Jaka sofa do małego salonu? 4 pomysły

Jeśli zastanawiasz się, jaka sofa do małego salonu, omówimy cztery pomysły. Po pierwsze, musisz znać idealny rozmiar i kształt sofy; następnie zagłębimy się w dwa najlepsze typy sof do małych przestrzeni. Na koniec dowiesz się nawet, czy kanapy segmentowe byłyby świetnym pomysłem, jeśli masz mały pokój.

A zanim przejdziemy dalej, polecamy również nauczyć się unosić sofę w salonie. Umieszczenie mebli na środku sprawi, że przestrzeń będzie wyglądać na większą, a Twój salon będzie efektywniej użytkowany. Połącz tę technikę z poniższymi informacjami, a nie zauważysz ograniczenia rozmiaru swojego salonu!

Jaka sofa do małego salonu? 4 pomysły

Jak wybrać sofę do małego salonu?

Sofy wielkości mieszkania

Pierwszym sposobem na dobranie odpowiedniej sofy do salonu jest sprawdzenie jej rozmiaru. Nie polegaj tylko na rodzaju mebla, ponieważ nawet jeden model jest oznaczony jako dwumiejscowy; inna marka może mieć inną dwuosobową kanapę, ale mniejszą. Zacznij od tego, jak długa jest sofa?

Sofy mają zasięg od 70 do 100 cali, ale najlepsza długość sofy do małego salonu ma długość od 73 do 75 cali. Typowa sofa ma zwykle około 84 cale, co sprawia, że ​​Twoja mała przestrzeń wydaje się zbyt ciasna. Możesz również zdecydować się na foteliki dwuosobowe o długości około 62 cali, jeśli nie masz nic przeciwko utracie liczby miejsc.

Sofy niskoprofilowe

Rodzajem sofy, który dobrze sprawdzi się w małym salonie, jest kanapa niskoprofilowa. Unikaj modeli, które są zbyt obszerne i szczegółowe, zwłaszcza na ramionach i plecach. Zamiast tego potrzebujesz smukłej sofy, która ma dobrą przestrzeń pod nogami.

Jeśli widoczna jest przestrzeń pod meblami, sprawia to, że przestrzeń wydaje się przestronna dla oczu. Co więcej, lepiej byłoby zaopatrzyć się w sofy z tapicerką w jednolitym lub neutralnym kolorze niż z wzorami, zwłaszcza jeśli w pomieszczeniu są różne dekoracje. Pomoże to odpocząć oczom i zapobiegnie nieporządnemu spojrzeniu na ograniczonej dostępnej przestrzeni.

Lodówki

Być może najlepszą sofą do małego salonu, takiego jak te mieszkające w mieszkaniach lub na otwartych piętrach, jest sofa dwuosobowa. Już sama nazwa wskazuje, że ta kompaktowa kanapa może pomieścić tylko dwie osoby. Zapewnia to lepszą intymność, a także lepszą oszczędność miejsca, jeśli masz mały salon.

Jeśli chcesz zapewnić dodatkowe miejsca dla gości, zawsze możesz dodać inne krzesła akcentujące w salonie. Możesz nawet ozdobić podłogę poduszkami do siedzenia. Ale korzystając z dwuosobowej kanapy zamiast tradycyjnej trzyosobowej lub czteroosobowej kanapy, zyskasz dodatkowe miejsce na inne meble.

Sofy do spania

Jeśli masz otwarty plan piętra, chcesz maksymalnie zwiększyć przestrzeń. Jedna część powierzchni zostanie przeznaczona na salon, a druga może stać się kuchnią, a nawet sypialnią. Możesz zaoszczędzić i wykorzystać przestrzeń tak efektywnie, jak to możliwe, dzięki sofie do spania lub rozkładanej sofie.

Osoby mieszkające w małych mieszkaniach mogą również skorzystać z tych modeli mebli „dwa w jednym”, ponieważ wystarczy rozłożyć lub wyciągnąć tryb materaca kanapy. Następnie możesz schować materac lub złożyć sofę pionowo, aby w ciągu dnia stała się kanapą. Oto najwygodniejsze rozkładane sofy, jeśli jesteś zainteresowany.

Czy sekcje nadają się do małych pomieszczeń mieszkalnych?

Czy wiesz, że kanapa segmentowa byłaby fantastyczna w małym salonie? W przeciwieństwie do tego, co możesz przypuszczać, przekrój będzie dobry, nawet jeśli masz ograniczoną przestrzeń. Pamiętaj, że istnieją różne rodzaje przekrojów i możesz odpowiednio skonfigurować każdy element.

Istnieje wiele sposobów na zaaranżowanie sofy segmentowej w małym pokoju. Nie ograniczasz się do pchania go do rogu, ponieważ sprawi to, że obszar będzie wyglądał na bardziej wypchany, niż jest w rzeczywistości. Zamiast tego użyj przekroju na środku pokoju, aby zdefiniować każdy obszar.

Który kolor sofy jest najlepszy do małego salonu?

Jeśli nadal nie jesteś zdecydowany, jaki kolor wybrać sofę, pamiętaj, że umieszczasz ją w małym salonie. Potrzebujesz neutralnych kolorów, takich jak brązy, beże, biel i szarości w jaśniejszych odcieniach dla ograniczonej przestrzeni. Stworzy to lekki wygląd w salonie i nie będziesz ryzykować, że obszar będzie wyglądał na zagracony innymi przedmiotami.

Nie zapomnij też udekorować sofy poduszkami do rzucania. Nawet jeśli używasz neutralnej i jasnej tapicerki, nadal możesz sprawić, że obszar będzie wyglądał ciekawie za pomocą poduszek do rzucania. Pamiętaj tylko, aby użyć odpowiedniej liczby poduszek na kanapie, aby nie było jej ciasno.

Wniosek

Mały salon nie oznacza, że ​​nie dostaniesz sofy swoich marzeń. Podsumowując ten przewodnik po dekorowaniu wnętrz, jaki rodzaj sofy do małego salonu, masz cztery pomysły do ​​rozważenia. Po pierwsze, wybierz niskoprofilową kanapę wielkości mieszkania i rozważ sofy lub rozkładane sofy, aby zmaksymalizować przestrzeń, którą masz.

Możesz nawet użyć segmentu w małym salonie! I na koniec wybierz neutralne i jasne kolory tapicerki, aby przestrzeń nie wyglądała na zbyt zatłoczoną. Mamy nadzieję, że te wskazówki pomogą!