Jak zrobić świecę do kawy?

Wiadomo, że kuszący aromat kawy przyciąga uwagę praktycznie każdego. A co z kawą w formie świeczki? Mamy proste majsterkowanie, jak zrobić świeczkę do kawy.

Świece o zapachu kawy mogą Ci się spodobać, jeśli lubisz aromat kawy. Jednak to, jak zrobić dla siebie świeczkę do kawy, daje znacznie lepszy zapach. Robienie świec może wydawać się przerażające, ale jest stosunkowo proste i przyjemne.

Jak zrobić świecę do kawy?

Jak zrobić świeczkę do kawy

Do przygotowania świeczek do kawy potrzebne będą następujące elementy:

Natural Candle Kicks, świecznik, puszka i rondel. Potrzebujesz wody, termometru do cukierków, płatków wosku sojowego i mielonej kawy. Potrzebujesz również drewnianego szpikulca, brązowego barwnika do robienia świec, knota z zakładkami i ołówka.

Metoda 1: Stopić wosk

Krok 1: Wybierz świecznik, wyczyść go i odłóż. Teraz nie czas na dodawanie knota. Do pomiaru wosku. Będziesz musiał użyć świecznika.

Krok 2: Aby zrobić świece, skonfiguruj podwójny kocioł. Umieść w rondlu metalową puszkę lub żaroodporną szklaną miarkę. Dodaj kilka cali/centymetrów wody do garnka.

Krok 3: Przymocuj termometr do wyrobu cukierków z boku puszki. Umieść termometr we wnętrzu puszki, przesuwając klips na obrzeżu. Przesuwaj termometr w górę lub w dół przez metalową taśmę i nie dotykaj dna puszki.

Krok 4: Napełnij puszkę płatkami wosku sojowego. Aby zmierzyć wosk, użyj świecznika. Będziesz potrzebować 1,5 razy więcej płatków wosku, aby wypełnić świecznik.

Krok 5: Roztop wosk na wysokiej temperaturze. Po zagotowaniu wody na średnim ogniu poczekaj, aż wosk się rozpuści. W większości sytuacji stanie się przezroczysty lub półprzezroczysty.

Pozwól woskowi osiągnąć temperaturę 200 stopni Fahrenheita, bo inaczej się zapali. Nie pozostawiaj wosku bez nadzoru podczas tej fazy. Sprawdź na etykiecie na pojemniku temperaturę zapłonu.

Metoda 2: Dodawanie koloru i zapachu

Krok 1: Do 12 uncji (340,2 g) płatków woskowych dodaj 1 łyżkę (5 g) mielonej kawy. Jeśli chcesz użyć olejku zapachowego, sprawdź temperaturę zapłonu na etykiecie. Jeśli to konieczne, pozwól kawie ostygnąć do żądanej temperatury.

Krok 2: Gotuj wosk przez kolejne 2 do 3 minut, od czasu do czasu mieszając. W tym czasie obserwuj termometr, aby zobaczyć temperaturę. Pozwól mu nagrzać się nie więcej niż 200 stopni Fahrenheita i wymieszaj wosk drewnianą łyżką.

Krok 3: W razie potrzeby użyj brązowego barwnika do robienia świec, aby zintensyfikować odcień. Zdobądź brązowy blok barwnika do robienia świec. Odetnij nożem mały pasek z krawędzi bloku, a następnie umieść go w wosku.

Używając drewnianej łyżki, szpikulca lub patyczka, wymieszaj wosk do uzyskania jednolitego koloru. W razie potrzeby dodaj więcej pasków barwnika, aż uzyskasz pożądany odcień. Odrobina koloru świecy może być bardzo skuteczna!

Krok 4: Jeśli chcesz, dodaj nieco więcej zapachu. Kawa, podobnie jak latte, ma różne smaki. Jeśli dodasz kilka kropli olejku eterycznego lub olejku zapachowego do wyrobu świec, Twoja świeca będzie pachnieć aromatyzowaną kawą. Zacznij od kilku kropel swojego ulubionego zapachu i zwiększaj go zgodnie z wymaganiami.

Metoda 3: Wosk jest nalewany i schładzany

Krok 1: Pozwól woskowi ostygnąć do 100 stopni Fahrenheita. Trzymaj termometr przymocowany do boku puszki i obserwuj spadającą temperaturę. Gdy wosk ostygnie do 100 stopni Fahrenheita, musisz działać natychmiast.

Krok 2: W świeczniku umieść knot z zakładkami. Upewnij się, że knot jest wyższy niż świecznik. Na spód zakładki nałóż kawałek taśmy dwustronnej lub kroplę super kleju.

Dociśnij wypustkę do dolnej części świecznika i wsuń w nią knot.

Wstępnie wycięty knot świecy z metalowym krążkiem przymocowanym do spodu to knot z zakładkami. Możesz go znaleźć w sklepie z rękodziełem.

Krok 3: Owiń knot wokół ołówka, który został umieszczony na świeczniku. Kontynuuj owijanie knota, aż ołówek dosięgnie krawędzi świecznika. Aby trzymać ołówki razem, użyj taśmy.

Krok 4: Napełnij świecznik trzema czwartymi wosku. Zachowaj ostatni kwartał na później. Wlej wosk przez sitko siatkowe, a następnie wyczyść filtr.

Jeśli się spieszysz lub nie masz nic przeciwko tworzeniu się studni w środku, możesz wylać cały wosk.

Krok 5: Pozwól woskowi ostygnąć do temperatury pokojowej. Wszystko zależy od rodzaju wosku, którego użyłeś do produkcji świecy. Dopuszczalne jest ostygnięcie pozostałej ćwiartki wosku. Rozpłyniesz się później.

Metoda 4: Ostatnie szlify na świecy

Krok 1: Na koniec, jak zrobić projekt świecy do kawy, w razie potrzeby podgrzej pozostały wosk. Używając podwójnego bojlera, podgrzej pozostałą ćwiartkę wosku jak poprzednio. Możesz użyć tego wosku do wypełnienia świecznika przez resztę drogi.

Krok 2: Wypełnij woskiem zagłębienie, które rozwinęło się w środku świecy. Jeśli wosk wyleje się ze studni, nie panikuj. Dopóki pozostanie w świeczniku, wszystko będzie w porządku.

Krok 3: Ponieważ tym razem używasz mniej wosku, nie powinno to zająć tak długo, jak za pierwszym razem. Zeskrob wosk, który dostał się na zewnątrz świecznika. Przytnij knot do długości 18 cali. Dzięki temu płomień nie wymknie się spod kontroli.

Świecę można zapalić po przycięciu. Gdy świeca się pali, trzymaj ją na powierzchni odpornej na ciepło i nigdy nie zostawiaj jej samej. Przytnij knot do 18 cali.

Wniosek

Świeca do kawy jest najlepszym rozwiązaniem w tworzeniu wygodnego, przytulnego otoczenia. Ten przyjemny i prosty projekt DIY, jak zrobić świecę do kawy, wypełni Twój dom wyjątkowymi zapachami. Zacznij już teraz!