Czego mogę użyć jako knota świecy

Czy planujesz stworzyć własny biznes ze świeczkami? Szukasz alternatyw dla knotów swoich świec? Więc czego mogę użyć jako knota do świecy?

Czego mogę użyć jako knota świecy?

Chcesz robić świece, ale nie masz knotów do świec, prawda? Możesz budować swoje knoty ze zwykłych przedmiotów gospodarstwa domowego. Jeśli potrzebujesz alternatywy dla knota, oto kilka częstych opcji.

Czego mogę użyć jako knota świecy

Uważaj jednak na nie, ponieważ mogą nie wytwarzać czysto palącej się świecy. Zazwyczaj sugeruje się, aby używać ich tylko w sytuacjach awaryjnych, takich jak przerwa w dostawie prądu. Więc czego mogę użyć jako knota do świecy?

Wykałaczki

Wykałaczki, pałeczki, a nawet pałeczki do lodów są wykonane z drewna i po zapaleniu pełniłyby funkcję knotów. Wykałaczki są zazwyczaj zbyt krótkie, jeśli budujesz wysoką świecę, taką jak filar lub pojemnik. Działają one lepiej jako alternatywa dla knota, na przykład jeśli świeca jest zakopana w wosku.

Jeśli budujesz świecę kolumnową lub pojemnikową, będziesz potrzebować czegoś dłuższego, na przykład pałeczek. Aby utrzymać improwizowaną drewnianą świecę, potrzebujesz metalowego dna. Pamiętaj, że pojemnik lub forma twojej świecy musi być wyższa niż drewniany knot, którego używasz.

Przędza, bawełniany sznurek lub sznurek

Przędza mogłaby służyć jako knot, ale musiałaby być usztywniona czymś w rodzaju boraksu.

Byłoby również lepiej, gdyby przędza nie zawierała żadnego koloru ani wybielacza. Tak więc zakładam, że żadna kolorowa włóczka nie zadziała.

Ale powinieneś zaznaczyć pole, aby zobaczyć, czy zawiera jakieś barwniki lub wybielacze. Lepszy byłby bawełniany sznurek niż przędza. Będzie wymagał usztywniacza, takiego jak boraks, i powinien być pokryty woskiem przed użyciem.

Papier

Czego mogę użyć jako knota do świec? Oczywiście papier! Knot może być zrobiony z dowolnego papieru. Obejmuje standardowy papier do kopiowania, zeszyt, papier budowlany, karton, ręcznik papierowy lub papier toaletowy. Przed zapaleniem papieru namocz go w boraksie i roztopionym wosku, aby go utwardzić i pozostawić do wyschnięcia.

Paski bawełny

Czy próbki bawełny ze starej koszuli lub skarpetek można wykorzystać jako knot do świecy? Możesz skonstruować swoją świecę z bawełnianych pasków ze starej koszuli jako „awaryjnego” knota. Chociaż może to prawdopodobnie zadziałać, ponieważ zasadniczo używasz bawełny.

Pasmo starego mopa

Można użyć starej bawełnianej nici z mopa, zasadniczo jest to pleciona bawełna. Każdy rodzaj bawełnianego sznurka, liny lub czegokolwiek, co można ukształtować w knot, będzie działał. Musi być tylko z bawełny, a nie z poliestru.

Stwórz własne knoty!

Przejdę przez dwa sposoby robienia twoich knotów. Pierwszym sposobem, przez który przejdę, jest użycie roztworu boraksu. Drugą opcją jest wykorzystanie elementów knota ze starej świecy, którą sam stworzyłeś.

Zacznę od procedury boraksu, a następnie przejdę do używania twoich starych ozdób z knota. Korzystanie z roztworu boraksu jest najbardziej typowym przewodnikiem dla majsterkowiczów do produkcji knotów w domu. Nie jest to najszybszy sposób, ponieważ jego ukończenie zajmuje kilka dni.

Jeśli potrzebujesz szybko zbudować świecę i nie masz knota. Nie oczekuj, że będziesz w stanie zrobić swój knot do projektu świecy i szybko go dokończyć. Najlepszym materiałem na knot byłby 100% bawełniany sznurek, ale wystarczy każdy spleciony sznurek.

Wosk zostanie nałożony na linę lub sznurek. Pomysł polega na tym, aby świeca paliła się równomiernie, ale powoli. W związku z tym na początek ważny jest odpowiedni materiał knota.

Ponadto roztwór boraksu pomaga w procesie zmniejszania szybkości spalania. Sznurek zostanie następnie pokryty roztopionym woskiem, aby pomóc mu się palić. Sporządzimy nasz roztwór knota z wody, soli i kwasu borowego (lub boraksu).

Zacznij od połączenia wody, soli i boraksu. Następnie zanurz sznurek lub nić w roztworze boraksu na 24 godziny. Następnego dnia będziesz potrzebować lokalizacji do zawieszenia sznurka.

Będziesz chciał powiesić go na zewnątrz lub w pokoju, w którym nie ma sof ani łóżek. Musisz zawiesić sznurek i pozostawić go do wyschnięcia do 48 godzin. Powinieneś podłożyć coś pod sznurek, aby złapać suche odchody.

Następnym krokiem po wyschnięciu sznurka przez 48 godzin jest pokrycie go roztopionym woskiem. Następnie pozwól mu się wyleczyć przez kilka minut. Możesz powtórzyć tę procedurę kilka razy, aby uzyskać grubą warstwę wosku, ale jedna aplikacja powinna wystarczyć.

Jednak im więcej powłok woskowych na knotze, tym lepiej świeca będzie się paliła. To jest strategia torowania, która została wcześniej wyjaśniona. Niezależnie od tego, ile razy zanurzysz sznurek w wosku, gotowy knot powinien być mocny i stać prosto.

Pomaga w prawidłowym spalaniu świecy. Knot, który pali się zbyt szybko, może zgasić świecę, zanim utworzy pełną kałużę wosku. Powoduje to, że świeca pali się/topi się nierównomiernie, wtedy pozostanie świeca, która nie ma knota.

Wniosek na temat tego, czego mogę użyć jako knota świecy

Istnieje wiele materiałów, których możesz użyć jako knota do swoich świec. Są one pomocne zwłaszcza w sytuacjach awaryjnych. Baw się dobrze, eksperymentując z tymi alternatywami knota!