Czym jest 18. rocznica ślubu: symbole i prezenty

Odpowiedzią na to, czym jest 18. rocznica ślubu, jest rocznica porcelany. Omówimy symbolikę tego jubileuszowego kamienia milowego i dlaczego wybiera się porcelanę jako tradycyjny prezent.

Dowiesz się również o innych symbolach związanych z 18-letnim małżeństwem, takich jak kamień i kolor. A po roku możesz przeczytać, jaki jest prezent na 19-letnią rocznicę ślubu, który możesz uczcić ze współmałżonkiem.

Czym jest 18. rocznica ślubu: symbole i prezenty

Co to jest 18. rocznica ślubu i jak się nazywa?

18. rocznica ślubu nazywana jest również rocznicą porcelany. Ale choć porcelana nie jest uważana za jeden z najtrwalszych materiałów, wciąż jest sentymentalną reprezentacją 18-letniego małżeństwa.

Na przykład możesz rozważyć małżeństwo, które trwało 18 lat, podobnie jak robi się porcelanę. Materiały zostały podgrzane, aby stworzyć porcelanę, która następnie jest przetwarzana na różne przedmioty.

Niektóre wyroby porcelanowe, takie jak naczynia stołowe, są tak piękne, że można je uznać za dzieła sztuki. W porównaniu ze zwykłą porcelaną porcelana jest trwałą i mocną ceramiką, która może wytrzymać codzienne użytkowanie.

Aby małżeństwo trwało dłużej niż dekadę, będziesz musiał stawić czoła takim wyzwaniom, jak konieczność podgrzania porcelany. Ale to wszystko jest tego warte, gdy stajesz się silniejszy i gotowy do zdobycia kolejnych kamieni milowych małżeństwa.

Czy 18. rocznica ślubu jest wyjątkowa?

18 rocznica ślubu, jak wszystkie rocznice ślubu, jest wyjątkowa. Mimo że nie jest to uwzględnione w ważnych rocznicach, takich jak 5, 10 i 25 rocznica małżeństwa, powinieneś poświęcić czas i wysiłek, aby uczcić 18-lecie małżeństwa ze współmałżonkiem.

Przezwyciężyłeś najtrudniejsze lata małżeństwa, takie jak pierwsze dwa lata, a nawet tak zwany siedmioletni świąd. Jesteś nawet blisko małżeństwa przez dwie dekady.

Pary, które są małżeństwem od 18 lat, z pewnością dojrzewały razem i rozwijały się jako jednostki i partnerzy. Postaraj się, aby ta rocznica była niezapomniana i upewnij się, że poświęcisz czas na wzajemne docenienie.

Jak świętować 18 lat małżeństwa?

Możesz świętować 18. rocznicę ślubu jak inne rocznice ślubu. Na przykład niektórzy ludzie wykorzystują ten rocznicowy dzień na odnowienie ślubów.

Możesz także świętować podróżując daleko lub wykonując czynności, które opóźniłeś z powodu pracy i innych obowiązków. A może warto uczcić 18. rocznicę ślubu z rodziną i przyjaciółmi?

Możesz przygotować film z klipami i zdjęciami ze swojego ślubu. Lub, ponieważ jest to rocznica porcelany, możesz zrobić coś związanego z porcelaną, na przykład randkę na popołudniową herbatę lub sklejając glinką porcelanową DIY w domu.

Czym jest prezent na 18-letnią rocznicę ślubu?

Jak można przypuszczać, prezentem na rocznicę ślubu na 18 lat małżeństwa jest również porcelana. Co ciekawe, zarówno nowoczesnym, jak i tradycyjnym prezentem na 18. rocznicę ślubu jest porcelana.

W przeciwieństwie do innych rocznic ślubu, nie ma alternatywy lub innego prezentu na 18. rocznicę ślubu. To powiedziawszy, dość łatwo jest wymyślić pomysły na porcelanowe prezenty dla niej i dla niego.

Co dasz żonie na 18. rocznicę?

  • Biżuteria porcelanowa
  • Porcelana na biżuterię
  • Sztuka na ścianę z porcelany
  • Porcelana naczynie do pieczenia
  • misa porcelanowa

Co dostajesz od swojego męża na 18. rocznicę?

  • 18-letnia szkocka
  • Naczynia porcelanowe
  • Porcelana filiżanka espresso
  • kubki porcelanowe
  • Bransoletka porcelanowa

Co to jest kamień na 18. rocznicę?

Jeśli nie możesz znaleźć porcelanowego prezentu na 18. rocznicę ślubu, wypróbuj kamień związany z tym kamieniem milowym małżeństwa. Kamień osiemnastej rocznicy ślubu jest kocim okiem, co czyni go wyjątkowym, ponieważ nie jest dobrze znany i powszechny.

Symbolika kociego oka przez 18 lat małżeństwa polega na tym, że łagodzi stres i zachęca do szczęścia. Uważa się również, że przynosi dobrobyt, co czyni go fantastycznym prezentem dla pary, która od dawna jest w związku małżeńskim.

Czym jest kolor na 18. rocznicę?

Inną opcją uczczenia 18. rocznicy ślubu jest przyjęcie rocznicowe z niebieskim motywem przewodnim. Niebieski to kolor osiemnastej rocznicy, symbolizujący zaufanie, szczerość, a nawet stabilność.

Para musi mieć te cechy charakteru, aby długotrwałe małżeństwo trwało. Możesz nawet uznać niebieskie przedmioty za prezenty na 18. rocznicę ślubu, jeśli nie możesz znaleźć porcelanowego przedmiotu, który Twoim zdaniem może spodobać się Twojemu współmałżonkowi.

Jaki jest temat 18 lat małżeństwa?

Porcelana może być motywem przewodnim 18 lat małżeństwa. Jeśli dekorujesz na 18. rocznicę ślubu, możesz wyeksponować porcelanowe przedmioty w całym pokoju.

Może być również Twoim prezentem lub pomysłem na podróż z okazji 18. rocznicy ślubu. Możesz przeczytać, gdzie wybrać się na rocznicę ślubu, jeśli wakacje lepiej pasują do Twojego kamienia milowego.

Ogólnie rzecz biorąc, najlepiej znasz swojego współmałżonka i nie musisz kierować się tymi symbolami, decydując, jakie prezenty dać. Zamiast tego wymyśl coś sentymentalnego, co Twoim zdaniem docenią najlepiej.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie dowiedziałeś się, jaka jest 18. rocznica ślubu i jest to rocznica porcelany.

To symbol i prezent na 18 lat małżeństwa, ponieważ porcelana reprezentuje trudy, które trzeba znieść, aby stać się silniejszym w długotrwałym małżeństwie. Kocie oko i błękit to także kamień szlachetny i kolor symbolizujący 18. rocznicę ślubu; jeśli potrzebujesz więcej pomysłów na motywy i prezenty.

Zapraszam do przeglądania naszego bloga, aby uzyskać więcej przewodników dotyczących rocznic ślubu.