Ile metrów tkaniny na koc?

Odpowiedź na to, ile metrów materiału na koc, to od dwóch do czterech metrów. Powodem tego asortymentu jest to, że różne rozmiary koców różnią się szerokością i długością. Co więcej, musisz przeznaczyć trochę dodatkowego materiału na naddatek na szew, więc te odległości są tylko szacunkowe.

Porozmawiamy również o tym, jak możesz oszacować metraż potrzebny na koc jako dodatkową pomoc. A jeśli jesteś ciekaw, ile metrów włóczki należy wykonać na koc, mamy osobny poradnik, który możesz sprawdzić. Więc bez zbędnych ceregieli, oto wszystko, co musisz wiedzieć o metrach na koce.

Ile metrów tkaniny na koc?

Ile metrów materiału potrzebuję na koc?

Na koc możesz przeznaczyć od dwóch do czterech metrów materiału . Kocyk o małych rozmiarach, taki jak kocyk dziecięcy lub kocyk do łóżeczka, może mieć metr na każdy kawałek, podczas gdy nieco większy kocyk dziecięcy będzie potrzebował półtora metra każdy. Jeśli zrobisz koc afgański lub oversize, oba rozmiary będą potrzebowały dwóch metrów na każdy kawałek.

Jak duży jest jard materiału?

Rozumiejąc metraż tkaniny, musisz również wiedzieć, jak duży jest metr tkaniny. Każdy metr tkaniny zawsze będzie miał metr, ale może mieć różne szerokości. Jard materiału może mieć szerokość od 36 do 60 cali, więc nie wszystkie metry tkaniny są takie same.

Jak obliczyć, ile materiału potrzebuję?

Szacunki pomagają określić ilość materiału potrzebnego do wykonania koca, jednak warto dowiedzieć się, jak obliczyć metraż potrzebny do konkretnego projektu. Oprócz skorzystania z poniższego przewodnika, możesz również poprosić sklep o profesjonalną opinię na podstawie koca lub projektu, który wykonasz.

 • Określ długość i szerokość koca i porównaj wymiary do jednego metra materiału
 • Dołącz dodatkowy materiał na naddatek na szew lub brzeg
 • Jeśli robisz kołdrę, która będzie wymagała kilku kawałków materiału, uzyskaj szerokość tkaniny i podziel ją przez szerokość jednego kawałka, aby uzyskać kawałki, które możesz z tego zrobić szerokość
 • Podziel potrzebne elementy według liczby, która pasuje do szerokości tkaniny, aby uzyskać potrzebne rzędy
 • Pomnóż wymagane wiersze przez długość jednego elementu, aby uzyskać całkowity projekt
 • Podziel cały projekt przez szerokość jednego metrażu tkaniny, aby uzyskać metraż potrzebny do projektu
 • Ile jardów potrzebuję, aby zrobić pełnowymiarowy koc?

  Będziesz musiał wykonać trochę matematyki, aby uzyskać ilość materiału potrzebną do wykonania pełnowymiarowego koca. Należy jednak pamiętać, że rozmiary koców nie są znormalizowane, podobnie jak rozmiary materacy, mimo że pełnowymiarowy lub podwójny koc ma wymiary 85 na 90 cali, należy spodziewać się pewnych zmian w tym wymiarze. Mając to na uwadze, będziesz potrzebować dwóch kawałków tkaniny o długości 85 cali i szerokości 90 cali.

  Jard tkaniny zawsze będzie miał 36 cali długości, ale różnią się szerokością od 36 do 60 cali. Załóżmy, że jard materiału, którego chcesz użyć, ma 36 cali długości i 60 cali szerokości; do wykonania pełnowymiarowego koca będziesz potrzebować do trzech metrów materiału. Kilka podstawowych mnożenia i dzielenia pomoże Ci oszacować metraż na podstawie wymiarów koca i rozmiaru tkaniny.

  Ile metrów materiału potrzebuję na koc typu queen-size?

  Ta sama metoda ma zastosowanie do oszacowania metrażu, którego będziesz potrzebować na koc w rozmiarze queen. Koc w rozmiarze queen może mieć wymiary 90 na 90 cali. Ponieważ jeden jard tkaniny ma 36 cali długości i może mieć 36 cali szerokości, będziesz potrzebować również trzech jardów tkaniny.

  Ile jardów potrzeba, aby zrobić koc polarowy?

  A co, jeśli chcesz użyć tkaniny polarowej na koc? Szacunkowy metraż dla polaru nie różni się od innych rodzajów tkanin. Ale aby dać ci szybki pomysł, przygotuj półtora metra polaru na każdy kawałek, aby zrobić standardowy koc polarowy. Możesz również dostosować ilość do dwóch metrów polaru dla każdego kawałka, aby uzyskać większy koc do rzucania.

  Ile jardów potrzeba, aby wykonać koc z polaru bez szycia?

  Tkaniny polarowe są popularne na koce bez szycia, ponieważ są dość trwałe, głównie z polaru, który nie będzie się łatwo mechacił. Ilość tkaniny polarowej do wykonania koca do krawata może wynosić około od trzech do czterech jardów, ponieważ każdy kawałek może wymagać od półtora do dwóch jardów. Odległość będzie zależeć od tego, czy robisz koc w rozmiarze dziecięcym, czy koc dla dorosłych.

  Wniosek

  Oszacowanie metrażu materiału to umiejętność, którą musisz opanować. Krótkie podsumowanie tego przewodnika, aby dowiedzieć się, ile metrów materiału na koc, można przygotować od dwóch do czterech metrów materiału na koc, ponieważ każdy kawałek tkaniny może potrzebować od jednego do dwóch metrów. Pamiętaj, że do wykonania dowolnego koca potrzebne będą dwa kawałki materiału.

  Możesz również szybko oszacować, używając wymiarów koca, który wykonasz i rozmiaru tkaniny, której użyjesz. Jeden jard ma zawsze 36 cali długości, ale jego szerokość waha się od 36 do 60 cali.