Jak czyścić suszarkę LG? 5 prostych kroków dla Ciebie!

Szukasz sposobu na czyszczenie suszarki LG po jej użyciu? Jesteś na właściwej stronie! Tutaj omówimy szczegółowo, jak czyścić suszarki LG. Wszyscy wiemy, jak łatwe jest teraz nasze życie dzięki tym nowym i zaawansowanym suszarkom. Teraz nie musimy spędzać dużo czasu na wieszaniu ubrań na drutach, żeby je wysuszyć. Ale jednocześnie musimy dbać o naszą suszarkę, aby działała dobrze. Może to zająć dużo czasu i może się nie udać, jeśli nie jesteś świadomy kroków czyszczenia. Omówmy więc kilka prostych kroków czyszczenia suszarki.

Kroki, które należy wykonać przed czyszczeniem

Przed omówieniem sposobu czyszczenia suszarki LG należy rozważyć kilka rzeczy przed rozpoczęciem procedury, aby zminimalizować ryzyko poparzenia, porażenia prądem elektrycznym lub obrażeń ciała podczas korzystania z tego urządzenia.

Jak czyścić suszarkę LG? 5 prostych kroków dla Ciebie!
 • Zanim zaczniesz, wyłącz zasilanie suszarki, aby uniknąć szoku. Wyłącz przycisk gazu, jeśli suszarka jest zasilana gazem, aby odciąć dopływ do urządzenia. Ponieważ wycieki mogą być niebezpieczne, zatrudnij eksperta do czyszczenia suszarki, zamiast próbować robić to samemu, jeśli nie masz pewności.
 • Do czyszczenia suszarki nie używaj żrących chemikaliów, silnych detergentów ani rozpuszczalników, ponieważ spowodują one uszkodzenie suszarki.
 • Nigdy nie używaj żadnych twardych narzędzi, takich jak wełna stalowa, ponieważ może to spowodować uszkodzenie korpusu suszarki.
 • Kroki, jak czyścić suszarkę LG

  Tak więc istnieje pięć podstawowych kroków, jak wyczyścić suszarkę LG. Oto następujące:

  Krok 1. Czyszczenie wnętrza suszarki

  Wytrzyj delikatną, wilgotną szmatką wokół otworu drzwi i osłony, aby chronić włókna i kurz, które mogą uszkodzić warstwę ochronną drzwi, a następnie wytrzyj okno czystą szmatką zwilżoną gorącą wodą i łagodnym mydłem, łagodnym środkiem czyszczącym w proszku do użytku domowego, a następnie wysusz to. Beczka ze stali nierdzewnej może być czyszczona przy użyciu standardowego środka do czyszczenia stali nierdzewnej oraz instrukcji producenta. Ponadto nigdy nie należy używać wełny metalowej i ściernych środków czyszczących, ponieważ mogą one uszkodzić lub uszkodzić powierzchnię.

  Krok 2. Czyszczenie zewnętrznej części suszarki

  Konserwacja suszarki może pomóc w maksymalnym wykorzystaniu Twojej maszyny. Należy używać ciepłej wody i delikatnego, złuszczającego domowego proszku do prania, którego można użyć do wyczyszczenia zewnętrznej części urządzenia. Użyj miękkiej mokrej szmatki, aby natychmiast wytrzeć rozlany płyn. Pomocne może być przeczytanie, jak czyścić suszarkę LG..

  Krok 3. Czyszczenie pod i wokół suszarki

  Odsysaj regularnie kłaczki i kurz spod systemu suszenia. Zatkane kłaczki w przewodach wentylacyjnych należy sprawdzać i wycierać co najmniej raz w roku. W przypadku zauważalnego spadku ruchu powietrza lub wydajności suszenia należy natychmiast sprawdzić rury pod kątem przeszkód i blokad.

  Krok 4. Odkurz kanał suszarki

  Kanały wentylacyjne powinny być sprawdzane pod kątem gromadzenia się kłaczków raz w miesiącu i wycierane co najmniej raz w roku. W przypadku znacznego spadku ruchu powietrza lub wydajności suszenia, należy natychmiast sprawdzić przewody pod kątem przeszkód i blokad. Zaabsorbuj kłaczki i cząstki z kanału za pomocą połączenia z małym otworem, zaczynając od jednej strony.

  Powtórz po drugiej stronie. Aby delikatnie usunąć kłaczki z krawędzi, może być konieczne użycie czystego pędzelka lub rozważenie zakupu wiązki kłaczków ze szczoteczką. Na koniec wyczyść kanał po wewnętrznej stronie ściany. Jeśli nadal masz problem, skonsultuj się z wykwalifikowanym inżynierem lub usługami doradczymi. Być może zainteresuje Cię również sposób naprawy suszarki LG, która się nie nagrzewa.

  Krok 5. Czyszczenie filtra kłaczków

  Wyrób sobie nawyk czyszczenia filtra kłaczków suszarki po każdym cyklu, aby zwiększyć wydajność suszarki. Za każdym razem, gdy suszysz ubrania, musisz wyczyścić filtr kłaczków. Najpierw delikatnie odkurz filtr, aby usunąć wszelkie ślady kłaczków przed dokładnym czyszczeniem. Następnie otwórz drzwi suszarki i unieś filtr kłaczków do góry, aby wyczyścić.

  Następnie usuń krzemienie z filtra i odkurz go rękami. Jeśli w jakiś sposób filtr kłaczków jest bardzo zatkany lub brudny, wyczyść go czystą szmatką. Umożliwić wyschnięcie filtra kłaczków po umyciu go gorącą wodą i łagodnym detergentem. Należy również pamiętać, aby nigdy nie używać mokrego filtra kłaczków ani używać suszarki bez filtra kłaczków. Spowoduje to uszkodzenie suszarki. Proponuję przeczytać o tym, jak wyczyścić filtr kłaczków.

  To okładka!

  Jak do tej pory się nauczyłeś, jak czyścić suszarkę LG? Najlepiej byłoby go wyczyścić, gdy twoje ubrania schną trochę lub zaczniesz odczuwać zapach spalenizny w praniu. Następnie nadszedł czas, aby wyczyścić suszarkę. Podobnie, jeśli suszarka zaczyna być ciepła w dotyku podczas pracy, wyczyść otwór wentylacyjny, aby upewnić się, że nagromadzenie kłaczków nie jest przyczyną.

  Po ponownym zamocowaniu wszystkiego uruchom suszarkę na 15 do 20 minut w samolocie, aby sprawdzić przepływ powietrza i upewnić się, że system jest bezpieczny. Jeśli masz dużą rodzinę lub dużo prania, być może będziesz musiał czyścić suszarkę co trzy miesiące. Rozważ czyszczenie suszarki po wysuszeniu pościeli, grubych kołder i innych rzeczy, które powodują kładzenie.