Czym można spryskiwać rośliny, aby zapobiec szkodnikom? 6 opcji

Czy zastanawiasz się, co można spryskać roślinami, aby zapobiec szkodnikom? Ten artykuł dostarczy Ci odpowiednich informacji na temat domowych środków owadobójczych, których możesz użyć w swoim ogrodzie.

Naturalne środki owadobójcze

Naturalne środki owadobójcze można spryskać roślinami, aby zapobiec szkodnikom. Możesz użyć naturalnych insektycydów, aby wyeliminować szkodniki ze swoich roślin bez użycia chemikaliów z niebezpiecznymi związkami.

Czym można spryskiwać rośliny

Ponadto naturalne insektycydy mają więcej zalet niż syntetyczne, ponieważ są bardziej opłacalne, biorąc pod uwagę koszt syntetycznych insektycydów. Są również biodegradowalne i rzadko pozostawiają pozostałości w glebie.

Naturalnymi insektycydami mogą być również substancje wytwarzane przez organizmy żywe w celu ich obrony. Na przykład nikotyna jest naturalnym środkiem owadobójczym wytwarzanym przez liście tytoniu i jest szkodliwym składnikiem dymu papierosowego.

Przykłady naturalnych środków owadobójczych obejmują olej roślinny, spray mydlany, spray z olejku neem, spray czosnkowy i spray do liści pomidora. Pamiętaj, aby odpowiedzialnie stosować naturalne środki owadobójcze, ponieważ nie wszystkie owady są szkodliwe.

Chcesz uzyskać więcej informacji na temat pestycydów? Możesz kliknąć ten artykuł, odpowiadając na pytanie, jaki rodzaj zwalczania szkodników wykorzystuje pestycydy i herbicydy.

6 naturalnych środków owadobójczych, których możesz użyć, aby uratować swój ogród

Rozpylanie środków owadobójczych na oślep może być szkodliwe dla lokalnego ogrodu. Zanim zaczniesz używać środka owadobójczego, odrób pracę domową i wybierz opcję, która jest skuteczna i nie jest niebezpieczna dla środowiska.

1. Spray z oleju roślinnego

Domowy środek owadobójczy składający się z oleju roślinnego zmieszanego z łagodnym mydłem może mieć destrukcyjny wpływ na niektóre owady, takie jak roztocza, mszyce i wciornastki. Aby zrobić środek owadobójczy w sprayu olejowym, wymieszaj jedną łyżkę mydła z jedną filiżanką oleju roślinnego.

Dodaj dwie łyżeczki mydła olejowego wymieszanego z litrem wody, dokładnie wstrząśnij i spryskaj powierzchnie roślin dotkniętych szkodnikami. Olejek pokrywa ciała owadów, powodując ich duszenie, ponieważ blokuje miejsce, w którym oddychają.

2. Mydło w sprayu

Aby zrobić środek owadobójczy w sprayu mydlanym, wymieszaj półtorej łyżeczki lekkiego mydła w płynie z jedną litrem wody i spryskaj miksturą powierzchnie roślin zaatakowanych przez szkodniki.

Mydło w sprayu działa w taki sam sposób jak pestycyd w sprayu olejowym i może być spryskiwane w razie potrzeby. Zaleca się spryskiwanie go wieczorem lub wczesnym rankiem, a nie w upalną słoneczną część dnia.

3. Olejek Neem

Jest to rodzaj oleju pozyskiwanego z nasion drzewa neem. Zawiera naturalny składnik owadobójczy, który może zakłócić cykl życiowy owadów na wszystkich etapach (dorosłych, larw i jaj), dzięki czemu jest doskonałym środkiem owadobójczym dla każdego ogrodnika.

Olejek z miodli indyjskiej służy jako antyfidant dla owadów żywiących się liśćmi i innymi częściami roślin. Jest biodegradowalny, nietoksyczny dla żywych organizmów i działa przeciwko różnym powszechnym owadzim szkodnikom ogrodowym.

Aby użyć oleju neem jako środka owadobójczego, zacznij od mieszanki dwóch łyżeczek oleju neem i jednej łyżeczki lekkiego mydła w płynie. Wlej litr wody na miksturę i dokładnie wstrząśnij.

Olejek z miodli indyjskiej może być również stosowany jako naturalny środek grzybobójczy zwalczający mączniaka prawdziwego i inne infekcje grzybicze występujące na roślinach. Olejek z Neem można również rozpylać na liście, aby zapobiec zniszczeniu roślin przez szkodniki, zanim zostaną zaatakowane.

Masz problem z pleśnią w swoim ogrodzie? Oto przewodnik, jak rozpoznać mączniaka prawdziwego.

4. Spray czosnkowy

Czosnek jest popularny ze względu na ostry aromat, który dla niektórych jest pyszny, a dla innych odpychający. Jest to silny zapach, który służy jako naturalny środek owadobójczy.

Nie jest jasne, czy spray czosnkowy jest środkiem owadobójczym, czy odstraszającym owady, ale tak czy inaczej, ten składnik kuchenny można wykorzystać do odstraszenia i wyeliminowania inwazji owadów w ogrodzie.

Aby użyć czosnku jako środka owadobójczego, weź dwie całe cebulki czosnku (nie goździki) i włóż je do blendera z niewielką ilością wody. Pozostaw mieszaninę na noc, przecedź do słoika, a następnie dodaj pół szklanki oleju roślinnego, jedną łyżeczkę mydła w płynie i wystarczającą ilość wody.

Aby użyć tego środka owadobójczego, użyj jednej filiżanki mieszanki do spryskiwania z jedną kwartą wody i spryskaj nią rośliny zaatakowane przez szkodniki.

5. Gaz pieprzowy chili

Podobnie jak spray czosnkowy, spray z papryczki chili jest świetnym domowym środkiem owadobójczym, który może być stosowany do odstraszania różnych szkodników. Może być zrobiony ze świeżych papryczek chili lub papryczki chili w proszku.

Aby zrobić gaz paprykowy chili z proszku pieprzowego, wymieszaj łyżkę papryki chili z litrem wody i kilkoma kroplami mydła w płynie.

Aby użyć świeżej papryczki chili jako środka owadobójczego, wymieszaj pół szklanki świeżej papryki z jedną szklanką wody, a następnie dodaj litr wody i zagotuj mieszaninę. Odstawić do ostygnięcia, następnie odcedzić mieszankę chili, dodać do niej krople mydła w płynie i spryskać mieszanką rośliny żywiące się szkodnikami.

6. Spray do liści pomidora

Rośliny pomidora należą do rodziny psiankowatych i zawierają alkaloidy, takie jak pomidor, który skutecznie zwalcza szkodniki.

Aby zrobić insektycyd w sprayu do liści pomidora, pokrój dwie szklanki świeżych liści pomidora i włóż je do kwarty wody. Odcedź materiały roślinne i spryskaj według uznania.

Wniosek

W tym artykule szczegółowo opisano, co można spryskać roślinami, aby zapobiec szkodnikom. Możesz rozpylać naturalne środki owadobójcze w zapobieganiu szkodnikom roślin.

Przykłady naturalnych środków owadobójczych obejmują spray z oleju roślinnego, spray z neem, spray do mydła, spray czosnkowy, spray z papryczki chili i wiele innych. Naturalne insektycydy są lepsze niż syntetyczne insektycydy, ponieważ w przeciwieństwie do syntetycznych insektycydów nie zawierają substancji, które mogą być szkodliwe dla środowiska.