Jak usunąć zmarszczki z zasłon zaciemniających

Zasłony zaciemniające doskonale sprawdzają się przy zachowaniu prywatności i zapewniają całkowitą blokadę światła i redukcję hałasu, szczególnie w sypialniach. Dowiedz się, jak pozbyć się zmarszczek z zaciemniających zasłon i ciesz się eleganckim, eleganckim i schludnym wyglądem.

Na szczęście można pozbyć się tych nieprzyjemnych zagnieceń, czy to na parze, prasowaniu, czy też umieszczając je w suszarce. Dla większości ludzi te zmarszczki na tkaninie mogą być dość frustrujące, ponieważ wpływają na dopasowany wygląd zasłony.

Jak usunąć zmarszczki z zasłon zaciemniających

Zasłony zaciemniające

Te ciężkie i grube zasłony mogą mieć wiele różnych kolorów i wzorów i są zwykle wykonane z poliestru lub mieszanki poliestru. Producenci wyścielają je materiałami gumowymi, aby zwiększyć ich zdolność do blokowania światła, hałasu i ciepła.

Zasłon zaciemniających możesz używać wszędzie, nie tylko w sypialni. Niektóre firmy medialne i fotograficzne również wykorzystują tę elegancką tkaninę jako piękne tło dla swoich sesji.

Tkanina jest składana i pakowana w małe pudełeczka. Jednak nieprzyjemne i niechlujne zagniecenia mogą być dość widoczne na tkaninie, zwłaszcza po otwarciu opakowania. Innym razem zmarszczki powstają z powodu niewłaściwego obchodzenia się z zasłoną.

Na szczęście nie da się ich pozbyć. Oto kilka metod i procedur krok po kroku, jak usunąć zmarszczki z zasłon zaciemniających.

Parowanie

Używając steamera lub zwykłego żelazka parowego, możesz łatwo pozbyć się tych nieznośnych zagnieceń tkaniny bez zbytniego nakładu pracy. Jest to prawdopodobnie jedna z najpopularniejszych metod, ponieważ jest najłatwiejsza i najszybsza.

Krok 1: Rozgrzej żelazko

Ustaw żelazko na 1400 do 1600 stopni Fahrenheita i pozwól mu rozgrzać się do temperatury parowania. Jeśli używasz żelazka parowego, napełnij je wodą przed włączeniem. Prawdopodobnie lepiej jest używać steamerów do ubrań, ponieważ są one bezpieczniejsze w użyciu na każdej tkaninie.

Krok 2: Naciągnij zasłonę

Gdy żelazko parowe będzie gotowe, poproś kogoś o pomoc w naciągnięciu zasłony. Zachowaj ostrożność, jeśli rozkładasz zasłony, gdy są na drążku. Może spaść z powodu zbyt dużej wagi. Tylko upewnij się, że naciągasz tkaninę na tyle, aby para żelazka przebijała materiał i inne warstwy.

Krok 3: Paruj tkaninę

Weź żelazko i stań obok materiału, zwróconego w stronę pianki lub gumowej podszewki. Wystrzel parę przez żelazko lub steamer do ubrań i delikatnie przeprowadź ją po materiale w jednym kierunku pionowym lub poziomym. Upewnij się, że podczas wykonywania tego kroku zasłona jest naciągnięta.

Przeprowadź parę przez zmarszczki w odpowiedniej odległości od gumowej lub piankowej wyściółki. Ze względu na materiał wyściółki podatna jest na topienie w stosunkowo wysokich temperaturach. Nie pozwól, aby żelazko dotykało gumowej podszewki.

Pozwól ściereczce ostygnąć przez chwilę przed ponownym parowaniem obszaru, aby pozbyć się uporczywych zmarszczek. Możesz wielokrotnie przesuwać żelazko po utrzymujących się zagnieceniach, ale uważaj na zbyt dużą ekspozycję na ciepło. Nigdy nie pozostawiaj pary, aby zbyt długo ogrzewała jedno miejsce.

Gdy skończysz jedną stronę zasłony, pozwól jej ostygnąć i powtórz proces z tyłu.

Metoda prasowania

Ponieważ gotowanie na parze powoduje pośrednie ciepło, możesz zdecydować się na bardziej bezpośrednią metodę usuwania zmarszczek. W takim przypadku możesz wyprasować zasłony zaciemniające, aby pozbyć się uporczywych zagnieceń i fałd. Po prostu zachowaj szczególną ostrożność podczas używania żelazka na zasłonach zaciemniających.

Krok 1: Przygotuj zasłonę

Ustaw deskę do prasowania lub stół i połóż na wierzchu folię aluminiową. Ułóż zasłonę gumową podszewką lub izolowaną stroną do folii. Folia pomoże Ci rozprowadzić ciepło i pozbyć się zagnieceń pomimo nieprasowania z drugiej strony.

Krok 2: Ochrona tkaniny

Zdobądź cienki kawałek materiału, taki jak prześcieradło lub cienki ręcznik, który możesz umieścić na tkaninie zasłonowej. Tkanina posłuży jako dodatkowa warstwa ochronna, aby zapobiec stopieniu zasłony przez ciepło.

Jeśli nie masz dużego prześcieradła, możesz użyć dowolnej cienkiej tkaniny jako poszewki na poduszkę. Tylko pamiętaj, aby przesuwać go wzdłuż zasłony podczas prasowania w innych miejscach.

Krok 3: Prasuj zasłonę

Dostosuj temperaturę do najniższego ustawienia temperatury i pozwól mu się rozgrzać. Zasłonę prasuj od góry i przesuwaj w uporządkowanym kierunku. Upewnij się, że nie prasujesz bezpośrednio na tkaninie zasłonowej.

Podczas prasowania pamiętaj, aby nigdy nie zostawiać go w jednym miejscu na zbyt długo. Zbyt duża ilość ciepła może stopić lub spalić zasłonę i spowodować trwałe uszkodzenie. Utrzymuj żelazko w stałym tempie i poruszaj się tylko po obszarach pokrytych warstwą ochronną.

Zamienniki suszarek

Niektóre zasłony zaciemniające nadają się do umieszczenia w suszarce. Przed włożeniem ich do suszarki lub pralki koniecznie zapoznaj się z instrukcją producenta firan. Jeśli jest to zalecane, ustaw pralkę na najniższy stopień ciepła i umyj lub wysusz je jak zwykle. Nie zapomnij użyć wilgotnego ręcznika lub myjki do zasłon podczas suszenia.

Ogólnie rzecz biorąc, pomarszczone zasłony wyglądają na niechlujne i zaniedbane. Psuje estetykę pokoju i nie krzyczy zbytnio na luksus i ekstrawagancję. Najlepiej nauczyć się odpowiednich metod usuwania zmarszczek z zasłon zaciemniających, aby uzyskać najlepsze rezultaty bez powodowania uszkodzeń.