Dlaczego moja suszarka jest tak głośna? 6 zaskakujących powodów!

Dlaczego moja suszarka jest tak głośna? To dlatego, że niektóre części mogą być już zużyte i powodują problem. Na przykład zablokowana część lub wentylator mogą się poluzować, powodując nietypowe dźwięki. Prostym rozwiązaniem tego problemu jest zdjęcie szafki z urządzenia. Wyjmij również bęben. Przestrzegaj niezbędnych środków ostrożności i używaj odpowiedniego sprzętu. Doświadczanie głośnej suszarki jest naprawdę trudne z Twojej strony. Ale odłącz urządzenie przed wyjęciem szafki suszarki.

Ale kieruj się w rozwiązywaniu problemu. Na przykład suszarka wytwarza odgłosy, takie jak piszczenie lub skrzypienie, odgłos skrobania, odgłos stukania i & szybko & grzechoczący hałas. Każdy z tych dźwięków wskazuje na konkretny problem, który należy natychmiast rozwiązać.

Dlaczego moja suszarka jest tak głośna? 6 zaskakujących powodów!

Powody, dla których suszarka jest tak głośna

Przestań zadawać sobie pytanie: dlaczego moja suszarka jest tak głośna? Oto powody, dla których:

#1. Zużyta rolka i uszkodzona oś

Jednym z powodów, dla których Twoja suszarka jest tak głośna, jest zużyty wałek. Nawet uszkodzenie występuje w osi, na której obraca się rolka. To walec podtrzymuje bęben podczas jego obracania. Jeśli rolka jest uszkodzona w niewielkim stopniu, wydaje taki piskliwy dźwięk. Wtedy jego efektem jest głośny i dudniący hałas. Sprawdź wałek, czy muszą się swobodnie obracać. Rolki, które zużywają się całkowicie, mają uszkodzone osie. Obróć bęben suszarki ręcznie po demontażu suszarki i wyjęciu paska napędowego. Wsłuchaj się w hałas dochodzący z osi lub rolek. Sprawdź, czy rolki są ciasne i uszkodzone. Wymień uszkodzone osie lub rolki.

#2. Koło dmuchawy poluzowane, zablokowane i niewyważone

Jeśli koło dmuchawy jest poluzowane, niewyważone i zablokowane przedmiotami lub kłaczkami, słychać dudnienie lub głośne dudnienie. To koło dmuchawy w sposób odpowiedzialny cyrkuluje powietrze w bębnie suszarki. Ponadto usuwa wilgoć, gdy wydmuchuje ją do tylnego otworu wentylacyjnego. Szukaj tej części za tylnym lub przednim panelem. Często znajduje się to wewnątrz obudowy koła dmuchawy. Z łatwością zaciśnij plastikowe koło dmuchawy lub wkręć je na wał silnika. Obróć to koło dmuchawy ręcznie. Musi również obracać bęben i silnik. Wymień koło dmuchawy, jeśli wystąpi z nim problem.

#3. Wadliwy silnik napędowy

Silnik napędowy obraca koło dmuchawy i bęben suszarki. Powoduje również pisk, który wymaga wymiany łożysk. Buczenie występuje również z powodu wadliwego przełącznika. Wreszcie, z powodu poluzowanego koła pasowego silnika pojawia się grzechoczący dźwięk. Wyjmij szafkę suszarki, aby najlepiej sprawdzić suszarkę. Włącz silnik napędowy, jeśli masz już do niego dostęp. Sprawdź, czy nie ma nietypowych dźwięków. Następnie sprawdź silnik za pomocą multimetru.

#4. Zużyte łożysko bębna

Łożysko bębna podtrzymuje tylną część bębna suszarki. Ta część może stać się gniazdem i kulką lub wałkiem przymocowanym do tulei tulei. Znajduje się w tylnej części maszyny, z tyłu bębna suszarki. Jeśli ten bęben jest już zużyty, ociera się o tył obudowy, powodując zgrzytanie lub pisk. Najpierw zdejmij obudowę suszarki i sprawdź łożysko bębna. Zdejmij pasek napędowy z bębna. Zachowaj cierpliwość, nawet jeśli obracanie bębna jest trudne. Usłyszysz również zgrzytanie lub pisk. Oznacza to jedynie wymianę łożyska bębna suszarki.

#5. Zużyte koło pasowe luźne

Koło pasowe suszarki lub rolka pośrednicząca umożliwia płynną pracę pasa napędowego. Utrzymuje napięcie z dala od taśmy bębna i zapobiega poślizgowi. Oczywiście dzieje się tak, jeśli suszarka całkowicie się do niej załaduje. Mimo to po pewnym czasie koło pasowe może się zużyć. Wynika to z dużej prędkości obrotowej i tarcia. Uszkodzone koło napinające sprawia, że ​​głośny & piskliwy dźwięk. Jednak wkrótce może rozwinąć się w dźwięk szurania lub dudnienia. Sprawdź tę część, ale najpierw wyjmij szafkę suszarki. Zobaczysz to koło pasowe w kole pasowym silnika. Pasek napędowy będzie przechodził przez nią, a także do koła pasowego silnika. Kiedy już zdejmiesz jego pasek napędowy, możesz już obrócić jego koło pasowe. W ten sposób zobaczysz, czy słychać pisk.

#6. Zużyte ślizgacze bębna

Bęben suszarki jest wspierany przez ślizgacze bębna. Bęben składa się z małych i plastikowych kawałków, na których bęben ślizga się i obraca. Bęben wsunie się na prowadnice, a jeśli te ostatnie zostaną zużyte, spowoduje odgłos zgrzytania. Zdejmij szafkę, aby dotrzeć do prowadnic bębna. Jeśli jest jakiś problem ze zużyciem, wymień go natychmiast. Wiele będzie zależeć od wybranego modelu. Niektóre ślizgacze są zwykle lepiej zabezpieczone za pomocą nitów. Wywierć je prawidłowo, odkręcając pozostałe. Myślę, że jeśli twoja suszarka jest stara, czas kupić nową; poznaj najlepszą kompaktową pralkę i suszarkę na rynku!

To okładka!

Teraz dowiesz się, dlaczego moja suszarka jest tak głośna z przyczyn przedstawionych jako zużyte ślizgi bębna, zużyte koło pasowe luźne, zużyte łożysko bębna, wadliwy silnik napędowy, niewyważone i zablokowane koło dmuchawy oraz; zużyte koło i amp; uszkodzona oś. Oczywiście postępuj zgodnie z podanymi rozwiązaniami również dla każdego z tych problemów. W ten sposób wygodnie i szybko wrócisz do korzystania z suszarki. Możesz również przeczytać o tym, za ile powinienem sprzedać swoją pralkę i suszarkę oraz gdzie kupić pralkę i suszarkę do mieszkania.