Gun Care 101: Jak łatwo naprawić uszkodzony przez wodę pistolet?

Licencjonowany właściciel broni powinien wiedzieć, jak naprawić broń uszkodzoną przez wodę, ponieważ nigdy nie wiadomo, jakie wpadki mogą się wydarzyć z twoją bronią. Będziesz musiał rozebrać broń palną, przestrzegając protokołów bezpieczeństwa.

Zróbmy to dla Ciebie.

Gun Care 101: Jak łatwo naprawić uszkodzony przez wodę pistolet?

Dlaczego należy unikać zamoczenia broni?

Warto wspomnieć, że nawet po zamoczeniu nowoczesnej broni może nadal strzelać. Pistolet należy jednak wyczyścić i wysuszyć bezpośrednio przed wniknięciem do niego cieczy.

W przeciwnym razie broń może ulec rdzewieniu i innym uszkodzeniom spowodowanym przez wodę.

Przede wszystkim musisz wziąć pod uwagę proch strzelniczy, jeśli twoja broń na nim polega. Gdy pistolet zamoczy się, ciecz może przedostać się do prochu.

Nie trzeba dodawać, że mokry proch nie zapala się. W takim przypadku broń nie będzie mogła strzelać.

Kolejną rzeczą do zapamiętania jest to, że większość części twojej broni palnej jest metalowa. Zamoczenie pistoletu może również pociągać za sobą gromadzenie się rdzy.

Rdza może znacznie utrudnić ładowanie lub strzelanie z broni. Mało tego, może oznaczać wszelkiego rodzaju złe wieści i wynikające z nich wypadki.

Na przykład zardzewiała lufa może spowodować eksplozję broni. Rdza może również powodować pojawianie się drobnych wgłębień na lufie i odbarwianie jej, powodując, że rdza zniszczy twoją broń.

Innym materiałem, z którego składa się twój pistolet, jest drewno. Drewno uszkodzone przez wodę może stać się kruche i spowodować pęknięcie lub wygięcie rączki, jeśli jest wykonana z drewna.

Biorąc pod uwagę wszystkie te informacje, bardzo ważne jest, aby zająć się wilgocią tuż przed wniknięciem do wnętrza. Jednak w ekstremalnych warunkach pogodowych, zalaniach lub innych nieprzewidzianych zdarzeniach nadal możesz napotkać broń uszkodzoną przez wodę.

Teraz, gdy już wiesz, co może spowodować uszkodzenie broni przez wodę, oto krótki opis naprawy uszkodzeń.

Jak zabrać się za naprawę pistoletu?

Krok 1. Usuń całą wilgoć

Aby rozpocząć, musisz usunąć całą wilgoć z pistoletu. Zacznij od rozebrania pistoletu i wytarcia części czystym ręcznikiem lub szmatką.

Pamiętaj, że to nie usunie całej wilgoci. Resztki wilgoci można pozbyć się za pomocą smarów, takich jak olej wypierający wodę.

Namocz zdemontowane części w oleju na kilka minut.

Warto również zauważyć, że drewniane elementy zatrzymują więcej wilgoci. Po zakończeniu zanurzania elementów w oleju pozostaw drewniane kawałki do wyschnięcia.

Możesz się zastanawiać nad uszkodzonymi przez wodę częściami drewnianymi, ale nie martw się. Oto przydatne artykuły dotyczące naprawy uszkodzonej przez wodę stolarki oraz czyszczenia gołego drewna uszkodzonego przez wodę.

Niestety, jakakolwiek amunicja uszkodzona przez wodę, którą nasiąkasz olejami, jest prawdopodobnie nie do naprawienia. Lepiej nie ryzykować, bo może się zdarzyć śmiertelny wypadek.

Będziesz musiał odpowiednio pozbyć się amunicji uszkodzonej przez wodę. Nawet jeśli wyrzucisz nieuszkodzone kule, lepiej zachować ostrożność.

Krok 2. Wykonaj „operację broni”

Tak, to brzmi dziwnie. Jednak operacja pistoletu może być najodpowiedniejszym sposobem opisania tego kroku.

Mając wszystkie części broni palnej wolne od resztkowej wilgoci, musisz dokładnie przestudiować każdy element pod kątem rdzy lub innych uszkodzeń spowodowanych przez ciecz. Ten proces będzie wymagał użycia niektórych narzędzi, takich jak klucze, dziurkacze lub końcówki śrubokrętów.

Może się okazać, że niektóre części nie ustąpią, ale nie martw się. Można to przypisać rdzy spowodowanej uszkodzeniem przez wodę. Musisz być bardzo ostrożny, aby uniknąć dalszych szkód.

Aby poradzić sobie z rdzą, po prostu nałóż olej i włóż dodatkowy wysiłek, aby go zeskrobać. Użyj wełny stalowej lub uniwersalnej szczotki, aby usunąć rdzę.

Nie idź zbyt mocno, ponieważ nadal chcesz, aby metalowe elementy pozostały nienaruszone.

Krok 3. Zidentyfikuj części do wymiany

Niektóre części mogą być zbyt zniszczone i nie można ich odwrócić. Jeśli napotkasz takie części, nie masz wyboru; musisz zdobyć nowe.

Być może myślisz, że istnieją sposoby na uratowanie niektórych części, ale czasami kupowanie nowych całkowicie pozwala zaoszczędzić pieniądze.

Odwiedź lokalnych producentów pistoletów, aby wybrać nowe części zamienne, których nie można naprawić.

Krok 4. Dodaj dodatkową ochronę

Kiedy przywrócisz swoją broń do dobrej kondycji, będziesz chciał mieć pewność, że w przyszłości nie dozna ona większych uszkodzeń od wody.

Nasącz pistolet takimi substancjami jak olej, wosk lub smar. Będziesz chciał, aby powłoka odpychała wodę i zapobiegała dalszym uszkodzeniom.

Olejek może być znacznie łatwiejszy do nałożenia. Z drugiej strony wosk ma dłuższą żywotność pistoletu i jest najbardziej wodoodporny.

Ponadto tłuszcz jest znacznie gęstszy i lepiej utrzymuje się na broni.

Wniosek

Jak ustaliliśmy, za wszelką cenę będziesz chciał uniknąć zamoczenia swojej broni. Chociaż możesz nie być w stanie tego uniknąć w 100%, możesz wymyślić kroki, aby przejść do naprawy.

Wiedza o tym, jak naprawić broń uszkodzoną przez wodę, może być pomocna na dłuższą metę i uratować broń palną z punktu, z którego nie ma powrotu.