Jaki rozmiar panelu słonecznego do lodówki? Przeczytaj te niesamowite fakty!

Czy wiesz, jaki rozmiar panelu słonecznego do lodówki? Ten artykuł pomoże Ci poznać wielkość paneli słonecznych. Przeciętna lodówka mieszkaniowa zużywa 350 kilowatogodzin energii rocznie, co wymagałoby zasilania 300 W (wat) paneli słonecznych.

Akumulator 100Ah (Amph) byłby również wymagany jako rezerwa do dostarczania prądu udarowego do silnika sprężarki i utrzymywania lodówki w ruchu przez całą noc, gdy panel słoneczny nie wytwarza prądu.

Jaki rozmiar panelu słonecznego do lodówki? Przeczytaj te niesamowite fakty!

Wydaje się, że przy określaniu dokładnej liczby wymaganych paneli słonecznych należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Ponadto, ponieważ pogoda podlega ciągłym wahaniom dobowym i sezonowym, które można przewidzieć ze 100% precyzją, jedynym wyborem dla lodówki całkowicie poza siecią jest zachowanie ostrożności. Cóż, to tylko przegląd; czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Jakie jest zużycie energii lodówki?

Więc jaki rozmiar panelu słonecznego do lodówki? Sprawdź moc lodówki, aby dowiedzieć się, ile energii zużywa. Załóżmy, że moc wynosi 130 watów. Aby obliczyć średnie zużycie, pomnóż je przez średni czas spędzony na zużyciu, powiedzmy 8 godzin. Musisz pomnożyć 130 watów przez 8 godzin = 1040 watów, czyli 1,04 kWh dziennie lub w tym przypadku 30 kWh miesięcznie.

Średnie dzienne zużycie energii w watogodzinach = moc * średnia liczba wykorzystanych godzin. Wzięcie średniego dziennego zużycia energii w watogodzinach i pomnożenie go przez 30 równa się średniemu miesięcznemu zużyciu energii. Codzienne zużycie wyniosłoby 2500 Wh i 2,5 kWh, gdyby moc lodówki wynosiła 250 W, więc działa przez dziesięć godzin dziennie.

Jakiego rozmiaru panelu słonecznego potrzebujesz do uruchomienia lodówki?

Panele słoneczne o różnych kształtach, rozmiarach i możliwościach mogą generować różne ilości energii. Znajdziesz zestaw numerów i nazw paneli słonecznych, w tym jeden informujący, ile energii elektrycznej może wytworzyć panel słoneczny, zakładając, że obszar ma optymalną temperaturę, a dyskusje były ustawione prawidłowo, aby uchwycić słońce. Jest znany jako STC (Standard Test Condition Rating). Teraz użytkownicy rozumieją, ile energii elektrycznej zużywa lodówka każdego dnia (w pierwszym przykładzie 1,04 kWh), można śmiało założyć, że będziesz potrzebować paneli słonecznych, które również mogą generować 1,04 kWh. Możesz również zainteresować się typowymi problemami z lodówkami solarnymi lub kompresorowymi.

Co należy wziąć pod uwagę podczas instalacji panelu słonecznego o mocy 300 W do lodówki?

Zależy to od wielkości lodówki. Ilość energii zużywanej przez lodówkę jest proporcjonalna do jej wielkości. 300-watowy panel słoneczny będzie generalnie wystarczający do zasilania małej lodówki z taką baterią 120 AH (Amps godz.). Decyduje o tym wielkość lodówki. Dzieje się tak, ponieważ ilość energii jest proporcjonalna do jej wielkości. Kompaktowa lodówka z panelem słonecznym 120 A 300 watów będzie generalnie zasilać kompaktową lodówkę z baterią 120 AH (amperogodzinę) wydajność baterii paneli słonecznych spada wraz ze wzrostem temperatury.

Za każdym razem, gdy temperatura jest stosunkowo niska, rośnie. Tak jest, ponieważ panel słoneczny jest zbudowany z półprzewodników. W rezultacie ich charakter zmienia się wraz ze zmianą temperatury. Panele słoneczne zamieniają światło w energię, która może być następnie wykorzystana.

Równie ważna jest jednak szybkość, z jaką to robią. Decyduje o tym ich konstrukcja. Panele słoneczne będą skuteczniejsze, jeśli zostaną zbudowane tak, aby zminimalizować odbijanie się od nich światła. Kiedy panele słoneczne są trzymane w cieniu, nie wytwarzają tyle energii, ile mogą. Ilość straconej energii elektrycznej jest wyższa niż myślisz. Tak jest, ponieważ ogniwa słoneczne w panelach są połączone szeregowo.

Ma to na celu maksymalizację produkcji. Jeśli jednak spadnie na nie lekki cień, cała seria będzie generować mniej mocy. W rezultacie powinieneś umieścić panele tam, gdzie otrzymują najwięcej światła. Pogoda określa również ilość energii, jaką panel słoneczny może wytworzyć. Dzieje się tak dlatego, że deska jest najbardziej wydajna, jeśli zostanie odpowiednio nasłoneczniona. Opiera się również na szerokości geograficznej lokalizacji i sposobie rozmieszczenia paneli.

Biorąc pod uwagę wszystkie zmienne, możesz zmierzyć ilość energii, jaką panel słoneczny wygeneruje, korzystając z poniższego wzoru: Najwyższa ocena * światło słoneczne = moc. Jeśli masz wystarczającą ilość światła słonecznego przez cztery godziny dziennie, można uzyskać 300X4 = 1200 watogodzin dziennie = 1200/1000 kWh dziennie = 1,2 kWh dziennie. Roczną produkcję panelu słonecznego oblicza się, mnożąc ją przez liczbę dni w roku. W rezultacie roczna wytworzona energia elektryczna wynosi 1,2 × 365 = 438 kilowatogodzin dziennie.

Aby dowiedzieć się, czy panel słoneczny będzie zasilał lodówkę, musisz sprawdzić, ile energii zużywa. Nie oczekuj, że Twój panel słoneczny będzie zasilał lodówkę o mocy 400 W. Ponieważ panel słoneczny może wytwarzać energię tylko w ciągu dnia, tak właśnie jest. Z drugiej strony Twoja lodówka wymagałaby prądu przez całą noc. W rezultacie rozsądnie jest założyć, że jeśli masz minilodówkę, która zużywa 200 kilowatogodzin w ciągu dnia, jeden panel słoneczny o mocy 300 W może ją zasilać.

To okładka!

Dobrze wiedzieć, że wiesz, jaki rozmiar panelu słonecznego do lodówki. Jak wspomniano powyżej, 300 watów paneli słonecznych jest używanych do uruchomienia lodówki. Czasami lepiej jest sprawdzić zużycie energii w lodówce, korzystając z powyższego wzoru, aby określić właściwy rozmiar panelu słonecznego. Dziękuję, przyjaciele, za pobyt z nami. Możesz również przeczytać o tym, co to jest lodówka barowa i dlaczego moja lodówka nie chłodzi.