Dlaczego mój grzejnik samochodowy pachnie? 3 zaskakujące powody!

Zastanawiasz się: dlaczego moja nagrzewnica samochodowa pachnie? Istnieją trzy najczęstsze przyczyny, takie jak zanieczyszczenia silnika, brudne otwory wentylacyjne i rdzeń nagrzewnicy.

Chodzi o to, że każdy pojazd jest napędzany energią. Wytwarzają również ciepło. Samochód napędza układ elektryczny, płyny, części mechaniczne i benzyna.

Dlaczego mój grzejnik samochodowy pachnie? 3 zaskakujące powody!

W związku z tym istnieje możliwość, że Twoja ciężarówka lub samochód będzie wydzielać nieprzyjemne zapachy tu i ówdzie. W chłodniejszych miesiącach ludzie zaczęliby włączać nagrzewnicę samochodową tylko po to, aby dowiedzieć się, że wytwarza nieprzyjemny zapach, a nie ciepłe i czyste powietrze . Nieprzyjemny zapach można przypisać różnym czynnikom. Przyjrzyjmy się im poniżej. Przewiń w dół.

3 typowe powody, dla których grzejnik samochodowy pachnie

Na przykład jedziesz, a powietrze w kabinie staje się zimne, więc decydujesz się uruchomić nagrzewnicę. Wtedy zauważysz zapach spalenizny. Instynktownie go wyłączysz, dzięki czemu zapach się rozproszy. Ale spróbuj go ponownie włączyć, a stanie się podobna rzecz. Dlaczego to jest takie? Odpowiedzmy na Twoje pytanie: dlaczego moja nagrzewnica samochodowa pachnie?

#1. Resztki silnika

Jedną z możliwości jest to, że coś utknęło w silniku i spowodowało nieprzyjemny zapach. Igły i liście sosny mogą łatwo dostać się do wnętrza silnika. To samo dotyczy gruzu drogowego przeciągniętego przez przednią kratkę.

W swoich silnikach ludzie znaleźli różne rzeczy. Obejmuje to plastikowe torby, a nawet owady. Mam nadzieję, że to drugie nie dotyczy Ciebie. Jeśli po włączeniu grzejnika zauważysz nieprzyjemny zapach, zaleca się zjechać na pobocze. Ze względów bezpieczeństwa włącz światła awaryjne. Następnie otwórz maskę i sprawdź. Może wybrałeś coś po drodze, na przykład torbę na zakupy. Sprawdź i pozbądź się ich.

#2. Brudne otwory wentylacyjne

Sprawdź instrukcję obsługi dołączoną do samochodu i przejrzyj jej sekcję dotyczącą konserwacji. Zobaczysz tam, że producent zalecił zabranie pojazdu do regularnych przeglądów i przeglądów. Dzieje się tak, ponieważ otwory wentylacyjne w samochodzie ubrudzą się w taki sam sposób, w jaki brudzą się otwory wentylacyjne w twoim domu. W rzeczywistości cały system może się zabrudzić, powodując zapach spalenizny, ponieważ utknięty tam kurz, brud i gruz zostanie wypalony.

Jak wspomniano wcześniej, wiele rzeczy może znaleźć się w systemie wentylacji samochodu. Obejmuje to igły i liście sosny. Gdy grzejnik wydmuchuje powietrze na te rzeczy, wytworzy się zapach spalenizny.

#3. Rdzeń nagrzewnicy

Innym powodem zapachu nagrzewnicy samochodowej jest to, że rdzeń nagrzewnicy wydaje się zaparowywać. Niektóre oznaki uszkodzenia rdzenia nagrzewnicy to przegrzewanie się samochodu i zaparowanie szyby. Jednym z aspektów systemu komfortu jest serwisowanie rdzenia nagrzewnicy w Twoim samochodzie. Mając to na uwadze, musisz upewnić się, że trzymasz się harmonogramu obsługi pojazdu. Jeśli przyjdzie czas na wymianę rdzenia grzałki, będzie to kosztować około 600 do 900 dolarów, więc regularne przeglądy będą tego warte.

Inne zapachy, które może emitować grzejnik samochodowy

Najczęstszym zapachem wydzielanym przez grzejnik samochodowy jest zapach spalenizny. Ale poza tym może być również emitowany inny zapach. Obejmuje to zapachy benzyny, spalonej gumy, spalonego dywanu, stęchlizny, syropu, gorącego oleju, zgniłych jaj lub siarki. Załóżmy, że czujesz zapach zgniłego jajka lub siarki. W takim przypadku zapach może wskazywać na problem z katalizatorem. Zapach gorącego oleju często sygnalizuje nieszczelność pokrywy zaworów lub wału korbowego. Spróbuj sprawdzić chodnik, kiedy to poczujesz, a zobaczysz tam olej. Dym może również wydobywać się z rury wydechowej.

Słodki zapach syropu wskazuje na nieszczelność węża, systemu grzewczego lub kaloryfera. Ten zapach jest spowodowany glikolem etylenowym z gorącego silnika lub kapaniem płynu chłodzącego. Zapach palonego dywanu przypisywany jest tarciu lub zużytym hamulcom, natomiast zapach palonej gumy jest spowodowany luźnymi paskami lub wężem. samochód. Ale kiedy to wychodzi z nagrzewnicy, może to wskazywać na nieszczelność przewodu wtrysku paliwa lub przewodu odpowietrzającego.

Wreszcie, jeśli zapach stęchlizny wydobywa się z otworów wentylacyjnych nagrzewnicy samochodowej, oznacza to, że w parowniku samochodowego klimatyzatora pojawiła się pleśń lub pleśń. Oprócz nieprzyjemnego zapachu może powodować problemy z oddychaniem, kichanie, swędzenie oczu, bóle głowy i inne objawy alergii.

To okładka!

Rzeczywiście, nie jest właściwe, aby nagrzewnica samochodowa przestała działać lub brzydko pachnieć w okresie zimowym. Poza tym, że jest irytujący, zapach może wskazywać na poważniejsze problemy, które wymagają naprawy, zanim sytuacja się pogorszy. Miałem nadzieję, że zauważysz, że nie wystarczy znać przyczynę zapachu spalenizny z samochodu. Po ustaleniu przyczyny problemu, następną rzeczą do zrobienia jest coś z tym zrobić.Dziękuję, że jesteś ze mną!

Możesz przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak włączyć podgrzewacz basenu i jak długo działa podgrzewacz basenu.