Dlaczego moja nagrzewnica samochodowa działa tylko na wysokich obrotach? 5 zaskakujących powodów!

Dlaczego moja nagrzewnica samochodowa działa tylko na wysokim poziomie? Ten problem jest spowodowany niskim poziomem chłodziwa, niedziałającym centrum, maszyną z powietrzem lub niedziałającym ogrzewaniem.

Głównym problemem może być sam płyn chłodzący, który zatrzymuje centralę grzewczą, gdy rozprowadza gorące powietrze z powrotem do kabiny, z zanieczyszczeniami lub cząstkami rdzy w płynie chłodzącym. Sugeruje to również, że rezystor silnika dmuchawy jest uszkodzony; działa tylko na wysokich.

Dlaczego moja nagrzewnica samochodowa działa tylko na wysokich obrotach? 5 zaskakujących powodów!

Rezystor silnika dmuchawy ulega awarii z powodu ciała obcego lub problemu mechanicznego w łopatce wentylatora silnika dmuchawy. Pozwala to uniknąć tego, ponieważ obraca się swobodnie i zwiększa prąd w rezystorze, powodując przegrzanie i awarię. Omówmy więcej na ten temat poniżej. Czytaj dalej!

Powody, dla których nagrzewnica samochodowa działa tylko na wysokim poziomie

Oto powody, dla których nagrzewnica samochodowa działa tylko na wysokich obrotach:

#1. Niski poziom płynu chłodzącego

Płyn chłodzący najlepiej reguluje temperaturę silnika, gdy gorące powietrze napływa do kabiny. Silnik podczas pracy akumuluje ciepło i gromadzi je w postaci ciepła; przenosi go z powrotem do chłodnicy pojazdu. Nagrzewnica samochodowa działa podczas jazdy tylko przy niskim poziomie płynu chłodzącego i włączonej nagrzewnicy. W tym sensie w pełni działający płyn chłodzący jest odpowiedzią na wiele elementów pojazdu.

Brak ciepła na biegu jałowym to znak, że coś jest z nim nie tak, że trzeba sprawdzić poziom płynu chłodzącego. Ale wtedy nie otwieraj ciśnieniowego lub gorącego układu chłodzenia, ponieważ może to spowodować obrażenia ciała. Sprawdź instrukcję obsługi dotyczącą sprawdzania poziomu płynu chłodzącego. Profesjonalnie sprawdź układ chłodzenia. Są jeszcze inne powody niskiego poziomu płynu chłodzącego, takie jak nieregularne wycieki i konserwacja w układzie płynu chłodzącego. Bez względu na przyczynę, poproś o pomoc profesjonalnego technika w sprawdzeniu problemu.]

#2. Zatkany rdzeń grzejnika

Zablokowany rdzeń nagrzewnicy to również najczęstszy problem z nagrzewnicą samochodową i przyczyną zbyt wysokiej pracy urządzenia. Nadwozie wykorzystuje gorący płyn chłodzący silnik w układzie chłodzenia pojazdu, ogrzewając kabinę pojazdu. Problemy z nagrzewnicą samochodową nagle zaczynają się pojawiać, gdy zaczyna się zatykanie. Pompa wypycha gorący płyn chłodzący w wężu nagrzewnicy iz powrotem do rdzenia nagrzewnicy.

Silnik dmuchawy wytwarza powietrze w lameli rdzenia nagrzewnicy, umożliwiając przedmuchiwanie ciepłego powietrza przez kanały AC. W niektórych pojazdach zawór otwiera się również, umożliwiając przepływ gorącego płynu chłodzącego do rdzenia nagrzewnicy. Płyn chłodzący dostarcza 200 stopni i dostarcza gorące powietrze wymagane przez wnętrze pojazdu. Rdzeń nagrzewnicy zatkał się z powodu nagromadzenia zanieczyszczeń i wkrótce zaczął działać nieprawidłowo z powodu złej konserwacji układu chłodzenia. Dlatego zleć sprawdzenie rdzenia nagrzewnicy przez eksperta, ponieważ ten obszar jest trudny do uzyskania i trudny do rozwiązania. Możesz również zainteresować się objawami zatkanego rdzenia nagrzewnicy.

#3. Zamknięty układ chłodzenia

Kieszenie powietrzne powodują również, że nagrzewnica działa tylko na wysokościach znajdujących się w układzie chłodzenia. Dodatkowo zapobiegają cyrkulacji płynu chłodzącego, gdy występują one z powodu wadliwej korka chłodnicy lub niskiego poziomu płynu chłodzącego. Ale z drugiej strony niski poziom płynu chłodzącego prowadzi do przegrzania, słabej wydajności silnika i nierównomiernego dostarczania ciepła i zimnego powietrza z otworów wentylacyjnych kabiny.

#4. Termostat utknął w pozycji otwartej

Termostat pojazdu utrzymuje dokładną temperaturę silnika i kontroluje przepływ płynu chłodzącego z silnika. Korozja i osadzanie się gruzu zapobiegają jego nagłemu zamknięciu. Gdy element pozostaje otwarty, w urządzeniu panuje niska temperatura. Gdy silnik nie nagrzewa się prawidłowo, wiąże się to z zaciętym i dostępnym termostatem. Grzejnik nie gromadzi ciepła w miarę potrzeb. Nagrzewnica samochodu przestaje dmuchać gorącym powietrzem lub robi się bezczynna.

#5. Samochód nie jest rozgrzany

Dlaczego moja nagrzewnica samochodowa działa tylko na wysokim poziomie? Działa tylko na wysokich i nie wydmuchuje poprawnie ciepła bo auto nie jest nagrzane. Ale nie zrobisz tego, jeśli pojazd jest ciepły, ponieważ wydmuchuje ciepło i schładza się po 15 do 20 minutach, co jest normalne, gdy czujnik wewnętrzny osiąga określoną wartość zadaną. Na przykład, możesz ustawić go na około 80, gdy wnętrze samochodu ma 80 i nagle wydmuchuje trochę chłodniejsze powietrze lub przynajmniej gorące powietrze. Jeśli we wnętrzu jest 80 i przestawiasz na 85 tarcz, powinieneś poczuć, że gorące powietrze już wychodzi. Gdy osiąga 85, chłodniejsze powietrze wydmuchuje i utrzymuje temperaturę. Wnętrze jest tak ciepłe, że czujnik uświadamia sobie, że nie musi już nadmuchać gorącego powietrza o ustawionej temperaturze, w której jest umieszczony.

To okładka!

Teraz poznajesz odpowiedź „dlaczego moja nagrzewnica samochodowa działa tylko na wysokich obrotach?” Ponieważ samochód nie jest rozgrzany, termostat jest otwarty, układ chłodzenia jest zamknięty, rdzeń nagrzewnicy jest zatkany i niski poziom płynu chłodzącego. Gdy pojawią się problemy, mogą zasygnalizować, że nagrzewnica samochodowa działa tylko na wysokim poziomie. Dlatego prosimy o udostępnienie tych informacji, aby pomóc innym w nagrzewnicy samochodowej i natychmiast rozwiązać problem. Możesz również przeczytać o tym, jaki jest najlepszy przenośny grzejnik samochodowy i jak sprawić, by Twój samochód był cieplejszy.