Jak usunąć wosk z czerwonej świecy z dywanu?

Czerwone świece nadają romantycznej kolacji przy świecach. Co jednak, jeśli z tego powodu na dywanie pojawiły się plamy z czerwonego wosku ze świec? Dlatego nauczymy Cię, jak usunąć wosk z czerwonej świecy z dywanu.

Usunięcie rozlanego wosku ze świecy z dywanu może wydawać się trudne, ale nie martw się, mamy dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie. Ta czteroetapowa procedura może pomóc w usunięciu wosku ze świecy z dywanu. Możesz nawet użyć produktów, które prawdopodobnie już masz w domu.

Jak usunąć wosk z czerwonej świecy z dywanu?

Kontynuuj czytanie, aby uzyskać listę przedmiotów, których będziesz potrzebować do tej pracy. Dodaliśmy również kilka tajnych wskazówek, jak sprawić, by Twój dywan wyglądał jak nowy. W końcu nie ma sensu płakać nad rozlanym woskiem.

Jak usunąć wosk z czerwonej świecy z dywanu

Krok 1: Włóż wosk do zamrażarki.

Przede wszystkim bardzo ważne jest, aby usunąć wosk ze świecy z dywanu, gdy tylko go zobaczysz. Im dłużej czekasz, tym trudniej będzie usunąć plamę z wosku. Zacznij od umieszczenia plastikowej torby z lodem lub woreczka z lodem na dotkniętym obszarze.

Pozostaw wosk do zamrożenia przez 10 minut. Upewnij się, że nie zamoczy się od okładu z lodu. Wilgoć tylko utrudni usunięcie pigmentu.

Krok 2: Usuń wosk.

Gdy wosk zamarznie, zeskrob jak najwięcej go z dywanu za pomocą noża do masła. Nie chcesz przecinać pasm dywanu, więc bądź z nim delikatny. Przed przejściem do kroku 3 odkurz zdrapane części.

Krok 3: Roztop wosk i wchłoń go.

Na wierzchu pozostałości plamy po wosku połóż ręcznik papierowy lub biały ręcznik frotte. Przełącz żelazko na najniższe ustawienie, wyłącz funkcję pary. Następnie przesuń czystym żelazkiem na ręcznik, aby ogrzać wosk.

Utrzymuj żelazko w ruchu przez cały czas i oprzyj się pokusie zwiększenia poziomu ciepła. Nie chcesz spalić papieru ani dywanu! Kiedy zauważysz, że ręcznik nasiąka woskiem, przesuń go po plamie, aby czysty obszar wchłonął dodatkowy wosk.

Powtarzaj ten proces, aż cały wosk zostanie usunięty. Jeśli nie chcesz używać żelazka na dywanie, możesz użyć suszarki do podgrzania wosku. Po prostu nadmuchaj plamę gorącym powietrzem, aż będzie ciepła, a następnie mocno przyciśnij do niej papierowy ręcznik, aby wchłonąć wosk.

Krok 4: Odkurz dywan.

Na koniec użyj roztworu do czyszczenia dywanów na dotkniętym obszarze. Zwilż biały ręcznik bawełniany frotte alkoholem i delikatnie wytrzyj plamę, aż kolor zniknie z uciążliwego kolorowego wosku świecowego. Uważaj, aby nie wmasować roztworu w dywan, ponieważ może to uszkodzić delikatne włókna.

Po wyschnięciu dywanu odkurz obszar, aby przywrócić jego pierwotną teksturę. I presto! Wszystko gotowe do zorganizowania następnej kolacji.

Czyszczenie plam z wosku świecy

Drugim krokiem w usuwaniu plam z wosku ze świec jest usunięcie wszelkich pozostawionych kolorów. Na przykład barwnik anilinowy jest obecnie używany do barwienia większości świec. Ponieważ ten pigment jest rozpuszczalny w oleju, może wiązać się z woskiem świecy.

W rezultacie, tak jak nie da się usunąć wosku wodą, tak i koloru. Musisz zamiast tego użyć mydła do naczyń Dawn lub alkoholu do nacierania. Jeśli plama z wosku znajduje się na tkaninie, umieść pod nią ręcznik papierowy, korzystając z jednej z opisanych poniżej metod.

Jak usunąć wosk z czerwonej świecy z dywanu za pomocą alkoholu do nacierania

Pierwsza metoda to użycie alkoholu do nacierania. Przebarwienia należy przetrzeć czystą szmatką zwilżoną alkoholem. Alkohol usuwa plamę, jeśli ręcznik zmieni kolor na barwnik.

Kontynuuj pocieranie plamy, aż zniknie. Nie pocieraj, ponieważ może to spowodować zestalenie i głębsze rozprzestrzenienie się barwnika. Prać zgodnie z instrukcjami na opakowaniu.

Jak usunąć wosk z czerwonej świecy z dywanu za pomocą Dawn lub OxiClean

Na tekstyliach ta procedura może dać lepsze rezultaty. Może być stosowany nawet na dywanach, ale najpierw przetestuj Oxiclean w niepozornej części obiektu. Następnie wetrzyj niewielką ilość Dawn w plamę, aż kolor się rozjaśni.

Kontynuuj pocieranie czystą szmatką, aż plama nie będzie już widoczna. Następnie spłucz i wypierz zgodnie ze wskazówkami na opakowaniu. Podczas używania OxiClean po przetestowaniu trwałości koloru, połącz z zimną wodą i zanurz obszar, pozwalając mu namoczyć.

Następnie użyj czystej szmatki do wycierania dywanów. Po zakończeniu spłucz czystą wodą. Tak proste jest usunięcie plamy za pomocą Dawn lub OxiClean!

Wniosek

Następstwa przyjęcia urodzinowego lub święta Bożego Narodzenia mogą być takim kłopotem. Nie jest to zwykły sposób usuwania wosku ze świec, ponieważ podczas tych uroczystości świece są zwykle barwione. Dlatego dajemy Ci różne sposoby na usunięcie czerwonego wosku z dywanu.