Jakie są zalety IPM? 9 zalet

Jeśli dążysz do zrównoważonego ekosystemu w swojej okolicy, będziesz potrzebować IPM. Poza tym, jakie są zalety IPM?

Wiedza o IPM jest dla Ciebie korzystna, ponieważ może zagwarantować eliminację szkodników, a jeśli ją zastosujesz, zobaczysz, jak jest to lepsze dla Ciebie i Twojego otoczenia. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Jakie są zalety IPM? 9 zalet

Co to jest IPM?

IPM, znany również jako zintegrowane zarządzanie szkodnikami, GardenTech podsumowuje swoją koncepcję jako stworzenie środowiska, które chroni ekosystem i tworzy odpowiednie siedlisko dla innych, jednocześnie odstraszając szkodniki w najlepszy możliwy sposób. Może obejmować metody zwalczania szkodników, takie jak biologiczne, chemiczne, kulturowe i fizyczne; oto niektóre z nich, z których możesz skorzystać:

 • Kontrola kulturowa obejmuje wybór rośliny odpornej na szkodniki, sadzenie w rozsądnych okresach we właściwych miejscach, unikanie nadmiernego podlewania lub nadmiernego nawożenia, wykonanie testu gleby i wiele innych.
 • Kontrola biologiczna zachęca do wzrostu pożytecznych owadów i owadów, które mogą antagonizować potencjalne szkodniki.
 • Kontrola fizyczna może obejmować pułapki, sieci, ręczne zbieranie, koszenie, stosowanie ściółki i wiele innych.
 • Kontrola chemiczna jest opcjonalna; można to wykorzystać do wsparcia poprzednio stosowanego zwalczania szkodników, aby zapewnić dokładną eliminację szkodników, a także może być stosowany jako środek zapobiegawczy. Niektóre chemikalia to tradycyjne, naturalne i zapobiegawcze pestycydy.
 • IPM łączy różne metody zwalczania szkodników, dzięki czemu jest bardziej skuteczny. Ten program działa z pomocą informacji dotyczących zachowania i życia szkodników i koncentruje się na zmniejszeniu możliwych szkód, jakie mogą ponieść te małe stworzenia.

  Trzymanie się tylko jednej z metod zwalczania szkodników nie jest tak skuteczne, jak stosowanie ich kombinacji. Zamiast zabijać szkodniki, IPM koncentruje się bardziej na wzmacnianiu środowiska i tworzeniu niekorzystnego siedliska dla szkodników bez naruszania własności lub upraw.

  Promuje długoterminowe plany ochrony miejsc mieszkalnych lub komercyjnych oraz ogrodów zewnętrznych lub gospodarstw rolnych. Możesz go zastosować zarówno w przypadku problemów o małej, jak i dużej skali.

  IPM może obejmować następujące czynności: inspekcja, obserwacja, identyfikacja szkodników, ocena, zarządzanie i wiele innych. Aby dowiedzieć się więcej, możesz przeczytać ten artykuł dotyczący zintegrowanego zarządzania szkodnikami.

  Korzyści IPM

  Poprzez definicję IPM podaną powyżej można zobaczyć kilka ciekawostek o korzyściach, jakie może ona przynieść. Zintegrowane podejście do zwalczania szkodników może przynieść wiele korzyści; niektóre z nich to:

 • Tworzy bezpieczne środowisko.
 • Promuje ochronę ekosystemu w rolnictwie.
 • Wspomaga rozwój zdrowych upraw bez zakłóceń.
 • Pod uwagę brane są pożyteczne owady.
 • Ogranicza narażenie na pozostałości toksycznych pestycydów.
 • Zmniejsz ryzyko zachorowania na astmę lub alergie.
 • Otwórz nowe i przyjazne dla środowiska alternatywy zwalczania szkodników.
 • Gwarantowana skuteczność w eliminacji szkodników.
 • Jest to antyodporny sposób zwalczania szkodników.
 • Jak działa IPM?

  Po zapoznaniu się ze zintegrowanym zarządzaniem szkodnikami i jego korzyściami, nadszedł czas, aby zrozumieć, jak działa IPM. Zobacz pięcioetapowe podejście do tego programu poniżej:

  Krok 1. Monitoruj

  Pierwszym krokiem jest obserwacja twojego obszaru i sprawdzenie, czy widać ślady szkodników. Może to pomóc w ograniczeniu możliwości rozwoju szkodników i zarażenia witryny tak wcześnie, jak to tylko możliwe.

  Jeśli masz ogród i to w nim chcesz zastosować IPM, najlepszym sposobem monitorowania ogrodu jest utworzenie dziennika. Zapisz wszystkie posiadane rośliny, ich postęp, stan i nieprawidłowości.

  Krok 2. Zidentyfikuj

  Ten krok rozpoczyna walkę ze szkodnikami, które zauważyłeś w swojej okolicy. Najlepszym sposobem na skuteczne eliminowanie i odstraszanie problemów jest zidentyfikowanie problemu, środowiska, które sprzyja jego wzrostowi, oraz rośliny, do której dołączył.

  Możesz przejść do tego artykułu o 5 głównych kategoriach szkodników w zwalczaniu szkodników, aby uzyskać więcej informacji.

  Krok 3. Oceń

  Teraz jesteś w stanie określić wszystkie czynniki, korzystając z poprzednich kroków; nadszedł czas, aby wiedzieć, jakie działania należy podjąć, aby zmniejszyć ryzyko i zwiększyć zyski.

  Jakie masz wybory? Jakie kombinacje metod zwalczania szkodników prowadzą do najlepszych wyników? Ile to będzie Cię kosztować?

  Oto niektóre z pytań, które musisz ocenić i udzielić odpowiedzi; najlepiej nie przejmuj się i naprawdę rozważ swoje wybory i wyniki.

  Krok 4. Zaimplementuj

  Teraz nadszedł czas, aby sfinalizować decyzję i stworzyć strategię, którą chcesz wdrożyć. Pamiętaj, aby wybrać najbardziej wykonalne, przyjazne dla środowiska i skuteczne podejście do zwalczania szkodników.

  Krok 5. Oceń

  Powinieneś zwrócić uwagę na proces wdrażania, ponieważ w jego trakcie mogą wystąpić pewne krytyczne zmiany. Upewnij się, że monitorujesz skuteczność i zmiany, które wprowadza twoje podejście, abyś mógł się z tego wyciągnąć i dokonać korekt, gdy coś pójdzie nie tak, lub może to być również wykorzystane jako podstawa na przyszłość.

  Możesz odwiedzić ten artykuł informacyjny dotyczący zintegrowanego zarządzania szkodnikami (IPM), aby lepiej zrozumieć.

  Wniosek

  Teraz, gdy już wiesz, „jakie są zalety IPM”, co to jest i jak działa, możesz teraz zastosować go do swojego problemu. Ustanawiając podejście IPM, podejmujesz działania właściwą metodą przy mniejszym ryzyku, aby osiągnąć najlepsze środowisko.