Czy zwalczanie szkodników pozwala pozbyć się ptaków? 5 skutecznych sposobów

Szkodniki pochodzą nie tylko z królestw owadów i ssaków, a prawdopodobnie pytasz „czy zwalczanie szkodników pozbywa się ptaków”, gdy już doświadczysz tego z pierwszej ręki. Odpowiedź na takie pytanie brzmi „tak” — dostawcy zwalczania szkodników mogą i będą radzić sobie z ptakami, które mieszają w twoim miejscu.

Ptaki są zwykle spokojnymi stworzeniami; przynajmniej dla tych, które w naturalny sposób przychodzą do miejsc, w których mieszkamy. Schylają się na ziemię w poszukiwaniu jedzenia, wody i innych potrzebnych rzeczy; z nielicznymi wyjątkami, tak naprawdę nie robią nic, aby z nami zadzierać.

Czy zwalczanie szkodników pozwala pozbyć się ptaków? 5 skutecznych sposobów

Jednak jest wiele przypadków, w których to, czego potrzebują ptaki, leży dokładnie w miejscach, w których nie chcemy, aby szły. Często mogą wchodzić do naszych domów, przynosząc i zostawiając rzeczy, których absolutnie nie chcemy; niektóre nawet utknęły na otworach wentylacyjnych i innych ciasnych przestrzeniach, co powoduje więcej problemów.

Jak zwalczać szkodniki usunąć nadmierną inwazję ptaków

Szkodniki mogą nam przeszkadzać na dwa sposoby: po pierwsze robią rzeczy, które sprawiają, że tracimy czas i zasoby, lub po drugie, rozmnażają się z niesamowitą prędkością, co powoduje problemy. W przypadku ptaków te dwa mogą wystąpić w tym samym czasie, a teraz potwierdziłeś, że zwalczanie szkodników akceptuje zadania, aby sobie z nimi poradzić.

Istnieje wiele sposobów eksterminacji szkodników i powinieneś wiedzieć, jak to robią, abyś wiedział, jak trzymać je z daleka później. W końcu sposoby, którymi są odpędzani, to sposób na ich powstrzymanie.

Oto niektóre z kroków, jakie podejmuje zwalczanie szkodników przeciwko ptasim szkodnikom:

1. Usuń atrakcyjne zasoby

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę podczas oceny nadmiernych i nieprawidłowych populacji ptaków na danym obszarze, jest to, co przyciąga je do tego obszaru. W przypadku Twojego domu jest to zwykle żywność pochodząca ze skrawków lub drzew owocujących, a także ze źródeł wody, którymi mogą być otwarte baseny lub pojemniki gromadzące wodę deszczową.

Ptaki mogą podążać za otaczającymi trendami i przyciągają je obfite zasoby, więc jeśli chcesz, aby trafiły gdzie indziej, musisz zmniejszyć, jeśli nie usunąć, zasoby, których szukają.

Jest to łatwe do zidentyfikowania, ponieważ w ciągu jednego dnia może stać się dość oczywiste, które miejsce w Twojej okolicy jest najczęściej odwiedzane przez ptaki. Jeśli sprawdzisz, prawie zawsze jest to woda lub jedzenie.

Jeśli usunięcie źródła nie jest możliwe, należy przynajmniej zabezpieczyć je odpowiednią barierą, aby ptaki straciły do ​​niego dostęp. Możesz go zakryć lub użyć repelentów.

2. Usuń grzędy i rośliny

Po sprawdzeniu, czy ptaki nie przyciągają pokarmu ani wody, następną rzeczą, jaką sprawdziłby zwalczanie szkodników, są miejsca odpoczynku lub gniazdowania. Są to drzewa, kraty i inne konstrukcje, które pozwalają ptakom odpocząć; czyli miejsca, w których czuliby się bezpiecznie do spania.

W przypadku drzew może wymagać odcięcia niektórych gałęzi, a w przypadku krzewów i innych zamkniętych przestrzeni najlepiej je otworzyć lub umieścić coś w środku, aby ptaki trzymały się z daleka. Dostrzeżenie tych miejsc lęgowych może wymagać od obserwatora pozostania do zmierzchu, kiedy ptaki zwykle wracają do domu.

3. Usuń gniazda i ewentualne tereny lęgowe

Kiedy gwarantuje się, że nie ma już jedzenia, wody do picia i miejsca do spania, następną rzeczą, której należy szukać, jest miejsce do wychowywania potomstwa. Podczas gdy gniazdowanie przychodzi w sezonie godowym, ptaki zwykle tworzą nowe gniazda co sezon, ale czynniki, których szukają, pozostają takie same.

Po pierwsze, jeśli miejsce jest bezpieczne w jednym sezonie, może się tak wydawać w następnym, więc jeśli raz zauważysz gniazdo, zawsze mogą tam być nowe, chyba że ktoś je usunie. Zwalczanie szkodników może usuwać gałęzie, które trzymają używane gniazda w sezonie, a możesz zdecydować się na przekierowanie ptaków, budując domy lęgowe w innym miejscu.

4. Skonfiguruj repelenty

Gdy usuną lub zakryją wszystkie atrakcyjne atrybuty twojego domu, mogą założyć repelenty. Kiedyś robiono to ze strachami na wróble, jednak ptaki wydają się dostosowywać do tych urządzeń po pewnym czasie, więc na dłuższą metę będą bezużyteczne.

Repelenty mogą być przeszkodami w postaci kolców lub lepkich substancji przyczepionych do często odwiedzanych miejsc. Mogą również być materiałami odbijającymi lub wytwarzającymi hałas, które mogą rozpraszać i dezorientować ptaki.

Zwalczanie szkodników może również wykorzystywać naturalne i organiczne środki odstraszające ptaki, takie jak papryczki chilli. Możesz również adoptować kota, który jest naturalnym drapieżnikiem, aby trzymać ptaki z daleka.

5. Ustaw pułapki

Po zastosowaniu niektórych środków odstraszających, a ptaki są nadal obecne i niepokojące, zwalczanie szkodników może zastosować pułapki na ptaki. Złapane ptaki można następnie uwolnić w innych, bardziej odpowiednich miejscach.

Należy pamiętać, że licencjonowana firma zajmująca się zwalczaniem szkodników rzadko lub nigdy nie stosuje chemikaliów, które mogą zabić ptaki w mgnieniu oka. Istnieją rygorystyczne zasady, które kontrolują takie działania eksterminacyjne, ponieważ ptaki są zwierzętami chronionymi.

Oto artykuł o 5 głównych kategoriach szkodników w zwalczaniu szkodników.

Dopóki wszystkie inne środki są testowane i stosowane, nie powinno być potrzeby zwalczania szkodników w celu zabicia każdego ptaka w zasięgu wzroku. Sprawdź następny artykuł, który odpowiada na pytanie „Jakie są niektóre pestycydy niskiego ryzyka w zwalczaniu szkodników”.

Wniosek

Pewne jest, że jeśli zapytasz „czy zwalczanie szkodników pozbywa się ptaków”, firmy odpowiedzą, że tak, ale metody, których używają do tego celu, nie są takie same jak pozostałe. W końcu ptaki są niezwykle miłe dla oczu i uszu, o ile nie ma ich w pobliżu zbyt wiele.