Co to jest podgrzewacz wody z wentylacją elektryczną? Przeczytaj niesamowite fakty!

Chcesz wiedzieć, co to jest podgrzewacz wody z wentylacją elektryczną? Nie martw się, jesteś we właściwym miejscu. Poziomo wentylowany podgrzewacz wody z otworami wentylacyjnymi jest odprowadzany przez poziomy kanał biegnący na zewnątrz Twojej posesji. Dodatkowy wentylator/dmuchawa przepycha całe powietrze wywiewane przez tę rurę.

Dmuchawa wymaga dodatkowej energii elektrycznej, która różni się najpierw od energii zużywanej do działania podgrzewacza wody.

Co to jest podgrzewacz wody z wentylacją elektryczną? Przeczytaj niesamowite fakty!

Nagrzewnice wodne Power vent, wyposażone w dmuchawy, które wymuszają odprowadzanie spalin z otworu wentylacyjnego za pomocą wentylatora z napędem silnikowym, szybko stały się normą w nowo budowanych domach. Grzejniki z nawiewem elektrycznym są prawie trudne do backdraftu ze względu na ich unikalną konstrukcję. Po zainstalowaniu takiej nagrzewnicy z nawiewem elektrycznym, prawdopodobieństwo wystąpienia problemów z tlenkiem węgla w podgrzewaczu wody jest znacznie zmniejszone. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, po prostu czytaj dalej.

Co to jest podgrzewacz wody z wentylacją elektryczną?

Posiadanie nagrzewnicy z nawiewem elektrycznym ma wiele zalet, ale być może najważniejszą jest swoboda ustawienia nagrzewnicy praktycznie w dowolnym miejscu. Nagrzewnica z odpowietrznikiem elektrycznym może odprowadzać gazy przez odpowietrznik poziomy, ponieważ te grzejniki nie wymagają odpowietrzania pionowego. W niektórych przypadkach jedynym rozwiązaniem może być wywietrznik poziomy. Co więcej, wielu właścicieli domów po prostu używa tych grzejników, aby zwiększyć prześwit spalin i docenić całkowity spokój ducha dzięki dodatkowej warstwie ochrony.

Ponieważ podgrzewacz wody z odpowietrznikiem elektrycznym zmniejsza możliwość wystąpienia backdraftu, niebezpieczeństwo tlenku węgla jest znacznie zmniejszone, chociaż nie jest całkowicie usunięte. Dodatkową zaletą jest energooszczędność. Ponieważ nagrzewnice wentylacyjne elektryczne są znacznie bardziej energooszczędne, zużywają znacznie mniej gazu. Zmniejszenie zużycia energii pozwoliłoby zaoszczędzić pieniądze, ale prawdopodobnie nie więcej niż 30 USD rocznie, więc potraktuj to jako premię, a nie czynnik decydujący.

Większość współczesnych domów jest budowana z wysoką dokładnością i efektywnością energetyczną, często ignorowaną. Zapewnienie wystarczającego spontanicznego przepływu powietrza do wentylacji może być trudne, ponieważ są one „solidnie skonstruowane”. W takim przypadku nagrzewnica wentylacyjna może być inteligentnym wyborem. Jeśli myślisz o podgrzewaczu z wentylacją elektryczną, ten artykuł pomoże Ci zrozumieć, czym jest podgrzewacz wody z wentylacją elektryczną.

Wady grzejników z wentylacją elektryczną

Wszystko, niestety, ma wady, a nagrzewnica wentylacyjna nie będzie wyjątkiem. Na początek są dość głośne. Chociaż nie wyglądają jak pociąg towarowy, można wykryć pracę wentylatora. Jeśli grzejnik zostanie umieszczony pod ziemią lub w innym miejscu na uboczu, zwykle nie stanowi to problemu, ale jeśli znajduje się w pobliżu pomieszczenia mieszkalnego, najprawdopodobniej zauważysz, że jest włączony. Inną wadą jest to, że wentylator musi być podłączony do gniazdka elektrycznego. Nie martw się, jeśli masz w pobliżu gniazdko elektryczne; jeśli nie, musisz go zbudować.

