Szczegółowy przewodnik, kiedy zmienić fotelik samochodowy dla dziecka

Kiedy zmienić fotelik samochodowy dla dziecka? Fotelik samochodowy dla dziecka ma datę ważności.

Fotelik samochodowy jest niezbędny do zapewnienia bezpieczeństwa Twojemu dziecku, ale w końcu wygaśnie i musisz wiedzieć, kiedy to nastąpi.

Szczegółowy przewodnik

Foteliki samochodowe są jak opony, ponieważ mogą wytrzymać tylko pewną ilość, zanim staną się niebezpieczne lub nieskuteczne; dotyczy to nie tylko bieżników, ale także ich integralności strukturalnej.

Wielu rodziców nie wie, co dokładnie składa się na bezpieczny fotelik samochodowy dla niemowląt, ponieważ większość ludzi chce po prostu czegoś, co działa! Wiele osób kupuje taki, nie wiedząc, jak długo się nadaje, nie mówiąc już o sprawdzeniu instrukcji producenta dotyczących jego prawidłowego użytkowania.

Na pierwszy rzut oka może się to wydawać mylące, ponieważ wybór rodzaju użytego materiału, sposobu jego montażu i tego, czy jego konstrukcja jest wystarczająca do pracy, wiąże się z wieloma kwestiami! Jeśli jednak wiesz, czego szukać w dziecięcym foteliku samochodowym, Twoje dziecko może być bezpieczne podczas podróży z Tobą.

Czy można osobno kupić podstawy fotelików samochodowych?

Tak, podstawy do fotelików samochodowych są sprzedawane osobno. Możesz je kupić w dowolnym lokalnym sklepie dla dzieci lub w Internecie. Upewnij się, że znasz markę i model swojego samochodu przed zakupem dodatkowej bazy, aby upewnić się, że pasuje do Twojego pojazdu.

W większości przypadków wystarczy jedna podstawa dla wielu pojazdów, ponieważ mocuje się je mocno z mocnym uchwytem, ​​ale zawsze sprawdź, czy to działa również dla Ciebie!

Jeśli nie, spójrz na inne produkty, takie jak systemy LATCH, które nie wymagają wszystkich pasków za każdym razem, gdy wkładasz dziecko z powrotem do nosidełka. W ten sposób może być łatwiej w te senne dni, kiedy wszystko trwa dwa razy dłużej niż normalnie.

Jak dopasować fotelik samochodowy Maxi Cosi do pasa bezpieczeństwa?

Jeśli używasz podstawy fotelika, przymocuj ją do samochodu. Możesz użyć LATCH lub pasa samochodowego w zależności od modelu samochodu i tego, jak ciasno pasuje do fotelików Maxi Cosi.

Zapoznaj się z instrukcją, aby uzyskać bardziej szczegółowe instrukcje. Jeśli nie używasz bazy, wykonaj następujące czynności:

* Mocno dociśnij górną część fotelika, jednocześnie wyciągając dolną część w pobliżu miejsca, w którym powinny znajdować się stopy, aż czerwony przycisk zwalniający wyskoczy w kierunku sufitu.

* Podnieś zakładkę w poprzek klatki piersiowej pod paskami naramiennymi, aż wszystkie cztery zakładki wyskoczą.

* Przesuń pasek regulacji szelek tylko na tyle, aby paski wokół dziecka nie pozostały luzem.

* Upewnij się, że tylne klamry są bezpiecznie połączone za metalowym klipsem ustalającym.

* Nigdy nie zostawiaj dzieci bez opieki w foteliku dziecięcym.

Czy fotelik samochodowy powinien znajdować się za kierowcą lub pasażerem?

Jako rodzice możesz się zastanawiać, czy fotelik samochodowy dla dziecka powinien iść za kierowcą czy pasażerem. Obie strony tej debaty mają swoje zalety.

Na przykład Twoje dziecko jest bardziej widoczne, gdy znajduje się z przodu, ponieważ wokół niego jest mniej samochodów, które zasłaniają go, a Ty możesz lepiej widzieć jego twarz niż patrząc na opiekunkę z tyłu.

Z drugiej strony niemowlęta mogą czuć się bardziej komfortowo tyłem do kierunku jazdy, ponieważ jest to dla nich bezpieczniejsze niż gapienie się na ruch uliczny, co może wywołać niepokój u niektórych dzieci, mimo że i tak nie mogą się one tak dużo poruszać, gdy są bezpiecznie przypięte do siedzenia.

To, co najlepiej sprawdza się w każdej rodzinie, zależy od rodziców, ale większość pediatrów, takich jak DrKarp, zaleca umieszczanie dzieci poniżej drugiego roku życia (a zwłaszcza poniżej jednego roku) na siedzeniach tyłem do kierunku jazdy.

Kiedy można zapinać pasy do fotelika samochodowego?

Powinieneś zapinać samochodowy pas bezpieczeństwa, gdy dziecko siedzi na tylnym siedzeniu. Jeśli prowadzisz samochód i musisz umieścić je w foteliku samochodowym, możesz to zrobić bez użycia pasa, jeśli to konieczne – pod warunkiem, że umieścisz je we właściwej pozycji do zabezpieczenia za pomocą szelek naramiennych.

Jednak po bezpiecznym zabezpieczeniu ich w nosidełku dla niemowląt lub foteliku podwyższającym dla malucha zwróconym tyłem do kierunku jazdy, pamiętaj, aby zapiąć pasy przed wyruszeniem w drogę! W ten sposób wszyscy pozostaną bezpieczni podczas Twojej podróży (i, miejmy nadzieję, pomoże przyspieszyć podróże, zapobiegając rozpraszaniu uwagi).

Musisz uważać na luźne paski; nigdy nie pozwalaj dziecku bawić się nimi, gdy jest przypięte, ponieważ może to prowadzić do obrażeń spowodowanych zaplątaniem się lub przytrzaśnięciem drzwi.

Czy lepiej użyć zatrzasku czy pasa bezpieczeństwa?

Zatrzask czy pas bezpieczeństwa? Możesz wybrać jedno, ale ze względów bezpieczeństwa, synowie, powinieneś wybrać ten, który jest najwygodniejszy i najbardziej wspierający.

Pasy bezpieczeństwa są wykonane z długiego paska taśmy przymocowanego do dwóch metalowych prętów zwanych „językami”. Język wchodzi w szczelinę w sprzączce.

Języki potrzebują miejsca wewnątrz sprzączki, aby mogły się połączyć, aby mogły bezpiecznie utrzymać ciało w miejscu podczas wypadku. Wiele pasów biodrowych nie ma wystarczającej przestrzeni między nimi, co uniemożliwia ich bezpieczne zablokowanie wokół bioder, jednocześnie umożliwiając zbyt duży ruch w okolicy brzucha, gdzie mogą wystąpić obrażenia, jeśli uderzysz o coś twardego, na przykład o kierownicę lub framugę drzwi. Niektórym osobom trudniej jest zwolnić klamrę, która jest zbyt niezgrabna lub sztywna.