Sprytne sposoby na pozbycie się siusiu z fotela

Jeśli masz zwierzaka, wiesz, jak frustrujące jest radzenie sobie z plamami i zapachami moczu. Nawet jeśli twoje zwierzęta są tresowane w domu, mogą się zdarzyć sytuacje, w których nie mogą wyjść na zewnątrz lub po prostu zapomnieć.

Ostatnią rzeczą, której pragniesz, jest utrzymywanie się zapachu moczu w twoich meblach! Na szczęście wiele sposobów pomoże usunąć ten nieprzyjemny zapach z Twojego fotela. Oto jak pozbyć się zapachu:

Sprytne sposoby na pozbycie się siusiu z fotela

Kroki oczyszczania z zapachu siusiu na fotelu

Krok 1. Odkurzaj dokładnie kanapę tak często, jak to możliwe; to zbierze wszelkie luźne kawałki włosów lub brud, które mogą zawierać mocz.

Krok 2. Umyj wszystkie powierzchnie tkanin wodą i mydłem do naczyń; dobrze wyszorować, aby usunąć wszelkie pozostałości z włókien tkaniny.

Krok 3. Wymieszaj jedną część octu z dwiema częściami wody w butelce ze spryskiwaczem i nałóż bezpośrednio na śmierdzący obszar.

Krok 4. Wlej jedną filiżankę białego destylowanego octu do panelu podnóżka z tkaniny, a następnie posyp go sodą oczyszczoną; pozwól mu pozostać na noc przed odkurzaniem.

Krok 5. Wymieszaj ¼ szklanki wody utlenionej, ¼ szklanki octu i kilka kropli płynu do naczyń w panelu podnóżka. Pozwól mieszaninie nasiąkać przez godzinę lub dłużej, zanim odkurzysz ją za pomocą nasadki do odkurzacza.

Krok 6. Nałóż jedną szklankę destylowanego białego octu na cały fotel; odstaw na noc, jeśli to możliwe. Z samego rana dokładnie spłucz zimną wodą.

Krok 7. Użyj mieszaniny dwóch części nadtlenku wodoru i jednej części octu. Zastosuj to do obszarów, które wymagają czyszczenia, a następnie pozostaw na co najmniej godzinę przed szorowaniem lub odkurzaniem pozostałości; pamiętaj, aby później dokładnie spłukać.

Jak zapobiegać sikaniu na fotel rozkładany

#1. Posyp sodą oczyszczoną dywan w miejscu, w którym kot ma swoją kuwetę.

#2. Dodaj posypkę chipsami cedrowymi do zaznaczonego miejsca i pozostaw je na dzień przed odkurzaniem.

#3. Trzymaj kotka z dala od mebli, zapewniając atrakcyjną alternatywę, taką jak drapaki, drapaki lub kuweta w wybranym miejscu.

#4. Zmień karmę swojego kotka na całkowicie naturalną odmianę, która może pomóc ograniczyć nieprzyjemne zapachy i zmniejszyć potrzebę wąchania czegoś apetycznego.

Co to jest zapach siku?

Mocz kotów może zawierać dowolną liczbę substancji, w tym amoniak, kwas moczowy i bilirubinę. Najsilniejsze zapachy pochodzą z moczu kota z infekcją dróg moczowych kota (FUTI) lub kamieniami pęcherza moczowego.

Osoba może również rozwinąć nieprzyjemny zapach, jeśli przepuszcza gaz, siedząc zbyt długo w mokrym ubraniu.

O czym należy pamiętać podczas czyszczenia zapachu siusiu na fotelu

#1. Weź ręcznik i trzymaj go nad plamą, aż będziesz mógł dostać się do pralki.

#2. Wyrzuć zabrudzony obszar z detergentem, gorącą wodą i octem lub pół nadtlenku wodoru / pół mydła do naczyń (te działają najlepiej na plamy z białka).

#3. Usuń jak najwięcej wilgoci z nadmiaru moczu, zanim wrzucisz go do pralki.

#4. Ubrania, które są suche i wystawione na działanie moczu przez długi czas, najprawdopodobniej będą wymagały octu lub wody utlenionej (lub obu) zmieszanych z wodą bezpośrednio na nie.

#5. Jeśli martwisz się, ile miejsca zajmuje Twoje pranie, od razu zrób pranie i dodaj do ładunku filiżankę sody oczyszczonej. Zapach zniknie, gdy wyschnie, ale jeśli nadal nie jesteś zadowolony z tego, jak długo z domu lub ubrania znikają zapachy, spróbuj użyć octu zamiast detergentu do prania lub użyj nadtlenku wodoru zamiast wybielacza (dwa mogą reagować razem).

#6. Jeśli zauważysz, że zapach moczu pochodzi z określonego miejsca na Twoim fotelu, spróbuj dowiedzieć się, jak się tam dostał i posprzątaj go.

7. Rzecz w zapachu siku lub wszelkiego rodzaju uszkodzeniach spowodowanych przez wodę polega na tym, że nigdy nie znikają całkowicie. Czasami wystarczy trochę czasu (lub sody oczyszczonej), aby się rozproszyć.

Czy ocet zabija siusiu?

Ocet to naturalny dezodorant, który może maskować zapach moczu. Pomoże również pozbyć się bakterii z dywanu.

Jak usunąć plamy z moczu z mojej kanapy?

Użyj na nim sody lub soku z cytryny i osusz ręcznikiem. Jeśli możesz, umieść na plamie okład z lodu, aby pomóc jej wyschnąć.

Jak usunąć plamy z mojego materaca?

Użyj sody lub soku z cytryny na plamę, posyp ją proszkiem do pieczenia i odstaw na 15 minut przed osuszeniem ręcznikiem. Powtórzyć w razie potrzeby. Następnie użyj środka do czyszczenia tapicerki, aby wyszorować wysuszony obszar moczu, aż wszystkie pozostałości znikną.

Jaki jest najlepszy środek do czyszczenia moczu?

Jeśli szukasz czegoś, co zlikwiduje nieprzyjemny zapach, na rynku dostępnych jest wiele produktów, które twierdzą, że mogą to zrobić.

Jak usunąć plamy siku z dywanu?

Użyj sody klubowej lub soku z cytryny, a następnie wcieraj. Posyp ją proszkiem do pieczenia, odstaw na 15 minut, odkurz.

Użyj enzymatycznego środka czyszczącego na mokrym miejscu, a następnie osusz, a następnie pocieraj. Posyp ją proszkiem do pieczenia, odstaw na 15 minut przed odkurzaniem. Powtórz, jeśli to konieczne lub do czasu usunięcia zapachu moczu.

Możesz również użyć enzymatycznego środka czyszczącego dla zwierząt, który jest bezpieczny dla dywanów, aby usunąć plamę.