Jak wyregulować ciśnienie w myjce ciśnieniowej? 3 najlepsze metody!

Chcesz dowiedzieć się, jak regulować ciśnienie na myjce ciśnieniowej? Aby kontrolować ciśnienie wody w myjce ciśnieniowej, możesz użyć wbudowanego regulatora ciśnienia. Końcówka zastosowana na dyszy odgrywa również ogromną rolę w wydajności ciśnienia wody w Twojej maszynie. Ciśnienie można również zwiększyć lub zmniejszyć w zależności od odległości powierzchni od dyszy natryskowej myjki ciśnieniowej.

 • Jeśli czytasz ten artykuł, prawdopodobnie interesuje Cię, jak zmienić ciśnienie lub poziom mocy posiadanej lub pożyczonej myjki ciśnieniowej. Bardzo ważne jest, aby wiedzieć, jak to zrobić, aby być bardziej wszechstronnym w różnych zastosowaniach czyszczących, w których można używać myjki ciśnieniowej.
 • W tym artykule będziemy mówić o tym, jak duży nacisk należy zastosować, jeśli chodzi o używanie myjki ciśnieniowej na różnych przedmiotach lub powierzchniach, aby zapobiec uszkodzeniom. Omówimy również różne metody regulacji ciśnienia myjki ciśnieniowej. Jeśli którykolwiek z tych tematów w jakikolwiek sposób wzbudzi Twoje zainteresowanie, czytaj dalej do końca. Na pewno nie pożałujesz tego.

  Jak wyregulować ciśnienie w myjce ciśnieniowej? 3 najlepsze metody!

  Ile nacisku należy użyć

  Przede wszystkim omówmy, ile naprawdę ciśnienia potrzebujesz podczas korzystania z myjki ciśnieniowej. Ciśnienie wody z maszyny jest mierzone w jednostkach psi (funty na cal kwadratowy). Im wyższe psi, tym silniejsze ciśnienie wody wychodzącej z dyszy myjki ciśnieniowej. Ciśnienie wody w myjce ciśnieniowej może wynosić od 2000 do 2800 psi, jeśli jest zasilana benzyną i około 1300 do 1800 psi, jeśli jest zasilana elektrycznie . Należy znać odpowiednie ciśnienie wody w zależności od powierzchni, z którą mamy do czynienia.

  Na przykład, jeśli chcesz wyczyścić samochód myjką ciśnieniową, nie możesz użyć tego samego ciśnienia wody, którego używałeś podczas czyszczenia podjazdu. To z pewnością uszkodziłoby powierzchnię twojego samochodu. Zamiast tego, chcesz dostosować ciśnienie wody w maszynie do odpowiedniego do czyszczenia pojazdu.

  Dotyczy to różnych rzeczy, takich jak pranie dywanu. Chcesz znaleźć idealne miejsce na nacisk, w którym masz wystarczającą moc, aby wyczyścić dywan, ale mniej, aby spowodować jego uszkodzenie. Zawsze bezpieczniej jest przetestować lub zbadać sugerowane psi dla myjek ciśnieniowych przed wykonaniem czyszczenia lub projektu.

  Niektóre zalecenia obejmują używanie około 3000 psi na betonie, 2500 do 4000 psi na dokach i pokładach, 3000 do 4000 psi na quadach lub łodziach, nawierzchniach asfaltowych oraz 4000 psi podczas próby usunięcia części farby. Niższe zakresy obejmują 1200 do 1600 psi na powierzchniach lub przedmiotach winylowych, 1200 do 1900 psi na samochodach, 1500 psi na motocyklach, rowerach i skuterach. Oprócz psi, istnieją również inne jednostki, o których należy pamiętać, gdy mamy do czynienia z myjkami ciśnieniowymi, a są to GPM (galony na minutę) i CU (jednostki czyszczące). Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o regulacji ciśnienia w myjce ciśnieniowej, czytaj dalej ten artykuł.

  Metody regulacji nacisku na myjkę ciśnieniową

  Na koniec omówimy różne metody regulacji nacisku na myjkę ciśnieniową. Jeśli nie masz pewności co do konkretnego psi, z jakim pracuje Twoja myjka ciśnieniowa, możesz użyć mocowania manometru. Dzięki temu dowiesz się, na jakim konkretnym ciśnieniu pracuje twoja maszyna, oprócz podanego podstawowego psi, które zależy od modelu myjki ciśnieniowej. Oto sposoby regulacji nacisku na myjkę ciśnieniową:

  Metoda nr 1. Korzystanie z wbudowanego regulatora ciśnienia

  Pierwsza metoda polega na zastosowaniu wbudowanego regulatora ciśnienia. Tę przystawkę można kupić lub można ją dołączyć do myjki ciśnieniowej. Wszystko to staje się innym tunelem między wężem wysokociśnieniowym a pistoletem do wody. Można to wyregulować, aby zmienić jego otwarcie, skutecznie ograniczając ilość przepływającej wody. Im mniejszy otwór, tym wyższe ciśnienie wody.

  Metoda nr 2. Wymiana końcówki dyszy

  Najpopularniejszą metodą jest po prostu zmiana końcówki pistoletu natryskowego. Myjki ciśnieniowe są zazwyczaj dostarczane z różnymi końcówkami dysz. Te końcówki mają różne kąty i są przeznaczone do konkretnych zastosowań. Im szerszy kąt końcówki, tym niższe ciśnienie, a im węższy kąt końcówki, tym wyższe ciśnienie. Aby uzyskać instrukcje, należy najpierw zapoznać się z instrukcją obsługi.

  Metoda nr 3. Właściwa odległość natryskiwania do powierzchni

  Wreszcie, najbardziej niezawodną metodą jest zwrócenie uwagi na odległość dyszy natryskowej od powierzchni docelowej. Jest to fizyka fundamentalna; im bliżej informacja znajduje się na powierzchni, tym silniejsza presja, a im dalej, tym słabsza presja. Dlatego, jeśli używasz myjki ciśnieniowej na powierzchni i nie ma wystarczającej mocy, aby brud mógł się przedostać, po prostu zbliż pistolet natryskowy.

  To okładka!

  Mam nadzieję, że na końcu tego artykułu nauczyłeś się regulować ciśnienie w myjce ciśnieniowej. Dziękuję za przeczytanie do tego punktu artykułu. Jesteś fantastyczną osobą. Ucz się nowych rzeczy. Twój czas i wysiłek są bardzo doceniane. Możesz również przeczytać o tym, jak uruchomić myjkę ciśnieniową gazową i dlaczego moja myjka ciśnieniowa nie wytwarza ciśnienia