Dlaczego nie dostaję gorącej wody z mojego bezzbiornikowego podgrzewacza wody? 3 zaskakujące problemy!

Czy przyszło ci do głowy „dlaczego nie dostaję ciepłej wody z mojego bezzbiornikowego podgrzewacza wody”? Możliwe, że używasz grzejnika z maksymalną mocą. Nadmiernie zużyty podgrzewacz wody może działać i spowodować awarię. Możesz rozważyć skrócenie czasu korzystania z niego.

Prawdopodobnie zastanawiasz się, czy Twój podgrzewacz wody nie działa prawidłowo, tak jak powinien. Miałem też ten trudny czas, kiedy nie wiedziałem, co robić. Na szczęście, po przejrzeniu Internetu w poszukiwaniu możliwych problemów, znalazłem trzy najczęstsze problemy, z którymi boryka się podgrzewacz wody.

Więc jeśli twój podgrzewacz wody bez zbiornika powoduje bóle głowy, jeden z nich może być tego przyczyną. Więc jeśli chcesz zmniejszyć ból głowy i jesteś podekscytowany, aby dowiedzieć się, dlaczego ten rodzaj podgrzewacza wody nie działa odpowiednio, przeczytaj do końca tego artykułu. Więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Bezzbiornikowy podgrzewacz wody

Te podgrzewacze wody są również znane jako podgrzewacze wody na żądanie, ponieważ mogą dostarczać ciepłą wodę w razie potrzeby. W porównaniu z innymi podgrzewaczami wody, ten rodzaj nie wytwarza energii w trybie czuwania, jak to jest stosowane w podgrzewaczach, do których przymocowane są zbiorniki akumulacyjne. Tak więc podgrzewacz wody jest dobrym wyborem do celów oszczędnościowych i energooszczędnych.

Problemy z bezzbiornikowymi podgrzewaczami wody

Teraz może się zdarzyć, że Twój podgrzewacz wody sprawi Ci problemy. Możesz się zastanawiać, czy grzałka jest zepsuta, czy coś. Cóż, każdy ma swoje zmartwienia tak samo jak ja. Mam tutaj trzy najczęstsze problemy, z którymi możesz mieć do czynienia z podgrzewaczem wody.

Problem nr 1. Kanapka z zimną wodą

Teraz nie zjemy kanapki z zimną wodą – co to w ogóle jest? Termin „kanapka z zimną wodą” jest tym, co nazywamy, gdy podgrzewacz wody staje się gorący, a następnie wyłączany, a następnie ponownie gorący i odwrotnie. Zamiana temperatury, która powoduje, że nagrzewnica pracuje na gorąco, a potem na zimno, jest zwykle spowodowana problemami z wymiennikiem ciepła.

Zanim woda się nagrzeje, możesz dostać chłód zimnej, a potem z powrotem do ciepłej, gdy grzejnik zostanie naładowany. Chociaż gdzie mogło się ukryć początkowe uwolnienie ciepłej wody? Zwykle ciepła woda pozostaje w kranie urządzenia z ostatniego uruchomienia ciepłej wody. Ale jak rozwiążesz ten problem?

Musisz skonsultować się z profesjonalistą w tej sprawie. Poproś ich o radę, jeśli powinieneś zaopatrzyć się w mini-zbiornikowy podgrzewacz wody do pracy z podgrzewaczem wody. Ten mały podgrzewacz zbiornika zapewni Ci ciepłą wodę, podczas gdy ten podgrzewacz wody nadal się nagrzewa. Dzięki temu zapobiegniesz nagłemu uwolnieniu zimnej wody i skrócisz czas oczekiwania na przyjście ciepłej wody. Dowiedz się, dlaczego mój podgrzewacz wody bez zbiornika stygnie.

Problem nr 2. Brak ciepłej wody

Możesz zadać sobie pytanie: „Dlaczego nie dostaję ciepłej wody z mojego bezzbiornikowego podgrzewacza wody?”. Cóż, prawdopodobnie przepracowałeś swój podgrzewacz wody. Niezależnie od tego, czy używasz jednostki gazowej, czy elektrycznej, przyczyną tego problemu jest przeciążenie jednostki.

Ponieważ ten typ podgrzewacza wody dostarcza tylko ciepłą wodę w razie potrzeby, uruchamianie wielu urządzeń z ciepłą wodą razem z nim może spowodować opóźnienie podgrzewacza i po prostu nie nadąża za tempem. Dobrym pomysłem może być używanie jednego urządzenia do gorącej wody na raz.

Te przepracowane sytuacje mogą obejmować korzystanie ze zmywarki podczas kąpieli pod prysznicem lub mycie rąk ciepłą wodą. Ciepłą wodę można było dostać pod prysznicem lub podczas mycia rąk lub w zmywarce, ale nie jednocześnie. Chociaż brak ciepłej wody to zupełnie inny problem. Podgrzewacz może być podłączony do wymiennika ciepła wody z powodu twardej wody. Aby dowiedzieć się więcej o tej twardej wodzie, przeczytaj, dlaczego twarda woda w Arizonie potajemnie utrudnia ci życie (i co możesz z tym zrobić). Innym powodem jest to, że otwór wentylacyjny grzejnika może być zablokowany, problemy z gazem lub zasilaniem, pęknięty pręt płomienia lub palniki są już zabrudzone.

Jak więc rozwiążesz ten problem? Wspomniałem wcześniej o jednym ze sposobów rozwiązania tego problemu: uruchamianie jednego urządzenia z gorącą wodą na raz. Nie używaj innych urządzeń do gorącej wody oprócz tego, którego używasz. Upewnij się, że zapłaciłeś rachunek za gaz, a następnie sprawdź, czy nie ma elementów, które mogą zakryć otwór wentylacyjny grzejnika. Jeśli podgrzewacz wody jest zasilany gazem, upewnij się, że zawór zasilania jest otwarty lub WŁĄCZONY. Jeśli to nie rozwiąże problemu, zaplanuj regularną konserwację, aby naprawić lub zapobiec innym problemom ze zbiornikiem.

Problem nr 3. Wyłączanie podczas pryszniców

Jeśli również spotkałeś się z tym problemem, prawdopodobnie masz starsze modele lub bezzbiornikowe podgrzewacze wody. Ponieważ masz starsze modele, minimalny przepływ dla grzejnika może być ustawiony zbyt wysoko. Te grzejniki mają natężenie przepływu, które zapewnia funkcję bezpieczeństwa twojego grzejnika. Zwykle grzałka wyłącza swoje zasilanie, gdy natężenie przepływu spada poniżej minimum, gdy nie ma wystarczającej ilości wody dla wymiennika ciepła. Funkcja bezpieczeństwa zapobiegnie przegrzaniu urządzenia. Więc prawdopodobnie musisz ulepszyć swój zespół lub wymienić go na nowy z ½ do ¾ Gpm lub mniej.

To okładka!

Jestem pewien, że napotkałeś jeden z tych problemów i mam nadzieję, że ten artykuł pomógł ci rozwiązać pytanie „Dlaczego nie dostaję ciepłej wody z mojego bezzbiornikowego podgrzewacza wody?”. Pamiętaj, że aby rozwiązać problem, najpierw musisz znaleźć przyczynę i idealne rozwiązanie swojej sytuacji. Być może zainteresuje Cię również sposób czyszczenia podgrzewacza wody bez zbiornika.