Jak używać wybielacza w pralce? 5 prostych kroków!

Może zastanawiałeś się i zadałeś sobie pytanie, jak używać wybielacza w pralce? Używanie wybielacza w pralce jest dość proste, tylko jeśli znasz całą metodę dodawania go do pralki.

Wybielanie w pralce może stanowić wyzwanie, tylko jeśli nie zrobisz tego prawidłowo. Katastrofa prania może wynikać z użycia wybielacza w niewłaściwym momencie lub bez uprzedniego jego rozcieńczenia.

Jak używać wybielacza w pralce? 5 prostych kroków!

Przestań się tym martwić, ponieważ pokażemy Ci wskazówki dotyczące bezpieczeństwa podczas używania wybielacza chlorowego w pralce, aby Twoje ubrania były czyste, świeże i nieskazitelne, więc jeśli jesteś zainteresowany i chcesz dowiedzieć się więcej, czytaj dalej ten artykuł pod adresem koniec! Przyjrzyjmy się temu głęboko.

Kroki użycia wybielacza w pralce

Zrozumienie, jak używać wybielacza w pralce, pozwoli ci wyczyścić ubrania, wybielić je i wyeliminować trudne plamy. Możesz użyć wybielacza w pralce, wykonując kilka ogólnych kroków, chociaż pralka i pudełko wybielacza mogą zawierać bardziej szczegółowe instrukcje. Pamiętaj, że wybielacz jest używany w pralce tylko do usuwania plam; nie wolno go używać w suszarce.

Krok 1. Ustaw temperaturę pralki

Ustaw temperaturę pralki na najwyższy poziom. Wybielacz jest aktywowany i bardziej skuteczny po podgrzaniu do wysokiej temperatury. Przekręć pokrętło na maksymalną temperaturę lub naciśnij opcję „gorący cykl”. Zanim włożysz cokolwiek do pralki, dokładnie sprawdź etykietę. Ustaw maszynę na pranie w gorącej wodzie, jeśli nie może być poddane działaniu gorącej wody. Napełnij pralkę jedną nakrętką proszku do prania – pomaga to w usuwaniu plam i wzburzenia brudu z odzieży.

Proszek do prania wsyp bezpośrednio do bębna pralki. Spróbuj użyć białego detergentu do prania, aby nabłyszczać białe przedmioty. Dodaj proszek do prania zamiast detergentu, jeśli nie masz go pod ręką. Być może zainteresuje Cię również wybór odpowiedniej temperatury wody do prania.

Krok 2. Dodaj wybielacz do dozownika pralki

Jeśli masz maszynę ładowaną od przodu, umieść wybielacz w dozowniku. Dodaj jedną nakrętkę wybielacza do otworu dozownika wybielacza z przodu pralki. Po napełnieniu maszyny wybielacz zostanie mechanicznie uwolniony do wody. Gwarantuje to, że nierozcieńczony wybielacz nie jest używany na żadnych produktach piorących. Jeśli dozownik wybielacza nie jest dostępny w Twojej maszynie ładowanej od przodu, rozcieńcz wybielacz 1 litrem wody i włóż go do beczki.

Jeśli masz pralkę ładowaną od góry, dodaj wybielacz do wody. Pozwól wodzie napełnić beczkę w pralce po naciśnięciu przycisku start. Następnie otwórz górę i dodaj jedną pełną filiżankę wybielacza. Dzięki temu wybielacz nie plami ubrań. Myjka zwykle napełnia się po około 5 minutach. Umieść wybielacz w pojemniku przed rozpoczęciem cyklu, jeśli twoja maszyna go posiada.

Krok 3. Uruchom cykl prania

Zrób zwykłe pranie w pralce. Ustaw czas pracy pralki na normalną długość. Dzięki temu wybielacz wnika we włókna tkaniny. Następnie w systemie uruchom go. Wybierz delikatny cykl, a nie pranie delikatne. Wysusz ubrania; użyj stojaka do suszenia lub suszarki do suszenia ubrań. Ponieważ pozostałości chloru w twoich mokrych ubraniach mogą poplamić bieliznę, pamiętaj, że rzeczy nie przeciekają na podłogę lub ubrania.

Krok 4. Zdezynfekuj pralkę wybielaczem

Zrób ciepłe, długie pranie w pralce. Wybierz opcję długiego prania po naciśnięciu przycisku gorącego prania. Gorące powietrze z cyklu prania aktywuje wybielacz, pozwalając mu na dokładne odkażenie maszyn. Nie używaj pralki do prania odzieży, gdy to robisz. Napełnij pralkę 1 kwartą wybielacza. Wybielacz pomaga w odkażaniu maszyny i eliminuje wszelkie resztki zapachów. Zamiast zwykłego wybielacza do prania, pranie jest delikatniejsze dla odzieży i nie powinno być prane.

Odczekaj 60 minut, aż chlor wsiąknie przed kontynuowaniem cyklu. Odczekaj 60 sekund, aż pralka napełni się wodą przed podniesieniem pokrywy lub naciśnięciem przycisku stop w celu przerwania procesu. Pozostaw wystarczająco dużo czasu, aby mieszanina wybielacza wysterylizowała i umyj beczkę w myjce. Pozwól oparom opuścić, jeśli masz pralkę ładowaną od góry. Jeśli masz pralkę ładowaną od przodu, nie przejmuj się zapachami, ponieważ po cyklu wyparują.

Krok 5. Uruchom ponownie pralkę

Poczekaj na zakończenie cyklu, ponownie uruchamiając maszynę. Aby wznowić proces, naciśnij przycisk zasilania na pralce. Przetłacza to wodę przez całe wiadro, a następnie odprowadza ją rurociągami, pomagając w czyszczeniu wewnętrznej instalacji wodno-kanalizacyjnej maszyny. Aby utrzymać pralkę w doskonałym stanie, wybielaj ją raz w miesiącu. Może być konieczny drugi cykl prania w celu usunięcia wszelkich pozostałości wybielacza.

To okładka!

Mamy nadzieję, że nauczyłeś się używać wybielacza w pralce po przeczytaniu wszystkich wcześniejszych kroków. Jednym z prostych sposobów czyszczenia ubrań i zachowania bieli jest użycie wybielacza chlorowego, ale ważne jest, aby wiedzieć, jak prawidłowo wybielać odzież. Wybielacz może być twoim towarzyszem, jeśli używasz go prawidłowo w pralce. Może zniszczyć twoje ukochane ubrania, jeśli nie będziesz ostrożny. Dziękuję, przyjaciele, że na koniec byliście z nami. Możesz również przeczytać o tym, jaki jest największy rozmiar pralki i kto produkuje pralkę Hotpoint.