Skąd wiesz, że twój podgrzewacz wody gaśnie? 6 znaków ostrzegawczych!

Czy masz podgrzewacz wody, który działa dziwnie i zastanawiasz się, skąd wiesz, że twój podgrzewacz wody się gaśnie? Wyciekająca woda, dziwny hałas i zardzewiała woda to oznaki złego podgrzewacza wody. Często bierzemy prysznice i kąpiele od niechcenia.

Dzięki prostemu przekręceniu kranu nowoczesne domy mogą mieć ciepłą wodę. Jeśli zbiornik z gorącą wodą wypali się, będziesz musiał pożegnać się z kojącym prysznicem, więc powinieneś być wyczulony na te widoczne oznaki, że musisz mieć nowoczesny system ciepłej wody.

Skąd wiesz

Może nikt nie lubi, gdy system ciepłej wody przestaje działać w mroźne zimowe miesiące. Istnieją pewne sygnały ostrzegawcze, które należy sprawdzić, jeśli jesteś ciekawy wydajności swojej jednostki. Tak, moi przyjaciele, to wszystko prawda, więc jeśli jesteś zainteresowany i chcesz dowiedzieć się więcej, czytaj dalej ten artykuł na końcu. Przejrzymy oznaki awarii złego podgrzewacza wody. Zacznijmy!

Skąd wiesz, czy podgrzewacz wody gaśnie?

Jednym z podstawowych elementów w Twoim domu jest podgrzewacz wody, który dostarcza podgrzaną wodę na potrzeby prysznica i innych urządzeń, takich jak pralka i zmywarka. W rezultacie za każdym razem, gdy Twój podgrzewacz wody ulegnie awarii, zaobserwujesz oznaki zużycia i obciążenia. Oto kilka wskaźników, skąd wiesz, że Twój podgrzewacz wody się wyczerpuje!

#1. Twój wiek podgrzewacza wody

Przedmioty domowe nie są zaprojektowane tak, aby trwać w nieskończoność. Dobry podgrzewacz wody powinien wytrzymać co najmniej 5 – 10 lat bez naprawy. Posiadanie filtra wody i regularna konserwacja pomogą Twojemu urządzeniu wytrzymać dłużej. Sprawdź numer seryjny zapisany na systemie ciepłej wody, jeśli nie masz pewności, ile ma lat. Data produkcji będzie podana na tej etykiecie, która zostanie przymocowana do górnej części grzałki.

#2. Podgrzewacz wody nieszczelny

Z tego solidnego powodu każda osoba boi się zalania. Zbadaj swój podgrzewacz wody z przodu, z tyłu i po bokach. Jeśli zauważysz, że woda leje się z rurociągów, kapie ze zbiorników lub gromadzi się, zleć profesjonalnemu oględzinom maszynę. Aby rozwiązać ten problem, konieczne może być zaciśnięcie niektórych połączeń i wymiana zaworu regulującego ciśnienie. Może to jednak wskazywać, że połączenie wymagało zmiany lub że zawór TPR działał nieprawidłowo.

Jeśli zawór TPR powoduje nieszczelność, należy go jak najszybciej wymienić, aby uniknąć przegrzania. Wyciek może również wskazywać na uszkodzone lub pęknięte ściany zbiornika. Czas wymienić zbiornik, jeśli się zepsuł. Możesz również chcieć wiedzieć, co zrobić, jeśli zauważysz, że Twój podgrzewacz wody przecieka.

#3. Woda zardzewiała lub mętna

Za każdym razem, gdy woda wypływająca z kranów nie jest czysta, jest to kolejny znak, który pokazuje, że Twój podgrzewacz wody się wyłącza. Metaliczny smród Osady rdzy w gorącej wodzie mogą wskazywać na zardzewiałe rurociągi lub korozję w systemie gorącej wody. Wycieki są nieuniknione, ponieważ zepsucie wyżera metal od wewnątrz. Mętna woda może powiedzieć, że grzejnik zaraz umrze. Osady mineralne w systemie przyczyniają się do mętnego wyglądu wody. Osady te mogą ograniczać przepływ wody i uszkadzać części grzałki, gdy się kumulują.

#4. Brak ciepłej wody

Inną oznaką jest to, że szybko wyczerpie się ciepła woda lub masz problemy z podgrzaniem – zamiast umiarkowanej – wody z kranu. Może wystąpić usterka elektryczna lub gromadzenie się mułu na elemencie grzewczym, jeśli grzejniki wymagają dłuższego czasu na podgrzanie wody. Często jest to wczesna wskazówka, że ​​grzałka wymaga wymiany. Ludzie mogą wydłużyć żywotność swojego sprzętu, spłukując zbiornik wody raz w roku. Jest to szczególnie przydatne w miejscach z twardą wodą.

#5. Wydawanie dziwnych dźwięków

Czy kiedykolwiek słyszałeś dudnienie, trzaskanie i buczenie dochodzące z systemu ciepłej wody? To znak, że jest na skraju porażki. W miarę starzenia się urządzenia odgłosy te stają się coraz bardziej słyszalne. Wskazują na rozwój minerałów i gromadzenie się mułu w usztywnieniu zbiornika. Podgrzewacz wody musi zużywać więcej energii, aby zakończyć swoją pracę, ponieważ ta warstwa rośnie i rozszerza się, co powoduje, że jest nieco mniej wydajny. Co więcej, wraz ze starzeniem się zbiornika i jego części, coraz częstsze są pęknięcia i wycieki. Można to spowolnić stosując system filtracji i regularnie czyszcząc zbiornik. Jednak gdy odgłosy stają się bardziej słyszalne, można zauważyć, że czas działania podgrzewacza wody dobiega końca.

#6. Zmiany temperatury wody

Małe rzeczy irytują cię tak bardzo we wczesnych godzinach, jak nagłe lub częste zmiany temperatury pod prysznicem. Podgrzewacz wody może generować ostrzeżenie, jeśli zauważysz, że ciągle zmieniasz pokrętło. Woda, która nagle zmienia temperaturę z wysokiej na niską, to dobry powód do rozważenia wymiany systemu.

To okładka!

Mamy nadzieję, że czytanie tego artykułu jest dla Ciebie po prostu zabawą, a po jego przeczytaniu wszyscy zrozumiesz, skąd wiesz, że Twój podgrzewacz wody się wyczerpuje? Omówiliśmy sześć znaków ostrzegawczych złego podgrzewacza wody, a jeśli Twój podgrzewacz wody jest przestarzały, musisz go wymienić zamiast wydawać gotówkę na jego naprawę. jak czyścić podgrzewacz wody i jak działa termostat podgrzewacza wody. Dziękuję, przyjaciele, że na koniec byliście z nami!