Dlaczego spłukiwanie podgrzewacza wody? 6 niesamowitych powodów!

Czy wiesz, po co spłukiwać podgrzewacz wody? Ten artykuł pomoże Ci zrozumieć, dlaczego ludzie muszą płukać podgrzewacz wody. Więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy czytać ten artykuł.

Branże wolą opróżniać go co roku, aby usunąć nagromadzony osad w podgrzewaczu wody. Woda w zbiorniku może transportować minerały do ​​podgrzewacza wody, które osadzają się na dnie i bokach, a jeśli nie zostaną opróżnione, mogą doprowadzić do awarii podgrzewacza.

Dlaczego spłukiwanie podgrzewacza wody? 6 niesamowitych powodów!

Spłukiwanie pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze na podgrzewaniu wody, ale także przedłuży działanie zbiornika. Podgrzewacz wody to urządzenie, które dostarcza wodę z lodem do domu i ogrzewa ją za pomocą kominka elektrycznego lub gazowego. Ilekroć zimna woda jest wprowadzana do zbiornika po raz pierwszy, zawiera ona liczne osady, które gromadzą się w zbiorniku podgrzewacza wody. Istnieje wiele powodów, dla których należy przepłukać podgrzewacz wody; aby dowiedzieć się o nich, czytaj dalej ten artykuł.

Powody, dla których należy przepłukać podgrzewacz wody

Czy wiesz, że prawie wszyscy producenci podgrzewaczy wody zalecają płukanie zbiornika raz w miesiącu, aby wyeliminować nagromadzony muł, osady lub kamień mineralny? Wielu właścicieli ziemskich nie czyści regularnie swoich zbiorników, a niektórzy nawet tego zaniedbują. Nie idź nawet w ich ślady! Inwestując w częste spłukiwanie podgrzewacza wody naprzemiennie, a także będziesz wiedział dlaczego podgrzewacz wody spłukiwać.

#1. Płukanie zwiększy wydajność Twojego podgrzewacza wody

Gromadzenie się zanieczyszczeń może blokować źródło ciepła w zbiorniku i wodę wymagającą ciepła. Ponieważ osad działa jak izolator, zatrzymując ciepło, a nie przenosząc je do wody, podgrzewacz wody będzie musiał pracować znacznie ciężej, aby ogrzać go przez ciężką powłokę osadową. Im bardziej skomplikowany będzie podgrzewacz wody i im więcej pieniędzy potrzeba na podgrzanie wody w domu, tym poważniej narasta osad.

#2. Płukanie wydłuży żywotność podgrzewacza wody

Im trudniejszy będzie podgrzewacz wody, aby podgrzać wodę, tym znacznie więcej osadu zbierze w zbiorniku. Może to doprowadzić do szybkiego zużycia części grzałki, skracając żywotność bojlera. Pozostałości czasami mogą się oderwać, powodując zablokowanie zbiornika. Ponieważ nagromadzenie osadu może generować gorące punkty wewnątrz zbiornika, które deformują i uszkadzają stal (szczególnie w nagrzewnicach gazowych), osad ostatecznie spowoduje pęknięcie i wyciek ze zbiornika. Oczekuje się, że podgrzewacze wody, które radzą sobie z twardą wodą, będą miały dwuletnią lub dłuższą żywotność, a jeśli nie monitorujesz i nie konserwujesz zbiornika, możesz oczekiwać, że będzie to trwało znacznie mniej.

#3. Usuń dźwięki dochodzące z podgrzewacza wody

Osadzanie się kamienia jest często winne, gdy podgrzewacze wody wytwarzają odgłosy trzaskania, trzaskania lub stukania. Nie daj się zwieść, jeśli odgłosy znikną same – okazało się, że powłoka kamienia w zbiorniku zamarzła do tego stopnia, że ​​woda nie może przez nią łatwo przejść. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to natychmiast spłukać lub odkamieniać podgrzewacz wody, gdy zacznie hałasować.

#4. Zwiększ szybkość ogrzewania

Proces przekazywania ciepła staje się bardziej skomplikowany, gdy więcej ciał obcych osadza się na dnie zbiornika ciepłej wody i osadza się na elektrodzie grzałki elektrycznej. Innymi słowy, podgrzewanie wody do odpowiedniej temperatury trwa dłużej. Z tego powodu problemem może być wydostanie się z podgrzanej wody. Na szczęście proste spłukiwanie podgrzewacza wody przywróci podgrzewacz do pracy.

#5. Oszczędza pieniądze

Im trudniejsze jest źródło ciepła z przenoszeniem ciepła do wody, tym więcej energii potrzeba do jej podgrzania. Spowoduje to wzrost kosztów mediów. Możesz zapłacić za więcej napraw, ponieważ różne sekcje ulegają osadzaniu się kamienia ściernego lub blokowaniu osadów. Płukanie zbiornika na wodę może pomóc Ci zaoszczędzić sporo pieniędzy.

#6. Upewnij się, że Twoja gwarancja jest chroniona

Wreszcie, rutynowe płukanie podgrzewacza wody może zapewnić, że producent przestrzega gwarancji w przypadku awarii zbiornika. Wiele gwarancji nie obejmuje awarii skali, więc jeśli zbiornik zepsuje się z jakiejkolwiek innej przyczyny i potrzebujesz ochrony, będziesz potrzebować potwierdzenia, że ​​to jest problem.

Czy można bezpiecznie nie spłukiwać podgrzewacza wody?

Dopuszczenie do gromadzenia się osadu w podgrzewaczu wody wydłuży jego pracę i spowoduje znaczne komplikacje. Jeśli osad nagromadzi się do pewnego momentu, możesz zobaczyć, jak wydobywa się z kranów. Na dłuższą metę osadzanie może prowadzić do jeszcze bardziej krytycznych problemów. Rzeczy takie jak pęknięta rura, spadek ciśnienia wody, a nawet awaria zbiornika. Problemy te pojawiają się zwykle po 2-5 latach. Możesz być również zainteresowany, aby dowiedzieć się o podgrzewaczu wody, który ma umrzeć.

To okładka!

Zawsze mamy nadzieję na najlepsze i doceniamy, że dowiesz się, dlaczego spłukiwany podgrzewacz wody. Płukanie podgrzewacza wody może przynieść wiele korzyści; każdy musi przepłukać podgrzewacz wody raz w miesiącu. Kiedy podgrzewacz wody spłukuje się, wszystkie osady z niego wychodzą, a ciśnienie wody wzrasta, co daje więcej ciepłej wody. Dziękuję, przyjaciele, za przeczytanie tego artykułu do końca. Możesz również przeczytać o tym, jak długo spuszczać podgrzewacz wody i jak sprawdzić, czy podgrzewacz wody jest gazowy czy elektryczny.