Jak zrobić bieżniki na wesele w 2 krokach

Możesz łatwo nauczyć się, jak zrobić bieżniki na wesele w dwóch prostych krokach. Ten samouczek DIY na bieżnik jest idealny na rustykalne wesela, ponieważ potrzebujesz tylko barwnika Rit i gazy.

Jest to również szybkie, jeśli nie masz czasu na zrobienie bieżnika na przyjęcie. A jeśli korzystasz ze stołów prostokątnych, możesz przeczytać, jak ustawić długie stoły na wesele.

Jak zrobić bieżniki na wesele w 2 krokach

Jak zrobić bieżniki na wesele

Krok 1. Zmierz materiały na bieżniki weselne

 • Możesz przygotować dowolną tkaninę, o ile materiał nadaje się na obrusy; w przypadku tego bieżnika DIY najlepiej użyć gazy, ponieważ pasuje do rustykalnego motywu i większości ślubów plenerowych z długimi stołami
 • Stwórz bieżnik o rozmiarze odpowiednim dla stołów weselnych; na przykład, jeśli twoje stoły recepcyjne mają 8 stóp długości, będziesz potrzebować 10-metrowych bieżników, aby trochę zasiłku powiesić na krawędzi stołu
 • Użyj krajarki obrotowej do tkanin i maty, aby zmienić rozmiar gazy dla Twojej wygody i odpowiednio ją przyciąć
 • Jeśli Twoje stoły weselne nie mają tego samego rozmiaru, dostosuj odpowiednio długości bieżników
 • Pamiętaj, że nawet okrągłe stoły weselne będą miały tę samą pozycję długiego bieżnika pośrodku, co w prostokątnych stołach weselnych

Krok 2. Farbowanie bieżników

 • W przypadku tych bieżników ufarbujesz wcześniej przyciętą gazę, aby lepiej pasowała do motywu Twojego miejsca weselnego
 • Możesz zrobić inny kolor bieżników weselnych lub użyć innego koloru tylko na bieżniku weselnym stołu głównego; alternatywnie możesz sprawić, że stoły specjalnych przyjaciół i rodziny będą bardziej zauważalne, mając dla nich bieżnik ślubny w innym kolorze
 • Barwnik Rit powinien działać w przypadku większości tkanin; przydatną wskazówką jest najpierw przetestowanie barwnika na złomowanym materiale bieżnika, dzięki czemu można dostosować formułę i osiągnąć pożądaną intensywność koloru
 • Przygotuj wiadro, w którym ufarbujesz bieżniki i odpowiednio wymieszaj roztwór barwiący
 • Namocz i przesuń bieżnik wokół roztworu barwiącego i spłucz go, aż woda będzie czysta
 • Po barwieniu pozwól, aby farbowane rustykalne bieżniki całkowicie wyschły
 • Możesz także łączyć kolory i eksperymentować z czasem, jeśli chcesz uzyskać efekt ombre

Jak długo powinien być bieżnik weselny?

Tworząc bieżniki weselne, jednym z pierwszych pytań jest to, jak długie powinny być. Czy mają taką samą długość jak stoły lub obrus?

Zwykle wystarczy dwie stopy naddatku, ale niektórzy sugerują, że możesz zapewnić sześć cali dodatkowego materiału biegacza na każdym końcu stołu. Kolejną pomocną wskazówką jest to, że nie powinien być dłuższy niż obrus.

Nie chcesz, aby goście czuli się niekomfortowo z powodu nadmiaru tkaniny po bokach, ale bieżnik nie powinien być za krótki i wyglądać jak za duża mata. A jeśli chodzi o szerokość bieżnika weselnego, powinna ona wynosić jedną trzecią szerokości stołu, aby uzyskać formalny wygląd.

Czy na weselu użyjesz okrągłych stołów zamiast prostokątnych? Przeczytaj, jak udekorować okrągłe stoły na wesele, aby uzyskać wskazówki, których możesz użyć.

Jaka tkanina jest używana do bieżników weselnych?

Tworząc bieżnik weselny, możesz wybierać spośród różnych tkanin używanych jako obrusy. Porównaj poniższe materiały, aby dowiedzieć się, czego użyć podczas tworzenia bieżników weselnych:

Organza

Organza to jeden z najlepszych wyborów dla weselnych biegaczy, ponieważ można nawet znaleźć haftowane rodzaje, które dodają uroku nakryciem stołu. Jest również przezroczysty, więc nadal możesz wyeksponować obrus pod spodem.

Bawełna

Bawełna jest idealnym bieżnikiem weselnym, ponieważ jest tania, szczególnie w przypadku projektów DIY. Jest również na tyle wszechstronny, że można go szybko farbować, a nawet można je później prać, aby można było ponownie użyć biegaczy przy innych okazjach.

Satyna

Jeśli chcesz bardziej luksusowego bieżnika weselnego DIY, zamiast tego użyj satyny. Błyszczący wygląd natychmiast podniesie Twoje weselne stoły, ale pamiętaj, że satyna jest stosunkowo łatwa w utrzymaniu niż inne materiały.

Poliester

Ci, którzy chcą niedrogiego materiału na bieżniki weselne DIY, mogą rozważyć poliester. Są również wszechstronne, nie musisz się martwić, że ulegną uszkodzeniu podczas prania.

Bieżniki a obrusy a spódnice

Bieżniki to pościel, którą umieszczasz na obrusie. Są długie i wąskie i umieszczone na środku stołu, aby ozdoby wyskoczyły.

Z drugiej strony obrusy same przykrywają stół. Są tłem z tkaniny, więc nie muszą być żywe lub bardzo szczegółowe, jak bieżnik.

A co z obrusami? Wokół boków stołu dodawane są osłony stołu, które zapewniają estetykę i ukrywają przedmioty pod stołem, zapewniając funkcjonalność i styl.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie nauczyłeś się, jak zrobić bieżniki na wesele w dwóch krokach.

Ten samouczek wykorzystuje gazę, którą wytniesz i ufarbujesz, aby dopasować ją do rozmiaru stołu i motywu ślubnego. Możesz także eksperymentować z innymi popularnymi tkaninami na bieżniki weselne, takimi jak bawełna lub satyna.