Dlaczego moja lodówka wydaje głośne dźwięki? 5 super powszechnych powodów, które powinieneś wiedzieć!

Zadajesz sobie pytanie, dlaczego moja lodówka wydaje głośne dźwięki? Hałaśliwa lodówka to powszechny problem w gospodarstwach domowych. Oczywiście istnieje wiele powodów, dla których Twoja lodówka wydaje dźwięki. Ale to niekoniecznie oznacza, że ​​coś jest nie tak.

Jednym z powodów, dla których lodówka wydaje dźwięk, jest praca w jej wnętrzu. Zwykle jest to bardziej wibrujący dźwięk.

Dlaczego moja lodówka wydaje głośne dźwięki? 5 super powszechnych powodów

Jeśli jednak uważasz, że Twoja lodówka ma problem lub niepokojący jest dźwięk, który wydaje urządzenie, może to oznaczać, że Twoja lodówka wymaga naprawy. Ale nie martw się, ponieważ ten artykuł pomoże ci zidentyfikować ten problem. Więc czytaj dalej!

Powód głośnej lodówki

Dlaczego moja lodówka wydaje głośne dźwięki? Możesz zapytać. Zanim założymy, że Twoja lodówka jest zepsuta, musisz się upewnić, że naprawdę ma problem. Ponieważ dźwięk może tylko oznaczać, że Twoja lodówka działa tak, jak jest. Tak więc, jeśli nie lubisz lodówek dźwiękowych, chciałbyś dodać to do swoich kryteriów przy zakupie.

Ale jeśli naprawdę, jeśli uważasz, że coś jest nie tak, sprawdź swoje urządzenie i nie otwieraj urządzenia samodzielnie. Szkoda, jeśli zamiast naprawiać lodówkę jeszcze bardziej zniszczysz. Dlatego zebraliśmy informacje na temat możliwych powodów, dla których Twoja lodówka wydaje głośne dźwięki. A oto one:

Powód nr 1. Miska ociekowa jest nie na miejscu

Twoja lodówka wibruje i jest to normalne. Gdy silnik lodówki jest włączony, automatycznie wibruje.

Ale czasami, z powodu tych wibracji, niektóre części lodówki mogą się przesunąć ze swojej pierwotnej pozycji.

Jedną z takich części jest miska ociekowa. Gdy miska ociekowa nie znajduje się w stałej pozycji, wibracje spowodują jej gwałtowny ruch, powodując hałas. Aby to naprawić, wyjmij miskę ociekową i załóż ją z powrotem. Dostosuj go tak, jak chcesz, aż poczujesz, że jest zabezpieczony.

Powód 2. Lodówka nie jest wypoziomowana

Lodówka ma regulowane nóżki, które czasami mogą się źle wyrównać. Kiedy tak się dzieje, lodówka porusza się z powodu niewielkiego ruchu działającej lodówki. Na przykład, jeśli nóżki lodówki nie są wypoziomowane, lodówka będzie pracować głośniej, wibrując i brzęcząc.

To generuje dużo szumu. Jeśli uważasz, że lodówka jest prawidłowo ustawiona, użyj poziomicy, aby określić.

Możesz również sprawdzić poziom urządzenia, otwierając drzwi do połowy; jeśli drzwi zamykają się płynnie, lodówka jest pozioma. Jeśli nie, śruba regulacyjna zwykle znajduje się z przodu dolnej części lodówki, za dolnym koszem. Następnie przekręć śrubę zgodnie z ruchem wskazówek zegara, aby podnieść lodówkę i przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, aby ją obniżyć za pomocą klucza nastawnego.

Powód #3. Coś blokuje wentylator

Wsłuchując się uważnie w dźwięk z lodówki, możesz znaleźć źródło dźwięku. Jeśli jesteś bliżej otworu wentylacyjnego między komorą zamrażarki a sekcją świeżej żywności, prawdopodobnie występuje problem z wentylatorem lub silnikiem.

Jednak fizyczny dowód jest jedyną metodą weryfikacji problemu. Najpierw musisz odkręcić lodówkę i zbadać wentylator. Wentylator może być czasami skręcony lub brudny. W takich przypadkach należy wymienić łopatki wentylatora.

Spotkanie z tym problemem może być żmudne. Oczywiście radzę wezwać mechanika, bo trzeba wyłączyć lodówkę. Ale jeśli myślisz, że możesz to zrobić sam, możesz to naprawić, ile chcesz, bądź ostrożny. Nie chcesz jeszcze bardziej psuć lodówki, ponieważ próbowałeś coś naprawić.

Powód #4. Cewki skraplacza stykają się ze sobą

Jeśli usłyszysz hałas z tyłu lodówki, najbardziej prawdopodobnym problemem jest to, że cewki skraplacza się dotykają. Ale jeśli od jakiegoś czasu nie przenosiłeś lodówki, to nie jest to źródło twojego hałasu. Jednak cewki skraplacza mogły się wygiąć, ale nie złamać, jeśli przeniosłeś lodówkę.

Będą hałasować, jeśli zostaną zgięte do punktu, w którym teraz się ze sobą stykają. Jeśli zostały uszkodzone i powyginane, powinieneś już wezwać mechanika. Nie jest bezpiecznie próbować naprawiać rzeczy, które są poza twoją ligą.

Jest też inny przypadek, w którym cewki skraplacza gromadziły kurz przez cały czas. Wężownica skraplacza z tyłu lodówki często wydaje brzęczący dźwięk, który pojawia się, gdy wężownica jest brudna lub zakurzona.

Brud na wężownicy powoduje silny przepływ powietrza. Odłącz wtyczkę lodówki, wyjmij ją ze ściany, a następnie za pomocą miękkiej szczotki dokładnie wyczyść wężownicę skraplacza.

Powód #5. Problemy z silnikiem w lodówce

Twoja lodówka nie ma pojedynczego silnika, ale grupę silników. Jeśli którykolwiek z tych silników ulegnie awarii, nie mogą one ulec awarii po cichu. Mogą wytwarzać brzęczenie lub tarcie głośniejsze niż zwykle. Prawdziwym problemem jest ustalenie, który silnik ma problem. Należy sprawdzić zarówno silnik wentylatora skraplacza, jak i silnik wentylatora parownika.

Jeśli uważasz, że silnik Twojej lodówki ma problem, powinieneś wezwać mechanika. Silnik lodówki zapewnia jej działanie. Jeśli spróbujesz to naprawić bez odpowiedniej wiedzy, wyrządzisz więcej szkód niż naprawianie.

Wypaczenie!

I na tym kończy się temat, dlaczego moja lodówka wydaje głośne dźwięki? Pamiętaj, aby poznać granice tego, co możesz, a czego nie możesz naprawić samodzielnie. Zadzwoń do mechanika, gdy zadanie okaże się dla Ciebie zbyt skomplikowane. Chcesz przeczytać więcej? Następnie ten artykuł „Dlaczego mój klimatyzator jest tak głośny?” związane z naszym tematem dzisiaj mogą Cię zainteresować. Niemniej jednak dziękuję!