Co to jest grzejnik z hydronicą przypodłogową? 3 najlepsze powody, aby to mieć!

Zastanawiasz się, co to jest grzejnik z listwą wodną? Nigdy więcej cudów. Trafiłeś we właściwe miejsce. Grzejnik ten rozprowadza ciepło promieniowania ogrzewając płyn w pomieszczeniu. Może to być samodzielne urządzenie z napędem elektrycznym, które ogrzewa wewnętrzne zbiorniki cieczy lub kotły w systemie centralnego ogrzewania mieszkania.

Stalowe ostrza grzewcze otaczają rurę płynu lub zbiornik w obu rodzajach, aby wyłapywać i przenosić ciepło z ciepłej wody. Hydroniczne podgrzewacze do listew przypodłogowych są znacznie bardziej ekonomiczne, ponieważ ciepła woda pozostaje, aby uwolnić ciepło nawet po wyłączeniu grzejnika.

Co to jest grzejnik z hydronicą przypodłogową? 3 najlepsze powody

Podczas gdy większość elektrycznych grzejników do pomieszczeń jest wyłączona, ich metalowe żeberka szybko się ochładzają. Wiele innych grzejników jest trudniejszych do utrzymania i montażu niż te grzejniki. Nie oznacza to jednak, że ich pielęgnacja i konfiguracja są proste. Podczas ich instalacji i konserwacji należy wziąć pod uwagę kilka punktów. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Zasada działania grzejnika z hydroniczną listwą przypodłogową

Zasada jest łatwa do zrozumienia i łatwa do zrozumienia, czym jest grzejnik z listwą wodną. Grzałka przypodłogowa podgrzewa nieszkodliwy płyn w kotle, aby ogrzać pomieszczenie. Płyn wytwarza promieniowanie cieplne, zwykle wodę lub olej, które ogrzewa jedno lub więcej pomieszczeń. Te grzałki są o około 40% bardziej skuteczne niż grzałki wymuszone, są mniejsze i mają mniej ruchomych elementów. W rezultacie wymagają mniej utrzymania, zajmują mniej miejsca i trwają przez pokolenia.

Koszt i instalacja

Te grzejniki wahają się od 250 do 300 USD. Złożoność i koszty instalacji będą się różnić niezależnie od rodzaju grzejnika i tego, czy naprawiasz istniejący grzejnik przypodłogowy, czy stawiasz go po raz pierwszy. Jeśli naprawdę możesz usunąć listwy przypodłogowe, połączyć kilka kabli i podłączyć sieć wodociągową, zwykle możesz to zrobić sam.

Postawienie elektrycznego nagrzewnicy wodnej, w której wcześniej nic nie było, prawie na pewno wymagałoby zatrudnienia odpowiedniego elektryka do ustawienia nowych kabli i wymiany przełącznika na panelu elektrycznym. Profesjonalni hydraulicy będą również musieli wykonać nową instalację wodociągową przez ściany lub podłogę domu podczas instalowania nowego grzejnika. Elektryk zapłaci średnio 500 USD za instalację grzejnika listwy przypodłogowej.

Dlaczego warto wybrać grzejniki z hydroniczną listwą przypodłogową?

Oto najważniejsze powody, dla których warto wybrać grzejnik do listwy przypodłogowej, jeśli chcesz utrzymać ciepło w domu. Poniższe powody podpowiadają, dlaczego warto wybrać takie grzejniki.

#1. Utrzymuj temperaturę pokojową

Właściwości retencyjne elementu hydronicznego umożliwiają umiarkowany przepływ ciepła długo po wyłączeniu termostatu. Powoduje to jeszcze większe ogrzewanie i utrzymuje przyjemną przestrzeń przez dłuższy czas. Większość grzejników listwowych nie jest w stanie zapewnić tego samego poziomu równowagi. W rezultacie świetnie nadają się do otworów w domu, w których chcesz mieć najwięcej ciepła, takich jak pokój rodzinny, pokoje gościnne i ewentualnie piwnica. Mogą one również pomóc w utrzymaniu ciepła w łazienkach i kuchniach.

#2. Energooszczędny

Termostat tego rodzaju grzejnika przypodłogowego włącza się i wyłącza rzadziej. Zmniejsza to zużycie energii – i koszt energii. Ze względu na energooszczędność taki grzejnik idealnie nadaje się zarówno do gospodarstw domowych, jak i miejsc pracy. Dowiedz się, jak zainstalować elektryczną grzałkę przypodłogową.

#3. Bezpieczny dla dzieci i zwierząt

Ogrzewacze wodne wydają się być najlepszym wyborem w miejscach, w których często bawią się dzieci i zwierzęta, takich jak place zabaw, ośrodki opieki i gabinety weterynaryjne. Niższa temperatura powierzchni tych grzałek sprawia, że ​​w kontakcie z małymi dłońmi i stopami wydają się one chłodne.

Konserwacja grzejników z hydroniczną listwą przypodłogową

Łatwość konserwacji to jedna z zalet takich grzejników. Wszystko, co zwykle konieczne, to coroczne wycieranie zanieczyszczeń z metalowych łopatek grzewczych, aby zapewnić optymalny przepływ powietrza. Podnoszenie przedniej pokrywy i czyszczenie płetw to prosty proces. Do znacznie głębszego czyszczenia można użyć malutkiego pędzelka lub wilgotnej gąbki. Czyszczenie należy wykonać na początku sezonu grzewczego. Wodne promienniki ciepła powinny być raz w roku oczyszczane z powietrza z otoczenia, aby uniknąć głośnej pracy i zmniejszonego wytwarzania ciepła. Zaraz po wyłączeniu kotłów, ale ostygnięciu grzejników przypodłogowych, odpowietrzenie następuje poprzez zwolnienie „dźwigni upustowej” za pomocą klucza lub klucza do grzejników. Dowiedz się, jak czyścić grzejnik przypodłogowy.

Względy bezpieczeństwa

Stosowanie grzejników do listew przypodłogowych jest zwykle uważane za bezpieczne. Ponieważ nie osiągają tak wysokiej temperatury powierzchni, jak większość innych grzejników, grzejniki wodne są mniej podatne na oparzenia powierzchniowe podczas obsługi. Podczas korzystania z tego grzejnika należy wziąć pod uwagę kilka środków ostrożności. Zasłony okienne, meble i inne wysoce łatwopalne rzeczy powinny być trzymane w odległości co najmniej 16 cali od powierzchni grzejnika; wszelkie łatwopalne materiały powinny być przechowywane w odległości co najmniej 7 cali od boków grzejnika. Upewnij się, że całkowicie otwarte drzwi nie blokują grzejnika. Przeczytaj ten przewodnik zakupu hydronicznego grzejnika listwowego.

To okładka!

Cieszymy się, że dowiedziałeś się, co to jest grzejnik z listwą wodną. Ten artykuł zawiera wszystkie istotne rzeczy dotyczące tych grzejników. Kupując tę ​​grzałkę, musisz znać koszt i konserwację tych grzałek. Dziękuję, drodzy przyjaciele, za przeczytanie tego artykułu.