Co zrobić z obrączką babci

Ci, którzy są ciekawi, co zrobić z obrączką babci, wypróbuj trzy opcje. Najpierw porozmawiamy o tym, jak włączyć pierścionek do swojego ślubu.

Zachęcamy również do przeglądania naszego bloga w celu znalezienia innych samouczków związanych z obrączkami. Na przykład możesz być zainteresowany tym, jak zrobić obrączkę ślubną, jeśli nie masz rodzinnej pamiątki.

Co zrobić z obrączką babci

3 rzeczy do zrobienia z obrączką babci

Porozmawiaj o tym

Przede wszystkim chcesz porozmawiać z innymi członkami rodziny, co zrobić z obrączką babci. Zapobiega to nieporozumieniom i nieporozumieniom w przyszłości.

Twoja rodzina może mieć inne oczekiwania wokół ringu, więc najlepiej porozmawiać ze wszystkimi zaangażowanymi. Ponadto będziesz mógł wymienić wszystkie swoje intencje dotyczące obrączki.

W większości rodzin nie powinno to być skomplikowane, zwłaszcza jeśli to Ty jesteś wybraną przez swoją babcię. Jeśli jeszcze żyje, możesz również zapytać ją, czego chciałaby za obrączkę.

Ubezpiecz go

Bardziej niż sentymentalna wartość obrączki babci, znaczący zakup dokonany dla niej jest wart ubezpieczenia. W ten sposób możesz odpowiednio dbać o pierścionek, zwłaszcza gdy kiedyś będzie wymagał naprawy lub wymiany.

Ale najpierw trzeba uzyskać wycenę za obrączkę babci. Ponieważ został kupiony dawno temu, będziesz potrzebować niezależnej wyceny, aby oszacować jego wartość dla ubezpieczenia.

Następnie znajdź i porównaj najlepsze firmy ubezpieczeniowe na biżuterię, aby dowiedzieć się, która z nich oferuje wartość ubezpieczenia w stosunku do kosztów. Na przykład, zazwyczaj ubezpieczysz obrączkę do 2 USD za każde 100 USD jej wartości rocznie.

Włącz go na swój ślub

Być może najczęstszą i prawdopodobnie najlepszą rzeczą, jaką można zrobić z obrączką babci, jest użycie jej na weselu. Można to zrobić na wiele sposobów, o ile otrzymujesz sygnał od innych członków rodziny lub samej babci.

Pamiątki rodzinne tradycyjnie będą przekazywane z pokolenia na pokolenie. Ale jeśli nie zamierzasz dawać pierścionka swoim dzieciom, możesz również zainteresować się jego zresetowaniem i personalizacją.

Innym sposobem na włączenie obrączki babci do ślubu jest przywiązanie jej do bukietu. Możesz nawet nosić go jak wisiorek, jeśli masz już obrączkę.

Co mam zrobić z obrączką ślubną moich zmarłych rodziców?

Możesz zachować obrączkę zmarłych rodziców, nosząc ją na drugiej ręce, jeśli już ją masz. Jeśli nie, możesz również porozmawiać ze swoim partnerem, czy byłoby w porządku użyć tego pierścionka do ślubu.

Inną opcją jest użycie go jako wisiorka lub przekształcenie go razem w inny rodzaj biżuterii. Możesz go stopić lub włączyć jego części, takie jak kamienie, do nowej obrączki lub jako nową biżuterię.

Jeśli masz rodzeństwo, dowiedz się z nimi, co zrobić z obrączką swoich rodziców. Niektóre rodziny decydują się po prostu wystawić pierścień w swoich domach dla wartości sentymentalnej, podczas gdy inne stawiają go nawet na nagrobku rodziców lub zakopują go razem z nimi.

Kto dostaje obrączkę po śmierci małżonka?

Wdowiec otrzyma obrączkę po śmierci współmałżonka. Możliwe jest również, że najbliższa rodzina osoby otrzyma obrączkę po śmierci.

Co zrobić z obrączką po śmierci współmałżonka

Możesz nosić obrączkę nadal lub przenieść ją do prawej ręki po śmierci współmałżonka. Można go również trzymać i przechowywać gdzieś zamiast nosić.

Niektórzy traktują nawet pierścionek jako pamiątkę rodzinną lub przekazują go potrzebującym. Jeśli ma wartość sentymentalną, możesz ją również przerobić na wisior lub broszkę.

Możesz również zatrzymać pierścień z urną lub pochować go na cmentarzu wraz ze współmałżonkiem. Nie ma dobrych ani złych rzeczy, które można zrobić z obrączką po śmierci współmałżonka, ponieważ każda osoba przeżywa żałobę inaczej.

Kto trzyma obrączkę?

Odbiorca obrączki zachowa ją, nawet jeśli zaręczyny nie dojdą do skutku lub małżeństwo się nie rozpadnie. Po rozwodzie odbiorca ma również prawo zatrzymać obrączkę.

Co mogę zrobić ze starymi pierścieniami?

Po tym, jak dowiesz się, w którą rocznicę ulepszysz swoją obrączkę, możesz zostać ze starą biżuterią i nie masz pewności, co z nimi zrobić. Po pierwsze, możesz je przemodelować zamiast kupować zupełnie nowy zestaw pierścionków.

W ten sposób część Twoich nowych pierścionków nadal będzie pochodzić z tych, które nosiłaś w dniu ślubu. Pierścionki możesz również podarować swoim dzieciom jako pamiątkę rodzinną, zwłaszcza jeśli są zbyt sentymentalne, by można je było odtworzyć.

Wniosek

Czy ten artykuł był pomocny? Właśnie omówiliśmy, co zrobić z obrączką babci, gdzie zaczynasz od dyskusji z członkami rodziny, rozważasz jej ubezpieczenie, a nawet masz ją w dniu ślubu.

Możesz umieścić pierścionek na bukiecie ślubnym, wisiorku lub samej obrączce. Mamy nadzieję, że podaliśmy Ci pomysły, co zrobić z pierścionkiem, a jeśli masz więcej pytań, zostaw je poniżej.