Jak podłączyć pralkę i suszarkę? 3 niesamowite kroki!

Zastanawiasz się, jak podłączyć pralkę i suszarkę? Przygotowując się do podłączenia markowej pralki i suszarki, pierwszym elementem jest wystarczająca ilość miejsca na podpięcie pralek poprzez pomiar lokalizacji.

Nie musisz zaczynać podłączania po prostu po to, aby odkryć, że maszyny nie są wirtualnie w formie.

Jak podłączyć pralkę i suszarkę? 3 niesamowite kroki!

Następnie sprawdź, czy podłoże jest gładkie i stabilne. Nierówna podłoga nie jest odpowiednia dla urządzeń. Na koniec wyłącz prąd w okolicy. Jesteś podłączony do suszarki i pralki, aby zmniejszyć ryzyko porażenia prądem. Nie tylko to, ale także o wiele więcej w kwestii podłączania pralek i suszarek. Aby dobrze zrozumieć, czytaj dalej!

Podłączanie pralki i suszarki

Podłączanie pralek i suszarek to szczere przedsięwzięcie; jeśli potrafisz to zrobić ręcznie, zaoszczędzisz pieniądze i czas! Każdy model pralki i suszarki jest autentyczny. Mimo to, maksymalne modele, w tym zarówno te z różnymi aspektami, jak i z tyłu i od góry, przestrzegają szerokiego zestawu wskazówek, kiedy mogą być syntetyczne, abyś mógł ćwiczyć metody podane poniżej na konkretnej modzie pralki i suszarki . Jak więc podłączyć pralkę i suszarkę?

Metody podłączenia suszarki i pralki

Krok 1. Gotowy do instalacji

Przed zainstalowaniem pralek i suszarek, pierwszym krokiem, który musisz zrobić, jest obliczenie, gdzie planujesz zainstalować pralki i suszarki, aby upewnić się, że będą idealnie pasować. Pamiętaj, że suszarka będzie potrzebować około czterech cali dodatkowej przestrzeni w zwróconej wentylacji.

Krok 2. Stabilna podłoga

Nie zaleca się instalowania pralek i suszarek na dywanie, miękkim betonie i każdej innej całkowicie niepodpartej konstrukcji, ponieważ maszyny mogą stać się niestabilne i uszkodzić podłoże.

Krok 3. Postępuj zgodnie z wytycznymi

Postępuj zgodnie z zaleceniami dotyczącymi Twojej pralki i suszarki. Wiele pralek i suszarek postępuje zgodnie z tymi wskazówkami, ale musisz sprawdzić zasady dołączone do urządzenia, aby sprawdzić, czy nie ma ono nietypowych funkcji, które umożliwiają podjęcie środków. Warto wiedzieć, za ile powinienem sprzedać swoją pralkę i suszarkę.

Jak podłączyć suszarkę?

Sprawdź iw razie potrzeby wytrzyj wylot suszarki. Dopóki Twój dom nigdy nie będzie zamieszkany, ważne jest, aby upewnić się, że wylot suszarki jest wolny od wszelkich śmieci, ponieważ zatkany otwór wentylacyjny może stwarzać ryzyko pożaru.

Szczotka odpowietrzająca można kupić za rozsądną cenę w większości sklepów z narzędziami. Zacznij od włożenia szczoteczki zaledwie kilka centymetrów w ziemię i obrócenia, a następnie wyjęcia szczotki i oczyszczenia krawędzi. Powtarzaj, aż włosie będzie wolne od zanieczyszczeń.

Po umyciu odpowietrznika od wewnątrz wyjdź lub podnieś pokrywę odpowietrznika, aby upewnić się, że jest wolna od kłaczków i brudu. Zarabianie na upust co dwa lata to mądra opcja. Oprócz obaw związanych z bezpieczeństwem, które może spowodować zatkany otwór wentylacyjny, sucha odzież z zatkanym wydechem może być niewygodna.

Włóż jedną końcówkę węża wylotowego przez tylną część otworu wentylacyjnego suszarki. Jeśli jest dostępne miejsce, wybierz stalowy kanał wentylacyjny, ponieważ rowkowane rury plastikowe i aluminiowe są bardziej podatne na zbieranie kurzu i blokowanie. Do uszczelnienia metalowych połączeń kanałów należy użyć taśmy klejącej, ponieważ śruby mogą zatrzymywać kłaczki. Nie powinny być wymagane żadne klipsy ani klej, ponieważ koniec musi ściśle przylegać do maszyny.

W miejscach, gdzie wąż się zakrzywia, mogą zbierać się kłaczki, więc im gładszy otwór wentylacyjny, tym bardziej będzie działał. Innym dobrym powodem wyboru kanałów metalowych zamiast rur z tworzywa sztucznego lub ciągliwego aluminium jest to, że są one trwalsze. Używając plastikowej rurki odpowietrzającej, załóż na nią zacisk suszarki, aby utrzymać go na miejscu. Na koniec podłącz suszarkę i włóż ją do gniazdka ściennego.

Podłączanie pralki

Przed podłączeniem pralki upewnij się, że wąż z ciepłą wodą jest podłączony do kranu z ciepłą wodą, a wąż z wodą chłodzącą jest podłączony do kranu z zimną wodą.

Większość węży była czerwona, z czerwonymi pończochami wskazującymi na rozgrzanie i niebieskimi wężami wskazującymi na zimno. Inne nie są oznaczone, więc będziesz musiał pamiętać, który z nich, gdy nadejdzie czas podłączenia maszyny.

Twój kran jest przymocowany do końca rury, która ma ekran czujnika w połączeniu. Przed podłączeniem węża do ściany włóż sitko filtrujące do łącznika, jeśli nie znajduje się już w wężu. Twoje pończochy do miejsca instalacji powinny być wyposażone w ekrany. Ręcznie dokręć połączenie, obracając je zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Ściśnij łącznik za pomocą szczypiec, obracając go o kolejne 1/4 do półokrągłego. Proponuję przeczytać o najlepszej kompaktowej pralce i suszarce.

Sprawdziłem pralkę i suszarkę po podłączeniu

Upewnij się, że pralka i suszarka są wypoziomowane po zakończeniu podłączania. Aby sprawdzić, czy pralka i suszarka są wyważone, w razie potrzeby dokręć nóżki u podstawy pralki. Na koniec przetestuj urządzenia, aby upewnić się, że są prawidłowo podłączone. Dobrym pomysłem może być również wiedza, gdzie kupić pralkę i suszarkę do mieszkania. Aby uzyskać jasną perspektywę, zapoznaj się z przewodnikiem kupowania pralek i suszarek w rozmiarze mieszkania.

To okładka!

Liczyliśmy, że nauczysz się podłączać pralkę i suszarkę. Przed zainstalowaniem pralki i suszarki nie zapomnij wyczyścić suszarki i odpowietrznika pralki. Inne etapy podłączania maszyn zostały wymienione powyżej. Cóż, dziękuję, przyjaciele, za trzymanie się tego artykułu.