Dlaczego mój pies śpi na mojej poduszce? 7 intrygujących powodów!

Większość właścicieli zwierząt domowych chce tego, co najlepsze dla swoich psów, a ich zwykle nazywają „najlepszym przyjacielem człowieka”, ale dlaczego mój pies śpi na mojej poduszce?

Psy są zwykle słodkie i przywiązane do swojego właściciela, są zabawne, wesołe, ale mogą się zirytować, jeśli czują się niekomfortowo.

Dlaczego mój pies śpi na mojej poduszce? 7 intrygujących powodów!

Wiedząc, jak bardzo się czepiają, niektóre psy leżą na łóżku swojego pana. Atakują twój materac i poduszkę, której używasz do spania.

Dlaczego mój pies śpi na mojej poduszce?

Psy są świetne do przebywania w domu. Pomagają nam w zabezpieczaniu naszego otoczenia.

Czy nie przeszkadza Ci, dlaczego Twój pies śpi na Twojej poduszce? Czytaj dalej, a dowiesz się, dlaczego.

Krok # 1. Daje im komfort

Pierwszy i być może najbardziej wyraźny powód, dla którego Twój pies lubi odpoczywać na Twojej poduszce ze względu na to, jak wygodne są poduszki.

Poduszki są delikatne, giętkie i przytulne, dzięki czemu są idealnym miejscem do solidnego odpoczynku wieczorem.

To wystarczająco przyjemne, że musisz się nad tym zastanowić, prawda? Możliwe, że twój mały facet też wierzy, że to przyzwoite miejsce na drzemkę.

Krok # 2. Pozostawienie śladu

Z drugiej strony, Twój pies może uwierzyć, że jest wodzem.

Czy biegnie przed tobą na spacerach, działa w stosunku do ciebie gwałtownie, czy też znowu daje różne oznaki dominacji nad tobą?

Oznacza to, że potrzebuje trochę przygotowań, aby zapamiętać cię jako alfę stada.

Niezależnie od tego, czy jeszcze nie próbuje tobą rządzić, masz wspólnika, dzieci lub różne zwierzęta; mógłby oznaczać swoją domenę nad nimi zamiast nad tobą.

Kły są zaborcze i chociaż zwykle wolą chodzić w paczkach, wolałyby nie dzielić się uwagami i zasobami, które daje im ich podstawowy człowiek.

Odpoczynek na Twojej poduszce jest dla nich drogą do rozprzestrzeniania swojego aromatu i deklarowania przewagi nad różnymi zwierzętami domowymi lub osobami w domu.

Krok # 3. Aby stworzyć więź

Psy na wolności intuicyjnie odpoczywają w grupie ze swoimi osobnikami, a rodziny głównie starają się spać razem.

Niemowlęta pieski przytulają się intymnie do swojej mamy lub dwóch opiekunów dla bezpieczeństwa, ale także dlatego, że odpoczynek blisko siebie pomaga kształtować i wzmacniać bliską więź.

Drzemanie na twojej podkładce może być sposobem twojego psa na kontaktowanie się z tobą i wzmacnianie twojego związku.

Krok # 4. Dla ochrony

Twój pies może nie spoczywać na Twojej poduszce tylko dla swojego bezpieczeństwa, ale także dla Twojego.

Kły są niesamowicie obronne wobec swoich właścicieli, a drzemanie na twojej poduszce pozwala im opiekować się tobą w miarę upływu nocy.

Kilka zwierząt sprawdza nawet oddech właścicieli, aby upewnić się, że wszystko w porządku.

Krok # 5. Aby zwrócić na siebie uwagę

Kilka kłów położy się na twojej poduszce, aby uzyskać od ciebie odpowiedź lub dać znak, że chcą się bawić. Jest to bardziej powszechne u małych psów i jest to regularne postępowanie naukowe.

Jeśli spróbujesz wyciągnąć psa z łóżka, przesuwając go lub używając smakołyków, aby wyciągnąć zwierzaka z miejsca, może to być przemyślane i zabawne podejście, aby wyciągnąć z ciebie kilka kontaktów, przerw lub smakołyków.

Krok # 6. Ze względów bezpieczeństwa

Czy zdajesz sobie sprawę, jak kojące są dla Ciebie określone aromaty, podobnie jak zapach gorącego kakao w chłodny dzień?

Rzeczywiście, twój zapach ma podobny uspokajający wpływ na twojego psa.

Jeśli kładzie się z tobą na twojej podkładce wieczorem, może to być bardzo dobre, ponieważ daje mu przekonanie, że dobrze jest być tak blisko ciebie, jak można się spodziewać.

Drzemka na poduszce również daje mu część ciepła twojego ciała wraz z twoim aromatem, dzięki czemu jest to dla niego najwygodniejsze miejsce w całym domu.

W momencie, gdy nie ma Cię w domu (np. W ciągu dnia, kiedy się miażdżysz), Twoja poduszka może być w każdym przypadku wybranym miejscem przytulania Twojego szczeniaka tylko dlatego, że pachnie jak Ty.

Krok # 7. Ze względu na imitację

Inną motywacją stojącą za tym, dlaczego twój pies drzemie na twojej poduszce, jest to, że podszywa się pod twoje zachowanie.

Używalibyśmy na świecie psów z określonymi charakterystycznymi impulsami.

Jednak oni również podążają za swoim wodzem i myślą o tym, kim jest ten wódz? Ty!

Twój pies postrzega cię jako szczyt stada i musi być taki sam jak ty, więc kładzie głowę, gdzie ty robisz i odpoczywa, gdzie odpoczywasz.

Pamiętaj; podszywanie się to najlepszy rodzaj pochwały!

Wniosek

Psy są opiekuńcze i przyczepne. Chcą tylko tego, co najlepsze dla ich futrzanej mamy i taty, a ja uważam ich za przykład bezinteresownej istoty.

Teraz odpowiedzieliśmy na pytanie „dlaczego mój pies śpi na mojej poduszce?”

Jeśli nie chcesz, aby tak się stało, możesz kupić im łóżko lub poduszkę.

Miłego dnia!