal potrzebujesz dodatkowych zaproszeń do użytku osobistego lub dla osób, które również biorą udział w weselu, takich jak Twój fotograf. Mamy nadzieję, że nasze wskazówki dotyczące oszczędzania na zaproszeniach ślubnych również pomogły Tobie; zostaw nam pytanie, jeśli je masz.