Co to jest koc termiczny: 4 unikalne cechy i funkcje

Niedługo nadejdą chłodniejsze miesiące. W miarę zbliżania się tego sezonu możesz się zastanawiać: czym jest koc termiczny?

Nie martw się, ponieważ ten artykuł opowie o wszystkim, co musisz wiedzieć o tym poręcznym kawałku materiału! Zajmie się tym, czym jest koc termiczny, jego zastosowaniami i innymi ważnymi informacjami.

Co to jest koc termiczny: 4 unikalne cechy i funkcje

Co to jest koc termiczny?

Jeśli mieszkasz w chłodniejszym klimacie, koce termiczne mogą być Twoim kolejnym najlepszym przyjacielem.

Koce termiczne to specjalnie zaprojektowane kawałki materiału zaprojektowane tak, aby utrzymać ciepło wewnątrz koca. Mają również na celu odpieranie trudnych warunków pogodowych, takich jak wiatr i deszcz.

Wykonane są z folii z tworzywa sztucznego, która jest zarówno cienka, wodoodporna, jak i odbija ciepło.

Niektóre inne nazwy tego wynalazku to awaryjny koc termiczny, koc kosmiczny, koc pierwszej pomocy, koc bezpieczeństwa, arkusz grzewczy, koc szokowy i koc Mylar.

Koce termiczne są małe i lekkie. Są również łatwe do spakowania i rozłożenia, co doskonale sprawdza się w sytuacjach, w których wymagana jest oszczędność miejsca i wagi.

Te cechy sprawiają, że łatwo je zabrać podczas wycieczek na zewnątrz, a nawet w kosmos!

Jakie są zastosowania koców termicznych?

Jak wspomniano wcześniej, koce termiczne są małe i bardzo przenośne. To sprawia, że ​​są idealne na wycieczki w chłodniejsze miejsca.

Obozowiczom zawsze zaleca się posiadanie zestawu termicznego w swoich plecakach, jeśli napotkają jakiekolwiek niebezpieczeństwa na wolności. Oprócz zapewniania ciepła, są również odblaskowe, co czyni je świetnymi improwizowanymi latarniami alarmowymi. Wreszcie, ich odblaskowa powierzchnia pomaga im zapewnić ochronę przed ostrym światłem słonecznym.

Co ważniejsze, są również niezbędnym dodatkiem do apteczek pierwszej pomocy. Są podstawą pracowników ratowniczych, leśniczych, zespołów poszukiwawczo-ratowniczych i tym podobnych.

Koce termiczne są również powszechnie stosowane w warunkach szpitalnych, gdzie osoba może szybko i śmiertelnie stracić ciepłotę ciała. Pomagają pacjentowi skuteczniej zatrzymywać ciepło. Ten koc może i uratował życie.

Inną nazwą tego koca jest koc kosmiczny. Czemu? Ponieważ nawet astronauci używają tego ładnego koca w trudnych i zimnych temperaturach kosmosu.

Ponadto naukowcy wykorzystują również materiał koców termicznych jako wyściółkę izolacyjną dla statków kosmicznych.

Czy one działają?

Krótka odpowiedź: tak, koce termiczne działają.

Długa odpowiedź: te koce wykorzystują moc nauki i fizyki, aby zapewnić, że ciepło pozostanie tam, gdzie powinno. Zostały zaprojektowane z myślą o zasadach termodynamiki.

Koce termiczne to nieprzepuszczalne arkusze metalizowanego plastiku. Są zaprojektowane tak, aby zatrzymać do dziewięćdziesięciu procent ciepła twojego ciała w kocu. To ciepło ciała, jeśli nie zostanie uwięzione, w przeciwnym razie rozproszy się w powietrzu.

Dodatkowo szczelna folia ogranicza straty ciepła spowodowane konwekcją i parowaniem potu. Powierzchnia odbijająca zmniejsza również straty ciepła spowodowane promieniowaniem cieplnym.

Te koce zapobiegają spadkowi temperatury ciała bez masy, która towarzyszy ciężkiej i niewygodnej pościeli.

Jaka jest różnica między kocem termicznym a kocem nietermicznym?

Oba te koce spełniają swoją rolę w utrzymaniu ciepła. Jaka jest więc różnica między kocem termicznym a kocem nietermicznym? Poniżej znajduje się lista ich podstawowych różnic.

  • Spacja

Koce termiczne są zauważalnie mniej obszerne niż tradycyjne koce nietermiczne. Koce nietermiczne utrzymują ciepło przez wiele grubych warstw materiału, podczas gdy koce termiczne robią to z jedną cienką warstwą plastiku.

Kompaktowość koca termicznego jest również bardzo przydatna w sytuacjach awaryjnych, gdy przestrzeń jest na wagę złota.

  • Waga

Tradycyjne, nietermiczne koce są ciężkie. Używają warstw na warstwach tkaniny, aby utrzymać osobę w cieple. Te warstwy mogą dodać do jednego ciężkiego koca.

Chociaż ciężkie koce zapewniają ciepło, nie zawsze są najwygodniejsze. Lekkie właściwości kocyków termicznych sprawiają, że są one również idealne dla noworodków, dzieci i dorosłych.

  • Konserwacja

Wierz lub nie, ale koce termiczne są niezwykle łatwe w czyszczeniu. Ponieważ są przeznaczone do użytku w kosmosie, nagłych wypadkach, a nawet operacjach wojskowych, te koce muszą być łatwe w utrzymaniu, aby były pomocne. W końcu nie masz zbyt wielu opcji czyszczenia na sucho w kosmosie.

  • Przytulność

Choć koce nietermiczne częściej kojarzą się z ciepłymi, przytulnymi nocami, koce termiczne są równie wygodne. Mogą wydawać się skromne, ale zapewniają wystarczająco dużo ciepła, aby pomóc Ci przespać zimną noc.

Tak, są wykonane z plastiku. Ale niektóre koce termiczne wyglądają jak zwykłe koce, z dodatkowym ciepłem termicznym.

Jak znaleźć idealny koc termiczny?

Pomimo tego, że koce te są używane przez astronautów, stosunkowo łatwo je znaleźć i kupić do użytku niezwiązanego z przestrzenią kosmiczną.

Te ładne koce można znaleźć online w sklepach takich jak Amazon. Jeśli wolisz obejrzeć i sprawdzić produkt przed zakupem, możesz poszukać go w lokalnych sklepach z artykułami medycznymi.

Sklepy rekreacji na świeżym powietrzu mogą również mieć te koce na swoich półkach.

Wniosek

Czym więc jest koc termiczny?

W tym artykule omówiono wszystko, co musisz wiedzieć o kocach termicznych. Są to koce wykonane z wyjątkowego materiału, który jest zarówno lekki, wodoodporny, jak i odbijający ciepło.

Te cechy sprawiają, że koce termiczne są najlepszym wyborem na wszystko – wyprawy na kemping, sytuacje awaryjne, eksplorację kosmosu, a nawet codzienne użytkowanie.

Możliwości są nieskończone!