Kilka domów wybiera gazowe podgrzewacze wody, ponieważ mogą one działać nawet w przypadku awarii zasilania. W przypadku nagrzewnic wentylacyjnych tak nie jest. Podgrzewacz wody wyłączy się, gdy wyczerpie się prąd, ponieważ nie będzie chciał uwolnić swoich zanieczyszczeń. Co więcej, nagrzewnice z nawiewem elektrycznym są znacznie droższe, kosztują około 50 procent więcej nagrzewnic z nawiewem bezpośrednim i mają mniejszą gwarancję. W większości przypadków 7-letnia gwarancja będzie uważana za najwyższą na liście.

Czy zwykłe podgrzewacze wody można przekształcić w podgrzewacze wody z wentylacją elektryczną?

Mimo że jest to teoretycznie możliwe, zdecydowanie odradzamy instalowanie przeciętnego grzejnika w systemie wentylacyjnym. Próba przekonania konwencjonalnej grzałki całkowicie złamałaby gwarancję bojlera. Co więcej, może to naruszyć gwarancję twojego domu lub, jeśli masz poważny problem, może to spowodować odmowę ubezpieczenia.

Wiele wysokiej jakości firm, w tym produkcja Rheem i Smith, produkuje nagrzewnice wentylacyjne. Zamiast próbować modernizacji, największą zaletą będzie zakup nagrzewnicy przeznaczonej do tej formy wentylacji. Zmiana sposobu, w jaki grzejnik odprowadza swoje emisje, zmusza go do pracy w sposób, w jaki nie był przeznaczony. Nie była to czynność zrób to sam, więc jeśli nadal myślisz o wymianie grzejnika, porozmawiaj z wykwalifikowanym instalatorem podgrzewacza wody o alternatywach. To raczej nie zagrozi bezpieczeństwu rodziny, aby zaoszczędzić kilka dolców. Dowiedz się, jak odpowietrzyć podgrzewacz wody.

Najbardziej niezawodny podgrzewacz wody z wentylacją elektryczną

50-galonowy A.O. Nagrzewnica gazowa Smith (GPVL-50) Power Vent to świetna opcja. Z samym grzejnikiem Smitha nie możesz się pomylić, więc ten grzejnik nie ma tego. Poprawia efektywność energetyczną dzięki najlepszemu elektronicznemu zarządzaniu gazem, rurce zanurzeniowej Dynaclean 2 i przyjaznemu dla środowiska izolatorowi o szerokości 2 cali. Jego wielopozycyjna dmuchawa obrotowa w GPVL-50 jest charakterystycznym narzędziem, które zapewnia dużą swobodę. Nagrzewnica wentylacyjna Rheem G50-42N o pojemności 50 galonów ma wydajność 0,67 lub pierwszą godzinową ocenę do 85 galonów, co jest dobrym wynikiem dla samego zbiornika, który mieści 50 galonów.

Ma minimalną strukturę Knox, spalanie efektywne dla środowiska i elektroniczne zarządzanie gazem. Niezależnie od tego, czy szukasz podgrzewacza wody o pojemności 50 galonów, grzejniki Rheem są dobrze znaną marką premium i jest to dobra opcja.

To okładka!

Cieszymy się, że dowiedziałeś się, co to jest elektryczny podgrzewacz wody. W niektórych przypadkach podgrzewacze wody z wentylacją elektryczną są bardzo niezawodne. Niewiele osób poleca je ze względu na ich okropne brzmienie. Mimo to lepiej służy ciepłą wodą w zimie, aby zaspokoić potrzeby domu. Dziękuję, przyjaciele, za bycie z nami!

Dobrym pomysłem może być również przeczytanie o tym, jak zrobić solarny podgrzewacz wody i dlaczego mój podgrzewacz ciepłej wody ciągle się wyłącza.