4 najlepsze wskazówki, jak łatwo pozbyć się pleśni z mydelniczki

Po przeczytaniu tego artykułu na pewno dowiesz się, jak pozbyć się pleśni z mydelniczki. Pleśń, która jest wytwarzana przez wilgoć i wilgoć, może rozwijać się na dowolnej materii organicznej, w tym na drewnie, ścianach, a nawet na akcesoriach domowych, takich jak mydelniczki.

Ponieważ pleśń i pleśń pojawią się po 24-48 godzinach kontaktu z wodą. Nasze mydelniczki nie mają ucieczki przed tymi rozwijającymi się organizmami.

4 najlepsze wskazówki

Niestety będzie się dalej rozwijać, dopóki nie zostaną podjęte działania, aby to powstrzymać. Sugerujemy zidentyfikowanie źródła wilgoci i odpowiednie rozwiązanie problemu pleśni.

Oto przewodnik po artykułach, jak rozpoznać czarną pleśń i pleśń, aby pomóc Ci zidentyfikować ich różne rodzaje.

Co to jest mydelniczka?

Mydelniczka to otwarty, płytki pojemnik służący do suszenia kostki mydła po użyciu. Mydelniczki są zwykle widywane w lub w pobliżu zlewu, prysznica, zazwyczaj w łazienkach.

Chociaż niektóre są wykonane z bambusa, większość mydelniczek jest wykonana z wodoodpornych materiałów, takich jak plastik, guma, ceramika, metal lub szkło.

Czyszcząca mydelniczka do zapobiegania pleśni

Krok 1. Po umyciu wodą wytrzyj mydelniczkę miękką szmatką. Do wycierania powierzchni mydelniczki nie należy używać detergentów, szmatek ani papieru z efektem ścierania, kwaśnego detergentu ani środków ściernych do polerowania.

Krok 2. Ponieważ na powierzchni mydelniczki znajduje się pleśniowy detergent i suchy żel pod prysznic, powierzchnia będzie się pogarszać, wpływając na jakość mydelniczki. Proszę wytrzeć obszar mydelniczki miękką ściereczką i neutralnym detergentem.

Krok #3. Aby usunąć brud i uporczywe plamy pleśni oraz membrany z kamienia powierzchniowego, użyj miękkiego środka czyszczącego w płynie, przezroczystego płynu do czyszczenia szkła lub płynu do polerowania, który nie zawiera środków ściernych, a następnie umyj mydelniczkę czystą wody i wytrzyj miękką ściereczką.

Krok 4. Delikatnie wytrzyj mydelniczkę bawełnianym ręcznikiem zwilżonym pastą do zębów i mydłem, a następnie umyj ją czystą wodą.

Oto kilka prostych kroków, jak usunąć osad z mydła w mydelniczce:

Krok 1. Upewnij się, że mydelniczka ma odpływ, aby wilgoć lub ciecz zbierająca się pod mydłem mogła spływać do zlewu.

Krok 2. Sporządź pastę z jednej łyżki sody oczyszczonej i jednej łyżeczki octu jabłkowego, aby usunąć osad z mydła.

Krok 3. Nałóż warstwę pasty na mydelniczkę, zeskrob ją pędzlem, a następnie spłucz. Raz w tygodniu powtórz tę rutynę.

Jak pleśń może wpływać na moje zdrowie?

Narażenie na pleśń może powodować szereg objawów. Objawy alergiczne, takie jak kichanie, katar, przekrwienie błony śluzowej nosa, wysypka skórna, łzawienie oczu i swędzenie mogą wystąpić u wrażliwych osób, które dotknęły lub wdychały zarodniki pleśni lub pleśni (zapalenie skóry).

Alergie na pleśń mogą powodować świszczący oddech, ucisk w klatce piersiowej i duszność u osób uczulonych na pleśń. Narażenie na pleśń może spowodować rozwój choroby, takiej jak zapalenie płuc, ale jest to niezwykłe.

Roztwór do czyszczenia domu do usuwania pleśni

Dostępnych jest wiele komercyjnych metod usuwania pleśni, ale niektóre z nich są bardzo trujące i mogą powodować uszkodzenia powierzchni. Przyjrzyj się alternatywnym opcjom poniżej, jeśli wolisz używać „przyjazniejszych” przedmiotów.

Ponieważ usuwanie pleśni z mydelniczek jest dość łatwe, oto kilka rozwiązań czyszczących, które sugerujemy, aby zapobiec pleśni i pleśni.

Rozwiązanie nr 1. Ocet

Wykazano, że ocet niszczy zarazki i wirusy. Jest również dość niedrogi i może być używany na różnych powierzchniach.

Wykazano, że 5% roztwór octu i wody zabija 99% bakterii, 82% pleśni i 80% wirusów.

Napełnij butelkę ze spryskiwaczem do połowy wodą i 5% octem, dobrze wstrząśnij i spryskaj formę. Używaj pełnej siły w przypadku silnych plam pleśniowych. Pozostawić do wyschnięcia.

Rozwiązanie nr 2. Sok z cytryny

Aby pozbyć się pleśniowej odzieży, zrób pastę z sokiem z cytryny i solą i nałóż ją na obszar pleśniowy. Pozostaw do wyschnięcia na słońcu.

Uwaga: Powtórz, jeśli to konieczne; może to rozjaśnić szaty w dotkniętych regionach. Wielu jest ciekawi, jak pachnie pleśni, więc zapoznaj się z powiązanym artykułem, który pomoże ci podejrzewać pleśni.

Rozwiązanie nr 3. Soda oczyszczona

Aby wyeliminować pleśń w mydelniczkach i innych akcesoriach łazienkowych, dodaj do pralki 1/2 szklanki sody oczyszczonej (razem ze zwykłym detergentem). Podczas płukania dodaj 1/2 szklanki octu. Pozostaw do wyschnięcia na powietrzu.

Rozwiązanie nr 4. Olejek z drzewa herbacianego

Olejek z drzewa herbacianego ma ostry zapach podobny do terpentyny lub kamfory, a kilka kropel jest bardzo skuteczne. Jest to dobrze znany środek przeciwbakteryjny i przeciwgrzybiczy, który dobrze leczy grzybicę stóp, rany, ciemieniuchę, oparzenia i egzemę.

W butelce ze spryskiwaczem połącz 2 łyżeczki olejku z drzewa herbacianego i 2 szklanki wody, aby uzyskać uniwersalny środek czyszczący. Dobrze wstrząsnąć przed nałożeniem na dotknięte obszary, a następnie pozostawić do wyschnięcia.

Wniosek

Pleśń można znaleźć w prawie każdym środowisku. Istnieją na naszej planecie od milionów lat.

Otwarte okna, drzwi, otwory wentylacyjne, systemy ogrzewania i klimatyzacji mogą spowodować pojawienie się pleśni w Twoim domu. Można je nosić wewnątrz odzieży, butów, bagażu, a nawet zwierząt domowych.

Najlepszym działaniem, jakie możemy zrobić, jest zapobieganie i konserwacja. Mamy nadzieję, że ten artykuł zawiera wszystkie niezbędne wskazówki dotyczące czyszczenia, które możemy zaoferować, dotyczące usuwania pleśni z mydelniczki.