Dlaczego moja woda pachnie jak pleśń? 4 proste wskazówki dotyczące zapobiegania

Dlaczego moja woda pachnie jak pleśń? Czy wiedziałeś, że w Twojej wodzie może rosnąć pleśń?

Możesz dokładnie sprawdzić, czy jest to woda zanieczyszczona pleśnią lub źródło wody lub pojemnik. Kontynuuj czytanie, aby wiedzieć, co zrobić, jeśli tak się stanie lub właśnie Ci się przytrafia.

Dlaczego moja woda pachnie jak pleśń? 4 proste wskazówki dotyczące zapobiegania

Czy pleśń może rosnąć w wodzie?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, czy w Twojej wodzie może rosnąć pleśń? Jeśli chcesz się o tym dowiedzieć, czytaj dalej, ale najpierw zdefiniujmy pleśni.

Agencja Ochrony Środowiska Stanów Zjednoczonych twierdzi, że pleśń to pewien rodzaj pleśni lub grzyba o płaskim pokroju wzrostu. Ze względu na płaski narost dotyka jedynie powierzchni materiału, co oznacza, że ​​uszkadza tylko powierzchnie przedmiotów, na których wyrasta.

Pleśń może być biała lub szara i pudrowa lub rozmyta. Pachnie stęchlizną i ziemistą, a czasem jak gnijące drewno lub zabrudzone mokre skarpetki.

Wróćmy teraz do pytania. Czy pleśń może rosnąć w wodzie?

Tak, może, tak jak pleśń. Pleśń może rosnąć w wodzie, o ile jest wypełniona składnikami odżywczymi, które są dla niej korzystne.

Bardziej prawdopodobne jest, że będzie się rozwijać w stojącej wodzie przez długi czas lub w ciemnym otoczeniu. Może rosnąć w różnych miejscach z wodą lub takich, które są twoim źródłem zaopatrzenia w wodę.

Ponieważ źródła wody są zanieczyszczone pleśnią, woda może nieprzyjemnie pachnieć. Jeśli twoja woda pokryła się pleśnią, prawdopodobnie występuje nieprzyjemny zapach.

Jeśli piłeś wodę zanieczyszczoną pleśnią, powinno być dobrze, jeśli to tylko kilka łyków, ponieważ kwas żołądkowy może zabić te patogeny. Jednak dla pewności nadal powinieneś udać się do lekarza.

Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z tym artykułem o tym, jak długo trwa pleśń wody.

Co zrobić z wodą z pleśnią?

To albo twoja woda została skażona pleśnią, albo pojemnik z wodą ją zawiera. Oto kilka sposobów na usunięcie pleśni z różnych źródeł wody:

1. Woda

Jeśli sama woda ma pleśń lub zapach jest nieprzyjemny, najlepiej ją wyrzucić. Dokładnie wyczyść pojemnik, w którym znajdowała się ta woda z pleśnią, ponieważ może być również źródłem pleśni, aby dalej się rozprzestrzeniać.

2. Butelki na wodę

Jeśli regularnie używasz butelek na wodę, jak często je czyścisz? Większość nie robiłaby tego regularnie, ale powinno być.

Delish zalecał codzienne mycie butelek z wodą i odkażanie ich raz w tygodniu, aby zabić patogeny, które prawdopodobnie na nich wyrosły.

Do mycia butelki możesz użyć zwykłego mydła do naczyń i gorącej wody. Zacznij od napełnienia go gorącą wodą i płynem do naczyń, pozostaw na kilka minut przed wyszorowaniem i dokładnym wyczyszczeniem na lewą stronę.

Na koniec spłucz gorącą wodą. Świeżo umyte butelki można przechowywać w lodówce, aby zapobiec rozwojowi bakterii.

Zobacz także ten artykuł o tym, dlaczego moja butelka wody pachnie jak pleśń.

3. Podgrzewacz wody

Najpierw spuść wodę z podgrzewacza wody, aż będzie pusty. Następnie napełnij go ponownie.

Dotyczy to łagodnego problemu z pleśnią, ale jeśli sytuacja jest poważniejsza, zaleca się wezwać pomoc profesjonalisty.

4. Rury wodne

Trudniej jest wyczyścić rury wodociągowe, ponieważ trudno się do nich dostać.

Zacznij od wlania ½ szklanki domowego wybielacza do odpływu, pozostaw na chwilę. Następnie wlej gorącą wodę, spuść gorącą wodę z kranu do odpływu przez kilka minut.

Wlej ¼ szklanki sody oczyszczonej do odpływu i spłucz szklanką białego octu. Odstaw na kilka minut ponownie.

Uruchom gorącą wodę na kilka minut, aby umyć odpływ. Powtarzaj to, aż zniknie zapach pleśni.

Zapobieganie pleśni

Zawsze lepiej jest zapobiegać sytuacji, w której pleśń zaatakuje twoją wodę. Nie tylko wydziela nieprzyjemny zapach, ale również nie zaleca się go pić.

Wiedza, jak temu zapobiegać, może sprzyjać; zapoznaj się z poniższymi wskazówkami, które możesz łatwo zastosować:

 • Zainstaluj system oczyszczania wody. Może poprawić smak i zapach wody pitnej oraz usunąć szkodliwe substancje organiczne i nieorganiczne.
 • Sprawdzaj swój dom co miesiąc. Bardziej w przypadku miejsc lub materiałów, które zawierają wodę lub były narażone na działanie wody, aby natychmiast zapobiec rozwojowi pleśni lub pleśni. li>
 • Regularnie czyść butelki z wodą i dezynfekuj je co najmniej raz w tygodniu. Nie pomijaj tego, jeśli chcesz wynieść czyste butelki i wodę na zewnątrz .
 • Jeśli nie używasz butelek lub pojemników na wodę, umyj je i wysusz przed właściwym przechowywaniem. Upewnij się, że miejsce do przechowywania jest dobrze wentylowane, suche, i ma dobre oświetlenie, dzięki czemu można zapobiec rozwojowi pleśni.
 • Wniosek

  Ten artykuł ma odpowiedzieć na pytanie „dlaczego moja woda pachnie jak pleśń”. Aby poznać odpowiedź, musisz być uważny i określić, czy sama woda jest zanieczyszczona, czy też jest to pojemnik, w którym przechowujesz pleśń, aby móc przystąpić do czyszczenia.

  Czyszczenie pleśni z wody może być zniechęcającym zadaniem, jeśli właśnie się z nim spotkałeś, ale z pomocą tego artykułu możesz to zrobić z łatwością i wskazówkami.

  Chociaż niektórzy twierdzili, że woda skażona pleśnią nie stanowi większego zagrożenia dla zdrowia, nadal należy zachować ostrożność. Tak więc, po zobaczeniu lub powąchaniu, natychmiast podejmij działanie.