Jak wybrać narzutę do swojego stylu Loveseat

Wybór idealnej narzuty do przykrycia fotelika to sposób na urozmaicenie Twojej przestrzeni. Istotne jest, aby zbadać wagę, teksturę i dopasowanie tkaniny, tak jak podczas ubierania ludzkiego ciała. Dlatego zajmiemy się tym, jak dobrać narzutę do swojego ulubionego fotelika.

Należy pamiętać, że narzuty nie zawsze są najlepszą opcją dla konkretnego stylu fotelika. Dlatego musisz wiedzieć, kiedy używać, a nie używać pokrowców. Ludzie często myślą, że narzuty są idealne do każdego fotelika; niestety tak nie jest.

Jak wybrać narzutę do swojego stylu Loveseat

Jak wybrać narzutę do swojego sofy?

#1. Można o nich myśleć jako o kosmetycznym ulepszeniu

Twój fotelik lub kanapa będą wyglądać inaczej z narzutą i może zamaskować brzydkie plamy. Ale styl lub podstawowa konstrukcja pozostaną takie same. Jeśli więc Twój fotelik jest zwisający lub wyboisty, zakup nowych pokrowców nie sprawi, że nagle wygodniej będzie siedzieć.

W rezultacie, jeśli twoje meble są w złym stanie, ta niedroga opcja może okazać się stratą pieniędzy. Dzieje się tak dlatego, że kupisz nowy fotelik lub zlecisz jego zmianę tapicerki, aby naprawić wyściółkę. Musisz więc zastanowić się, czy trzeba kupić nowy fotelik, czy po prostu kupić pokrowce.

#2. Wybór stylu

Można uzyskać narzuty w różnych fasonach, od luźnych i lejących się po bardziej dopasowane. Wybór stylu pasującego do przestrzeni to podstawa. Na przykład wygląd może być otwarty lub zrelaksowany.

Ma bardziej nieformalny efekt lub pasuje do linii twojego fotelika, aby uzyskać bardziej formalny wygląd. Może to jednak zależeć od twoich preferencji i stylu. Oprócz formy, pozwól, aby Twój ogólny styl projektowania decydował o tym, jak będzie wyglądać element.

#3. Zdecyduj o wadze tkaniny

Nie możesz zrobić poszewek z byle jakiej tkaniny. Należy unikać ciężkich materiałów obiciowych, takich jak szenil i aksamit. Mogą nie dopasowywać się odpowiednio do krzywizny twojej kanapy lub krzesła.

Możesz użyć tych materiałów, aby stworzyć bardzo dopasowany i uporządkowany wygląd. Ogólnie rzecz biorąc, tkanina na narzuty powinna być średniej wagi, aby łatwiej przylegała do mebli. Dlatego też należy wziąć pod uwagę wagę materiału.

#4. Wybór splotu i koloru

Kolejną rzeczą do rozważenia jest wybór splotu i koloru. Im gęstszy splot, tym lepszy pokrowiec. Najlepiej wybrać kolor lub wzór, który nie odsłania materiału poniżej, chyba że tego chcesz.

Proste narzuty w neutralnych odcieniach dobrze komponują się z białymi światłami i zasłonami. Jednak kolory, które są głośne i odważne, dodadzą indywidualności Twojemu domowi, jeśli masz odwagę. Za pomocą koła kolorów można zidentyfikować dopełniające się kombinacje kolorów, takie jak fioletowy i żółty lub niebieski i pomarańczowy.

Aby uzyskać nowoczesny wygląd, idealne są narzuty z geometrycznymi wzorami. Najpierw spójrz na to, co już tam jest, a następnie odpowiednio je dopasuj. Przynajmniej jeden z kolorów wzorów musi być już w przestrzeni.

Wybierając wzór, należy wziąć pod uwagę wielkość projektu. Skala wynalazku powinna być dostosowana do wielkości sofy i pomieszczenia. Duże pomieszczenie powinno charakteryzować się odważnymi i masywnymi projektami, a mała przestrzeń powinna mieć bardziej subtelne i delikatne wzory.

#5. Tekstura do wyboru

To zdumiewające, jak wiele tekstury dodaje do wyglądu i stylu każdego mebla. Zastanów się więc nad powierzchnią swoich pokrowców, zanim je kupisz. Teksturowane tkaniny, takie jak twill, adamaszek lub dżins, mogą zapewnić zainteresowanie wzrokiem, jednocześnie zapobiegając marszczeniu i blaknięciu w świetle słonecznym.

#6. Pomyśl o kształcie

Nie jest dobrym pomysłem zakładanie narzuty na dwuosobową sofę, która ma drewnianą ramę lub drewniane podłokietniki. Pokrycie nie działa na każdą formę, ponieważ będą widoczne przez tkaninę. Od kawałka owiniętego tkaniną oczekujesz miłego wrażenia, ale szorstkość drewna nie będzie przyjemna.

#7. Pomyśl o małych rzeczach

Szczegóły, takie jak ściągacze, mogą uatrakcyjnić narzutę. Kup pokrowce ze ściągaczem lub dodaj je, gdy masz je na zamówienie lub zaprojektuj własne. Zdecyduj, czy twoje narzuty będą miały samonapinający się, czy kontrastowy ściągacz.

Przewodnik dotyczący pomiaru narzuty Loveseat

Fotel należy zmierzyć przed zakupem pokrowca, aby mieć pewność, że będzie dobrze pasował. Ponadto wymiary fotelika dwuosobowego mogą pomóc w określeniu rozmiaru narzuty na kanapę. Możesz ocenić środki, zapoznając się z wytycznymi dotyczącymi pomiaru marki.

W przypadku zakładanych narzuty postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

Zmierz poduszki na swoim sofie, a także długość od jednej strony do drugiej. Najlepiej mierzyć w najszerszym miejscu pokrowca, jeśli nie rozciąga się znacząco. Od zewnętrznego ramienia do zewnętrznego ramienia zmierz szerokość kanapy.

Pieczenie nie jest dobrym miejscem do mierzenia. Pomiar ten należy wykonać z obu stron, a także od podłogi do góry. Na przykład spódnica lub falbanka na narzutce na kanapę dwuosobową będą wymagały od Ciebie zmierzenia, jak daleko sięga od stóp do sofy.

Wniosek

Tylko dlatego, że konkretny fotelik dobrze wygląda z narzutą, nie oznacza to, że każdy fotelik tak wygląda. Dlatego kupując narzuty, musisz wiedzieć, jak dobrać narzutę do swojego ulubionego fotelika. Z tego artykułu dowiesz się, kiedy i jak kupić odpowiednie pokrowce, które będą pasować do Twojego fotelika.